بهترین دستگاه ماینر در ایران (2022)

استخراج ارز دیجیتال راه خوبی برای کسب درآمد است. این روش مستلزم آماده سازی زیرساخت و سخت افزار است.

یکی از مهم ترین این زیرساخت ها آماده سازی محلی برای نصب دستگاه های استخراج بیت کوین است. این مکان باید تجهیزات خنک کننده بسیار قدرتمندی داشته باشد و بتواند دستگاه ماینینگ را خنک کند.

هنگامی که مکان مناسب را آماده کردید، نوبت به خرید یک دستگاه بیت کوین می رسد. بدیهی است که هر چه دستگاه دارای امکانات بیشتری باشد، سرعت تراکنش بیشتر خواهد شد و در زمان کمتری محاسبات بیشتری انجام می شود.

با افزایش نرخ هش بیت کوین، خرید دستگاه های قدرتمند پرسرعت منجر به درآمد بیشتر می شود.

 

انواع دستگاه‌های استخراج بیت کوین

دستگاه های استخراج بیت کوین بسیار متنوع هستند و هر ساله شرکت‌ها سعی می‌کنند با افزایش قدرت دستگاه یا عملکردی متفاوت، دستگاه متفاوتی را وارد بازار کنند و سهم بیشتری از بازار را به دست آورند.

برندهای بیت مین و کنان از جمله شرکت هایی هستند که بیشترین سهم را در بازار دارند و محصولات متفاوتی در بازار دارند.

انواع دستگاه استخراج بیت کوین از نظر اندازه، وزن، حجم تولید شده، توان مصرفی، تعداد فن های نصب شده در دستگاه، نحوه اتصال به اینترنت و شبکه، دمای مناسب هوا و مصرف انرژی به مدل های مختلفی تقسیم می شوند.

اینکه کدام دستگاه برای ما مناسب است فقط به قدرت مدل بستگی ندارد. این بستگی به شرایط محیطی دارد که در آن استخراج انجام خواهد شد.

نکات مهم قبل از خرید دستگاه استخراج بیت کوین در ایران

بدیهی است که قبل از خرید دستگاه بیت کوین باید چند فاکتور اساسی را در نظر بگیرید و سپس با توجه به شرایط منطقه بهترین گزینه را انتخاب کنید.

به عنوان مثال، ممکن است برق در منطقه شما ارزان باشد و باید به دنبال مدل هایی باشید که برق بیشتری مصرف می کنند. اما قدرت هش بالاتری دارد.

بهترین دستگاه ماینر در ایران

اگر برق گران است، باید ضریب مصرف برق را بیشتر در نظر بگیرید. بنابراین ما عوامل مهم را بررسی می کنیم و این شما هستید که با توجه به موقعیت جغرافیایی و محدودیت های خود بهترین مدل را انتخاب می کنید.

میزان هش ریت دستگاه ماینر

هش ریت قدرت دستگاه برای حل مسئله است و هر چه هش ریت بالاتر باشد نرخ استخراج بیت کوین در مدل بالاتر می رود.

با افزایش نرخ استخراج، درآمد استخراج شما نیز افزایش می یابد. بنابراین باید گفت که وقتی یک دستگاه بیت کوین می‌خرید،

اولین عامل که باید به آن توجه کنید هش ریت خواهد بود. اما باید توجه داشت که هر چه هش ریت بیشتر باشد قیمت دستگاه نیز بیشتر می شود.

میزان برق مصرفی دستگاه

با توجه به هزینه بالای برق در اکثر کشورهای جهان، یکی از مهم ترین معیارهایی که در هنگام خرید باید در نظر داشت، میزان برق مصرفی دستگاه بیت کوین است.

حالا ممکن است قیمت برق شهر شما نسبت به شهرهای دیگر معقول تر باشد. پس به میزان برق مصرفی نگاه کنید و هزینه های روزانه ای که این دستگاه برای شما به ارمغان می آورد را تخمین بزنید.

مقایسه میزان برق مصرفی و توان دستگاه، مقایسه ای بین میزان هزینه و درآمد حاصل از استخراج است و شما را به یک راه حل منطقی نزدیک می کند.

