روش‌های افزایش نصب اپلیکیشن

روش‌های افزایش نصب اپلیکیشن

برای ارتقا کسب‌وکارتان و افزایش درآمد از اپلیکیشن خودتان، در کنار ایده و پشتکار باید به افزایش مخاطبین خود در اپلیکیشن نیز توجه داشته باشید. بنابراین بهتر است از روش‌های کاربردی برای افزایش نصب اپلیکیشن استفاده کنید. به این سوال فکر کنید. آیا شما از مسیر و روش درست برای افزایش نصب اپلیکیشن خودتان استفاده کرده‌اید؟ ما در این مقاله سعی داریم که شما را با روش‌ها و راهکارهای افزایش نصب اپلیکیشن‌ آشنا کنیم.

اپلیکیشن‌های موبایلی و رشد روزافزون استفاده از آن‌ها

امروزه با افزایش تلفن‌های همراه، تولید و نصب اپلیکیشن‌های موبایلی نیز گسترش یافته‌اند. بنابراین یکی از مهمترین روش‌ها برای کسب درآمد، از طریق اینترنت و برنامه‌های موبایلی است. گوشی‌های همراه در تمام طول روز با ما هستند. همه ما برای سریع‌تر انجام شدن امور زندگی مانند پرداخت قبوض، خرید از فروشگاه‌ها، حتی خرید غذا و … از اینترنت و ‌اپلیکیشن‌های مخصوص آن خدمات استفاده می‌کنیم. از اپلیکیشن‌های موبایلی می‌توانید برای سرگرمی و تفریح، ارائه خدمات، ساده کردن فعالیت‌های روزمره استفاده کنید. اما صرفا راه‌اندازی یک اپلیکیشن مهم نیست و باید از روش‌های اصولی برای درآمدزایی از آن، استفاده کرد. برای اینکه در این مسیر موفق شوید و بتوانید اعتماد مشتری را برای نصب اپلیکیشن خودتان جذب کنید، باید مخاطبین هدف خود را بشناسید و بدانید که هدف مخاطب از نصب یک اپلیکیشن چیست.

کسب درآمد از اپلیکیشن‌های موبایلی

توسعه‌دهندگان و صاحبان کسب‌وکار برای درآمدزایی بیشتر، از روش‌های مختلفی برای نصب اپلیکیشن استفاده می‌کنند. کسب درآمد از این روش به سادگی نیست و نیازمند فرآیندهای اصولی و کاربردی است که باید از متخصصین این حوزه کمک بگیرید. کسب درآمد از اپلیکیشن‌های موبایلی را می‌توان در یک مسیر سه بخشی ترسیم کرد. اولین مرحله جذب کاربر (Acquisition) است. در مرحله دوم شما باید بتوانید کاربر را بعد از چند روز مجاب کنید که به سایت شما دوباره مراجعه کند. یعنی نرخ بازگشت (Retention) نشانه ارزش اپلیکیشن شما است. در مرحله آخر اگر در جذب کاربر و وفادار کردن مشتریان خود موفق شده‌اید، می‌توانید امیدوار باشید که بخشی از مخاطبین هدف شما به پرداخت(Earning) متمایل باشند.

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از اپلیکیشن‌های موبایلی برای توسعه‌دهندگان، ارائه تبلیغات درون برنامه‌ای و تبلیغات نصب اپلیکیشن برای دیگر اپلیکیشن‌ها است. توسعه‌دهندگان و صاحبان اپلیکیشن می‌توانند با نمایش تبلیغات از طریق پلتفرم‌های مختلف برای خود درآمد ایجاد کنند. با توجه به افزایش درخواست برای تبلیغات درون برنامه‌ای، توسعه‌دهندگان به راحتی می‌توانند از این روش افزایش درآمد استفاده کنند و حتی با استفاده از پلتفرم گوگل ادموب کسب درآمد دلاری داشته باشند.

کسب درآمد از اپلیکیشن‌های موبایلی
کسب درآمد از اپلیکیشن‌های موبایلی

انواع تبلیغات در اپلیکیشن

چه تبلیغاتی برای اپلیکیشن شما مناسب است؟ با استراتژی‌های مختلف تبلیغات در اپلیکیشن موبایل آشنا هستید؟ امروزه با وجود انواع روش‌های تبلیغاتی، شما باید مناسب‌ترین و بهترین روش را برای تبلیغات کالا و خدمات خودتان در اپلیکیشن انتخاب و استفاده کنید. ما در این مقاله انواع تبلیغ در اپلیکیشن را برای شما آورده‌ایم تا بتوانید در مسیر درست قرار بگیرید.

تبلیغات در اپلیکیشن‌ها انواع خاصی دارد که آنها را در دو دسته غیر تعاملی و تعاملی دسته‌‌بندی می‌کنند و شما باید بسته به موقعیت و یا تبلیغ مورد نظرتان از آن‌ها استفاده کنید.

تبلیغات غیر تعاملی مانند:

• تبلیغات بنری، در قالب تصویر هستند و هدف آن‌ها رساندن پیام به صورت مصور و جذب به صفحه وب سایت و یا اپلیکیشن تبلیغ‌دهنده است. این نوع تبلیغ قدیمی و کم هزینه است و اثربخشی خود را ثابت کرده است. مهمترین نکته در این نوع تبلیغات، CTA مناسب، شفافیت و کیفیت بالا است. زیرا مردم جذب طرح‌های واضح و خلاقانه می‌شوند.

