تحصیل پزشکی در عمان

تحصیل پزشکی در عمان

آیا می‌دانید تحصیل پزشکی در عمان چگونه است؟ برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

براساس این ‌که برای تحصیل پزشکی در کشور ما ایران محدودیت‌های بسیار زیادی دیده می‌شود، تعداد بسیار زیادی از متقاضیان تمایل دارند تا ادامه تحصیل خود را در رشته‌های پزشکی در خارج از خاک ایران بگذرانند.

یکی از گزینه‌هایی که می‌تواند براساس ارائه دوره‌های باکیفیت پزشکی مزایای بسیار زیادی را برای افراد دربر داشته باشد و تعداد بسیار زیادی از متقاضیان علاقمند به آن هستند، تحصیل پزشکی در عمان است.

براساس این‌ که جمعیت کمی در کشور عمان وجود دارد، دانشگاه‌های آن کم‌جمعیت است.

ثروت این کشور نیز کافی است. بنابراین سطح کیفی دانشگاه‌ها کاملاً ایده‌آل می‌باشد.

تعداد بسیار زیادی از ایرانیان شانس قبولی در رشته پزشکی در این کشور را خواهند داشت.

البته تعداد بسیار زیادی دیگر از دانشجویان از کشورهای همسایه مختلفی همچون یمن، عربستان، امارات می‌توانند بر دانشگاه‌های مختلف عمان ادامه تحصیل بدهند.

برای درک کنید شرایط تحصیل پزشکی در عمان چگونه است، تحت نظر کارشناسان و مشاوران شرکت ایران کانادا به ‌عنوان بهترین شرکت برای مهاجرت تحصیلی اطلاعات در ادامه این مطلب برای شما خواهیم داشت.

تحصیل پزشکی در عمان

تحصیل پزشکی در عمان چگونه است؟

عمان به‌ عنوان یک کشور کوچک شناخته می‌شود که تنها ۳ میلیون نفر جمعیت دارد و مساحت آن حدوداً ۳۱۰ کیلومتر مربع است و با ایران مرز آبی دارد.

عمان واقع‌ شده در شبه‌ جزیره عربستان می‌باشد و با کشور ما ایران روابط اقتصادی و سیاسی نسبتاً خوبی نیز دارد.

همین موضوع باعث می‌شود تا ایرانیان علاقه به تردد در این کشور داشته باشند، پس شانس آن‌ها برای ادامه تحصیل در کشور عمان افزایش پیدا می‌کند.

واحد پول این کشور ریال است و درآمد اصلی آن به واسطه کشورهای حوزه خلیج ‌فارس که در زمینه تجارت، نفت، گردشگری و کشاورزی فعالیت دارند و پایه‌های اصلی اقتصاد کشور را تشکیل داده ‌است.

سیستم آموزشی دانشگاه های عمان چگونه است؟

از دهه ۷۰ به بعد کشور عمان تحول اساسی در مراکز علمی خود ایجاد کرده ‌است و سیستم آموزشی و دانشگاه‌های بسیار مدرن و عالی را برای بالا بردن سطح کیفی خود ساخته است.

این راه‌حل را به‌ عنوان الگوبرداری از کشورهای پیشرفته دنیا از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی دارد و توانسته است ارائه ‌دهنده تحصیل پزشکی نیز باشد.

یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور عمان دانشگاه سلطان قابوس است که امکانات و ویژگی‌های خاصی را در زمینه پزشکی برای متقاضیان فراهم می‌کند.

این دانشگاه دارای یک دپارتمان خاص در زمینه تحصیل پزشکی در عمان است و گزینه مناسبی برای دانشجویان ایرانی که قصد دارند تحصیلات خود را در رشته پزشکی ادامه دهند، می‌باشد.

در صورتی‌ که شما نیز خواهان ادامه تحصیل پزشکی در عمان هستید، بهتر است از افراد کارکشته و حرفه‌ای کمک بگیرید. وکلای مهاجرتی شرکت ایران کانادا به‌ عنوان بهترین شرکت برای مهاجرت تحصیلی امکانات بسیاری را در این امور در اختیار شما قرار خواهند داد.

سیستم آموزشی دانشگاه های عمان چگونه است؟

ویژگی‌دانشگاه سلطان قابوس عمان چیست؟

با توجه به این ‌که دانشگاه سلطان قابوس به‌ عنوان یکی از مطرح‌ترین دانشگاه‌ها در زمینه تحصیل پزشکی در عمان می‌باشد، بهتر است اطلاعاتی از ویژگی‌های اصلی آن داشته باشید.

این دانشگاه برای افراد بومی و محلی امکانات خاصی را در نظر گرفته است و  اغلب راه ساده‌ای برای پذیرش در این دانشگاه پیش پای متقاضیان می‌گذارد.

در خصوص این‌ که شما نیز بتوانید در این دانشگاه ادامه تحصیل بدهید، باید از شرایط مالی خوبی را داشته باشید تا پذیرش این دانشگاه برای شما اتفاق بیفتد.

درست است که ادامه تحصیل در دانشگاه سلطان قابوس به‌ صورت رایگان می‌باشد، اما اتباع دیگر کشورها ملزم به پرداخت هزینه می‌باشند. ابتدا باید در کشور عمان یک اسپانسر یا کفیل برای خود پیدا کنید تا بتوانید ادامه‌ی تحصیلات خود را در زمینه پزشکی در این کشور انجام بدهید. سرپرست یا اسپانسر باید در هنگام دانشجویی شما بتواند حضور و اقامت شما را کاملاً پشتیبانی کند و تمامی مسئولیت‌های شما بر روی دوش او باشد. سپس بعد از داشتن این شرایط می‌توانید مدارک مربوطه خود از جمله ترجمه نمرات و رزومه های درسی را برای دانشگاه سلطان قابوس به‌ جهت پذیرش ارسال کنید.