قیمت دستگاه ماینر بیت کوین

قیمت دستگاه بیت کوین بسته به تعداد فن، مصرف برق و نرخ هش در دستگاه های مختلف متفاوت است. نمی توان گفت گران ترین ماشین برای استخراج بهترین است.

اینکه کدام مدل برای شهر و مکان شما مناسب است به عوامل متعددی از جمله هزینه برق مصرفی بستگی دارد.

اما بدیهی است که باید به دنبال گزینه هایی باشید که برای شروع به سرمایه کمتری نیاز دارند و در عوض راندمان انرژی بالایی دارند.

بهره وری انرژی دستگاه

این فاکتور که بر اساس ژول بر تراهش محاسبه می شود، نشان‌‌دهنده این نکته است که ابزار ماینینگ به ازای هر ژول نرژی مصرفی چه میزان تراهش تراکنش انجام می‌دهد

و در واقع چه میزان پاداش کسب می‌کند. هر چه این عدد در دستگاه ماینر کمتر باشد، دستگاه گزینه بهتری برای خرید است.

بهترین دستگاه‌های استخراج بیت کوین در ایران

اکنون که ویژگی های بهترین دستگاه استخراج بیت کوین را می دانیم، ایده خوبی است که به بهترین دستگاه های بیت کوین در سال 2022 نگاهی بیندازیم.

بدیهی است که برای شروع باید یک یا چند مورد از این گزینه ها را خریداری کنید. بنابراین ما سعی خواهیم کرد تا نگاهی دقیق تر به برخی از بهترین ویژگی ها بیندازید.

دستگاه ماینینگ بیت‌مین انت‌ماینر اس ۱۹ پرو (Bitmain Antminer S19 Pro)

دستگاه ماینینگ بیت‌مین انت‌ماینر اس ۱۹ پرو (Bitmain Antminer S19 Pro)

بیت‌مین انت‌ماینر اس ۱۹ سردمدار دستگاه‌های استخراج بیت کوین در سال 2022 است. این مدل که توسط بیت مین ساخته شده است با قدرت 110 تراهش قدرت به بازار ارائه شده است.

این دستگاه 81 دسی بل صدا تولید می کند و 4 فن دارد. توان مصرفی آن که فاکتور بسیار مهمی در این دستگاه است 3250 وات خواهد بود.

دمای محیطی که این مدل در آن کار می کند بین 5 تا 50 درجه سانتی گراد متغیر است، اما بدیهی است که دمای محیط باید خنک باشد.

بازده انرژی این دستگاه 29.5 می باشد. تنها معایبی که دارد وزن زیاد و صدای زیاد آن است.

دستگاه استخراج مایکرو‌بی‌تی واتس‌ماینر ام ۳۰ پلاس پلاس (MicroBT Whatsminer M30S++)

دستگاه استخراج مایکرو‌بی‌تی واتس‌ماینر ام ۳۰ پلاس پلاس (MicroBT Whatsminer M30S++)

Whatsminer M30S++ نیز در سال 2020 وارد بازار شد و به یک رقیب قدرتمند برای بیت‌مین تبدیل شد. سازنده آن مایکروبی‌تی است.

در مقایسه با رقیب خود، 83 دسی بل صدای بیشتری نسبت به رقیب خود تولید می کند. تعداد فن های نصب شده در آن 2 عدد بوده و 3472 ژول برق مصرف می کند.

این دستگاه تاکنون از رقیب خود شکست خورده است. اما از نظر قدرت، عدد 112 از همتای خود جلوتر است.

در ضمن راندمان دمایی این مدل بالاتر بوده و گرمای 60 درجه سانتی گراد را تحمل می کند. پس می توان نتیجه گرفت که اگر برق شهر شما ارزان است، خرید این دستگاه از برند مایکروبی‌تی کاملا مقرون به صرفه خواهد بود.