• تبلیغات ویدئویی، از آن دسته تبلیغاتی است که طرفداران زیادی دارد. این نوع تبلیغات ممکن است که مخاطبین کمتری داشته باشد اما اثربخشی آن پنج برابر تبلیغات بنری است و نتیجه بهتری برای کمپین خواهد داشت.

• تبلیغات همسان، همانطور که از اسم آن مشخص است بخاطر همسان بودن با متن یا فضای نمایش برای مخاطب خوشایندتر است. تبلیغات همسان در قالب متن، تصویر و یا ادغام متن و تصویر در فضای اپلیکیش‌ و یا استورها هستند. این نوع تبلیغات به دلیل یکی شدن تبلیغات با محتوا، در نگاه اول بدون اینکه مخاطب متوجه تبلیغات شود، تاثیر خود را می‌گذارند.

• تبلیغات Push، تبلیغاتی هستند که محتوای تبلیغ را از طریق notification به مخاطبان هدف می‌رسانند. مزیت این نوع تبلیغات این است که در واقع بدون اینکه مخاطب در فضای اپلیکیشن فعالیت کند، در هر زمانی تبلیغ را دریافت می‌کند. برای جذب مخاطب در این نوع تبلیغات باید محتوای متن و یا ترکیب متن و عکس تبلیغات شما شفاف، جذاب و با کیفیت باشد تا مخاطب هدف شما به باز کردن notification شما ترغیب شود.

تبلیغات تعاملی (interactive) تبلیغاتی هستند که در آن تبلیغ و مخاطب با یکدیگر تعامل دارند.

• یکی از نوآوری‌های مهمی که وارد دنیای تبلیغات دیجیتال شده است، ایجاد فرصتی ایده‌آل برای کاربر جهت تست کردن بازی یا محصول است. ویدئو انگیزشی که هنگام بازی کردن کاربر با یک اپلیکیشن دیگر، نمایش داده می‌شود از نمونه‌های این نوع تبلیغات است. در این صورت کاربر با Demo یک بازی دیگر مواجه می‌شود و در حین دیدن تبلیغ، می‌تواند این بازی را تجربه کند و در آخر انتخاب می‌کند تا اپلیکیشن را نصب کند یا نه.

• Rich Media می تواند ترکیبی از خلاقه‌های مختلف مانند متن، عکس، ویدئو و یا صدا باشد. میزان تعامل این تبلیغات باید به‌شدت بالا باشد تا بتوانند در کنار آگاهی‌رسانی مثبت و کافی برای برند، نرخ تبدیل (Conversion Rate) بالایی نیز داشته باشد.

تبلیغات نصب اپلیکیشن

تبلیغات نصب اپلیکیشن یا CPI نوعی از تبلیغات دیجیتال است. در این نوع تبلیغات شما به ازای هر نصب موفق اپلیکیشن که از طریق آن تبلیغات صورت گرفته است، هزینه پرداخت می‌کنید. بنابراین نصب موفق زمانی شکل می‌گیرد که بیننده تبلیغ برنامه را دانلود کند، آن را نصب کند و برای اولین بار وارد اپلیکیشن شود. با توجه به آمارهای داده شده، بهترین نوع تبلیغات برای افزایش نصب اپلیکیشن، تبلیغات درون اپلیکیشنی است. این نوع از تبلیغات به مخاطبینی نشان داده می‌شود که خودشان در اپلیکیشن دیگری درحال فعالیت هستند. بنابراین در چنین موقعیتی احتمال نصب اپلیکیشن دیگر نیز زیاد است. تبلیغات درون اپلیکیشنی باید شفاف و گیرا باشند.

تبلیغات در اپلیکیشن
تبلیغات در اپلیکیشن

پلتفرم تبلیغات در اپلیکیشن ادیوری

یکی از پلتفرم‌های مناسب و پیشرو در صنعت تبلیغات اپلیکیشن در ایران، پلتفرم ادیوری است. ادیوری یکی از زیرمجموعه‌های پلتفرم تبلیغاتی یکتانت است که با تبلیغات نصب اپلیکیشن از روش‌های مختلف، به افزایش نصب اپلیکیشن‌ها کمک می‌کند. همچنین این پلتفرم بستری را فراهم کرده است تا توسعه‌دهندگان اپلیکیشن بتوانند برای خود کسب درآمد داشته باشند. ادیوری با استفاده از الگوریتم‌های بهینه‌سازی و نمایش هوشمند و هدفمند تبلیغات، بیشترین نصب را برای تبلیغ‌دهندگان و در نتیجه حداکثر درآمد از طریق تبلیغات درون برنامه‌ای را برای توسعه‌دهندگان رقم می‌زند. یکی دیگر از نقاط قوت این مجموعه ارائه آمار دقیق از تبلیغات نصب اپلیکیشن به تبلیغ‌دهندگان است. این آمار شامل جزئیات مهمی است که به بهینه‌سازی کمپین تبلیغاتی بسیار کمک می‌کند. همچنین آمار و اطلاعات دقیق تبلیغات در اپلیکیشن در اختیار توسعه‌دهندگان نیز قرار می‌گیرد تا از جزئیات کسب درآمد خود مطلع شوند. بنابراین اگر به دنبال تبلیغات نصب اپلیکیشن خود هستید یا حتی می‌خواهید از اپلیکیشن خود کسب درآمد داشته باشید حتما به پلتفرم تبلیغاتی ادیوری مراجعه کنید.