 

اخذ ویزای تحصیلی از عمان چگونه است؟

بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه باید برای دریافت ویزای تحصیلی از طریق سفارت این کشور اقدامات لازم را انجام بدهید. سپس نوبت دریافت پاسپورت و سپری کردن در آزمایشات مختلف جهت به اثبات رساندن سلامت شما می‌باشد.

بعد از دریافت گواهی امکان سفر به این کشور برای ادامه تحصیل برای شما وجود خواهد داشت. عموماً ویزاهایی که برای این کشور در نظر گرفته می‌شود، ۲۴ ماه اعتبار دارد. برای این‌که ویزای خود را تمدید کنید و تا پایان مدت تحصیل پزشکی در عمان بمانید، باید گواهی‌های مربوطه را از دانشگاه محل تحصیل خود به اداره اتباع خارجی در کشور عمان ارائه دهید.

اخذ ویزای تحصیلی از عمان چگونه است؟

هزینه تحصیل پزشکی در عمان چگونه است؟

لازم به ذکر است بدانید که برای تحصیل پزشکی در عمان باید هزینه پرداخت کنید.

مسئله جالب‌تر اینجاست که نمی‌توانید در حین تحصیل در کشور عمان به کار پاره‌وقت بپردازید. هزینه‌هایی همچون بیمه‌های پزشکی، هزینه زندگی، هزینه رفت‌ و آمد، هزینه اجاره مسکن و دیگر موارد باید مستقیماً پرداخت گردد.

البته ناگفته نماند که در مقایسه با دیگر کشورهای حوزه خلیج ‌فارس برای تحصیل پزشکی در عمان هزینه‌های کمتری را پرداخت خواهید کرد.

در کل برای یک‌ سال تحصیل در این کشور حدوداً ۷ هزار ریال باید پرداخت کنید. دپارتمان بسیار حرفه‌ای و مجهز پزشکی در درون دانشگاه سلطان قابوس به‌ جهت تحصیل پزشکی در عمان وجود دارد که در مقاطع مختلف همچون لیسانس، فوق‌لیسانس، دکترا و دکترای تخصصی دوره‌های مختلفی برگزار خواهد شد.

همین‌طور این دانشگاه دارای پیشرفته‌ترین آموزش‌های پزشکی و فنون مختلف می‌باشد و با ارائه آخرین متدهای روز به واسطه اساتید مطرح سطح دانش افراد را در زمینه پزشکی افزایش خواهد داد.

توسط محققان این دانشگاه، پژوهش‌ها و تولید ابزارها و متدهای مختلفی در پیشرفت بهداشت و درمان صورت‌ گرفته است که در دوره آموزشی شما نیز مؤثر واقع می‌شود.

 

با تمامی این موارد ممکن است شما نیز علاقه‌مند به ادامه تحصیل پزشکی در عمان باشید، برای این منظور باید از افراد متخصص کمک بگیرید. مشاوران و کارشناسان شرکت ایران کانادا به‌ عنوان بهترین شرکت برای مهاجرت تحصیلی اطلاعات کافی در زمینه شرایط موجود برای ادامه تحصیل پزشکی در عمان برای شما ارائه خواهند داد.

هزینه تحصیل پزشکی در عمان چگونه است؟

رشته‌های مختلف تحصیل پزشکی در عمان چیست؟

در جهت این ‌که بتوانید ادامه تحصیل خود را در عمان انجام بدهید، می‌توانید از رشته‌های زیر انتخاب کنید.

ریه و تنفس روماتولوژی
سرطان شناسی کلیه و مجاری ادراری
گوارش قلب و عروق
غدد دندانپزشکی
بیماری های عفونی روماتولوژی

 

همین‌طور می‌توانید از کالج پزشکی عمان نیز برای ادامه تحصیل استفاده کنید. زیرا به‌ صورت خصوصی می‌توانند دوره‌های 5 تا ۷ سال پزشکی را برای مخاطبین در نظر بگیرند و می‌توانید در ۳ گرایش بهداشت در اجتماع، آموزش و پژوهش و سرویس‌های بهداشت ادامه تحصیل خود را در این کشور انجام بدهید.

رشته_های مختلف تحصیل پزشکی در عمان چیست؟

کلام آخر

براساس کیفیت آموزشی که در دانشکده‌های مختلف عمان وجود دارد، تحصیل پزشکی در این کشور برای شما مزایای بسیاری در بر خواهد داشت.

در کنار آن ارائه مدارک معتبر به شما کمک می‌کند تا از سطح دانش بالایی برخوردار شوید.

مدیریت اصلی این دانشگاه‌ها این است که برای تحصیل پزشکی در عمان به واسطه متخصصان آمریکایی با جدیدترین متد روز دنیا انجام می‌گیرد. اگر شما نیز علاقه‌مند به ادامه تحصیل پزشکی در عمان می‌باشید، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید در اسرع وقت با مشاوران و کارشناسان شرکت ایران کانادا به ‌عنوان بهترین شرکت در زمینه مهاجرت تحصیلی تماس بگیرید و شرایط موجود برای تحصیل در کشور عمان را بررسی کنید.