نحوه فعالسازی گواهی ssl رایگان در هاست سی پنل (8)

نحوه فعالسازی گواهی ssl رایگان در هاست سی پنل

در این سری مقالات آیجیتالی قرار هست در 9 مقاله متنی، تصویری و ویدئوی گام به گام در مورد راه اندازی کسب و کار اینترنتی صحبت کنیم. برای اینکه شما هم بتوانید یک کسب و کار آنلاین داشته باشید، کافیست این 9 گام را به درستی بررسی و عملی کنید. در مقاله قبلی در مورد نصب افزونه‌های موردنیاز وردپرس صحبت کردیم و توانستیم افزونه های موردنیاز برای قسمت های مختلف وب سایت مان نصب کنیم، حالا نوبت این است که سایت مان را در برابر نفوذ هکرها ایمن تر کنیم، علاوه بر آن اندکی سرعت سایت مان را افزایش دهیم و تمام این کارها با فعال کردن SSL سایت امکان پذیر است، پس با ما همراه باشید.

SSL چیست؟

SSL مخفف Secure Socket Layer به معنای لایه امنیتی محافظت شده است که منجر به تبادل اطلاعات بین کاربر و سرور به صورت کدگذاری (Encrypted) می‌شود و از سرقت اطلاعات در حین این ارتباطات جلوگیری می‌نماید یکی از مشخصه‌های فعال بودن SSL بر روی یک سایت، مشاهده HTTPS در ابتدای آدرس سایت است.

SSL چیست؟

نحوه فعالسازی گواهی ssl رایگان چگونه است؟

برای فعال سازی گواهی SSL، اگر شما از هاست سی پنل استفاده می کنید و سی پنل شما به صورت رایگان این خدمت را ارائه می دهد، می توانید مطابق دستورالعمل ویدئویی زیر SSL سایت تان را فعال کنید:

بعد از آن نیاز هست 2 کار دیگر انجام دهید:

ابتدا کد زیر را در فایل htaccess. قرار دهید:

RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
[RewriteRule ^(.*)$ https://ditono.ir.com/$1 [R,L

بعد از آن با استفاده از سایت زیر چک کنید، که آیا SSL شما فعال شده است یا نه؟

Tools.keycdn.com

تست فعال بودن ssl

در صورتی که مورد 2 و 3 سبز بود، SSL شما به درستی فعال شده است. اما در صورت سبز نشدن نیاز است افزونه SSL واقعاً ساده از قسمت افزونه ها نصب و فعال سازی کنید، تا به درستی SSL شما فعال شود.

افزونه SSL واقعاً ساده

اما

اگر شرکت هاستینگ شما این خدمت را ارائه نمی دهد، می توانید با استفاده از سایت زیر SSL خود را فعال کنید. تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که هر 3 ماه یک بار این کار باید تکرار کنید.

نحوه فعالسازی گواهی ssl رایگان چگونه است؟

 

Sslforfree.com

بعد از این مرحله هم نیاز هست 2 مرحله بالا را چک کنید.

در ادامه به آخرین قسمت (نهم) راه اندازی کسب و کار آنلاین می پردازیم و آن راه‌های شگفت انگیز کسب درآمد با وردپرس می باشد.

راستی شما هم لطفا تجربیات خود را با ما در میان بگذارید و هر نکته ای که از قلم افتاده است، ممنون میشم در قسمت کامنت ها گوشزد کنید❤️️