آیا صرافی های ارز دیجیتال خارجی مطمئن هستند؟

آیا صرافی های ارز دیجیتال خارجی مطمئن هستند؟

این روز ها بازار ارزهای دیجیتال سر و صدای زیادی به پا کرده است. نه تنها در کشور ما بلکه در کل دنیا بازار ارزهای دیجیتال داغ است و خیلی از افراد کریپتو کارنسی را برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اند.

از قدیم گفتن تو هر چیزی که تقاضا زیاد باشد سود هم زیاد است. این وسط صرافی های ارز دیجیتال درآمد خیلی خوبی از بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال دارند.

به همین دلیل تعدادشان روز به روز در حال بیشتر شدن است. همینطور در کشور ما!

اما دغدغه اصلی تریدرها این است که آیا می توان به صرافی های ارز دیجیتال اعتماد کرد یا خیر؟ از آنجایی که خیلی از این صرافی ها ما را تحریم کرده اند آیا باز هم منطقی است باهاشون کار کنیم؟

ما در این مقاله سعی داریم تا در مورد صرافی های خارجی و ایرانی صحبت کنیم. به شما قول می دهیم بعد از خواندن این مقاله بهترین تصمیم گیری زندگی تان را انجام خواهید داد. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

آیا می توان به صرافی های خارجی اعتماد کرد؟

اولین سوال مهمی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که آیا صرافی های ارز دیجیتال خارجی قابل اعتماد و امن هستند؟

قبل از پاسخ به این سوال بهتر است این سوال را از خودتان بپرسید که سرمایه من قرار است کجا و در چه شرایطی نگهداری شود؟

با تحریماتی که اکثر صرافی های خارجی روی کشور ایران اعمال کرده اند ریسک بالایی برای کاربران ایرانی وجود دارد که با صرافی های خارجی کار کنند.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: ده صرافی برتر ارز دیجیتال در ایران

چرا باید از صرافی های ایرانی استفاده کنیم؟

همانطور که در جریان هستید بزرگترین صرافی دنیا یعنی بایننس کاربران ایرانی را تحریم کرده است و تاکنون دارایی خیلی از ایرانی ها را بلوکه کرده است.

حال اگر با صرافی های خارجی که ایران را تحریم نکرده است بخواین کار کنید به نظرتان در آینده احتمال تحریم کردن ایران از جانب این صرافی ها وجود ندارد؟ قطعا چنین خطری همواره با کاربران ایرانی خواهد بود.

مهمترین چیز در بازارهای مالی امنیت سرمایه شماست.

صرافی های خارجی که هر لحظه ممکن است ایرانی ها را تحریم کنند به نظرتان قابل اعتماد هستند؟ قطعا اینطور نیست!

جدا از این موضوع کارمزد بالایی که باید پرداخت کنید هم مسئله مهمی است. برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی های خارجی مجبورید که دلار خود را از طریق سایت های واسط به صرافی های خارجی انتقال دهید.

واسط هایی که این وسط قرار است دلار شما را به صرافی مورد نظر انتقال دهند کارمزد بالایی بر می دارند. از طرفی موقع خرید و فروش ارز هم باید کارمزد بدهید.

خب روی هم رفته پول زیادی را باید بابت کارمزد پرداخت کنید و این برای کاربران تازه وارد اصلا منطقی نیست!

چرا باید از صرافی های ایرانی استفاده کنیم؟

دلایل زیادی وجود دارد تا شما صرافی های ایرانی را برای معاملات ارزهای دیجیتال خود انتخاب کنید اما در این قسمت قصد داریم مهمترین دلایل را برای شما عنوان کنیم.

راحت بودن تبدیل ریال به تتر

اگر قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را در صرافی های خارجی داشته باید ابتدا از طریق صرافی های ایرانی ریال را به تتر تبدیل کنید و سپس آن را به صرافی خارجی برای معاملات تان انتقال دهید. خب این کار خیلی زمان بر و پر هزینه است. چون شما باید 2 بار کارمزد پرداخت کنید.

اما در صرافی های ایرانی به راحتی می توانید تتر را به ریال و برعکسش را انجام دهید. به همین دلیل سرعت بیشتری برای وارد کردن یا خارج کردن دارایی تان از بازار را خواهید داشت. به طور کلی سود بیشتری خواهید کرد.

سنگین بودن سایه تحریم ها

خب همانطور که در جریان هستید خیلی از صرافی های خارجی ما را تحریم کرده اند و حساب های زیادی از کاربران ایران مسدود شده است.

البته هنوز هم صرافی های زیادی در دنیا هستند که ایران را تحریم نکرده اند و ایرانی ها با احراز هویت می توانند در آنها فعالیت کنند اما چه تضمینی وجود دارد تا در آینده تحریم نکنند؟

به همین خاطر کار با صرافی های خارجی برای ما ایرانی ها ریسک زیادی به همراه خواهد داشت.

مقاله پیشنهادی برای مطالعه: بهترین دوره ارز دیجیتال کدام است؟ ( 6 تا از بهترین ها اساتید)

بالاخره صرافی ایرانی را انتخاب کنیم یا خارجی؟

در حال گسترش بودن خدمات دهی صرافی های ایرانی

درست است که خیلی از صرافی های ایرانی نسبت به صرافی های ارز دیجیتال ایرانی خدمات بیشتری ارائه می کنند

اما این را باید در نظر داشت که به دلیل قوانین حاکم در کشور ما خیلی از این خدمات هنوز ارائه نشده است. مثلا معاملات اهرم دار در صرافی های ایرانی قابل انجام نیست!

اما نکته مهم این است که در این سال ها صرافی های ایرانی توانسته اند رشد چشمگیری در این صنعت داشته باشند و روز به روز کیفیت خدمت رسانی شان را افزایش می دهند. باید منتظر ماند تا از خدمات جدیدشان رونمایی کنند.

بالاخره صرافی ایرانی را انتخاب کنیم یا خارجی؟

ما در این مقاله در مورد صرافی های خارجی و ایرانی هرچه نیاز بود بدانید را به شما گفتیم. تصمیم با خودتان است که کدام را انتخاب کنید. اما پیشنهاد ما همچنان این است که از صرافی های معتبر ایرانی نظیر نوبیتکس، والکس، اکسیر، بیت پین، تبدیل، آبانتر، اوکی اکسچنج استفاده کنید.

آیا می توان به صرافی های خارجی اعتماد کرد؟

با توجه به ویژگی هایی که در صرافی های ایرانی با هم بررسی کردیم به نظر می رسد صرافی های ایرانی برای ما ایرانی ها قابل اعتماد تر و کارایی بیشتر خواهد داشت.

اما باز انتخاب با خودتان است چون در این بازار حساس و مهم ما نمی توانیم کسی را مجبور به انجام کاری کنیم.