دستگاه ماینینگ کنان اوالون‌ماینر ۱۲۴۶ (Canaan Avalonminer1246)

دستگاه ماینینگ کنان اوالون‌ماینر ۱۲۴۶ (Canaan Avalonminer1246)

کنان یکی از تولیدکنندگان معروف دستگاه های استخراج بیت کوین است. اما محصولات این برند در سال 2020 نتوانست انتظارات را برآورده کند و به همین دلیل با معرفی اوالون‌ماینر ۱۲۴۶ توانست کمی از انتظارات مشتریان خود را برآورده نماید.

این ابزار استخراج 90 ترا هش قدرت دارد و 75 دسی بل میزان صدایی است که این دستگاه استخراج می کند. این مدل دارای 4 فن بوده و مصرف آن 3420 وات می باشد.

دمای محیطی که این گزینه باید در آن نصب شود نباید از 60 درجه سانتیگراد تجاوز کند. اما در بهره وری انرژی 38 از رقبای خود پیشی گرفته است.

این مدل برای مزارع بسیار مناسب است. زیرا می توان آن را هم به صورت عمودی و هم افقی قرار داد.

دستگاه استخراج بیت مین انت‌ماینر تی ۱۹ (Bitmain Antminer T19)

دستگاه استخراج بیت مین انت‌ماینر تی ۱۹ (Bitmain Antminer T19)

بدیهی است که سازندگان دستگاه های استخراج بیت کوین بسته به تقاضای مشتریان خود محصولاتی با ویژگی های متفاوت تولید و عرضه می کنند.

انت‌ماینر تی ۱۹ اندکی پس از انت‌ماینر اس ۱۹ پرو با هدف مزارع کوچک و متوسط ​​عرضه شد.

این مدل با 75 دسی بل صدای کمتری با 4 فن تولید می کند. این ابزار با 84 تراهش قدرت یکی از مناسب ترین انواع دستگاه ها برای استخراج بیت کوین است.

توان مصرفی این مدل بسیار کمتر و حدود 3150 وات می باشد. با این حال بازده انرژی این مدل 38 است.

مصرف برق این دستگاه نسبتاً کم است اما بازده انرژی آن بالا به نظر می رسد و قیمت بسیار کمتری نسبت به مدل پرو 19 دارد.

دستگاه ماینینگ بیت مین انت‌ماینر اس ۱۷ پلاس (17+Bitmain Antminer S)

دستگاه ماینینگ بیت مین انت‌ماینر اس ۱۷ پلاس (17+Bitmain Antminer S)

سری 17 بیت مین قبل از سری 19 معرفی شد. اما هنوز برخی از مدل ها، به خصوص مدل 17+ وجود دارند که به اندازه کافی قدرتمند هستند تا مشتریان را راضی کنند.

این دستگاه دارای 73 تراهش قدرت پردازشی بوده و با توان مصرفی بسیار کم 2920 وات توانسته جایگاه خود را در بین بهترین های سال 2022 حفظ کند.

بازده انرژی این محصول 45 بوده و دمای محیط نباید بیش از 50 درجه سانتیگراد باشد. البته باید گفت که این سری با چند مشکل فنی مواجه است و بیت مین نیز این مشکلات را تایید کرد.

دستگاه استخراج ۶. کنان اوالون‌ماینر ۱۱۶۶ پرو (Canaan AvalonMiner 1166 Pro)

دستگاه استخراج ۶. کنان اوالون‌ماینر ۱۱۶۶ پرو (Canaan AvalonMiner 1166 Pro)

کنان در کنار مدل قدرتمند 1246، مدل میان رده 1116 را نیز برای مزارع کوچک و متوسط ​​طراحی و معرفی کرده است.

قدرت این مدل 81 تراهش است و کم به نظر نمی رسد. این دستگاه 4 فن دارد و به همین دلیل صدای 75 دسی بل منطقی است.

راندمان آن 42 و مصرف آن 3400 وات و مقدار زیادی است.

با توجه به مسائل گفته شده Canaan AvalonMiner 1166 Pro برای مناطقی که قیمت برق کم است (مانند ایران) می‌تواند گزینه مناسبی باشد.