ساخت پاپ آپ برای مارکتینگ با المنتور [رایگان]

بهترین افزونه پاپ آپ برای مارکتینگ [رایگان]

در ادامه سری مقالات آموزش المنتور قرار است کار با بهترین افزونه پاپ آپ را با هم آموزش ببینیم و پاپ آپ های حرفه ای برای سایت مان پیاده سازی کنیم.

پاپ آپ چیست؟

pop up نوعی تبلیغات آنلاین است که معمولاً در پنجره‌ای کوچکتر و جدا از صفحه اصلی باز می‌شوند و در معرض دید کاربران قرار می‌گیرد. این پنجره‌ها اکثر اوقات شامل یک پیشنهاد یا تبلیغ است که به طور ناگهانی روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود تا توجه کاربر را به خودش جلب کند. مطمئنم الان متوجه شده‌اید که درباره چه پیام‌هایی صحبت می‌کنیم، چون روزی چندبار جلوی چشمتان قرار می‌گیرد.

دقت کنید که اسم این تبلیغات در اصل پاپ آپ نیست و به آن عمل ظاهر شدن ناگهانی pop up می‌گویند؛ اسم پنجره‌های ظاهر شده مودال یا همان ماژول فارسی، صفحات بینابینی و اینجور چیزهاست. اما در ایران همه را پاپ آپ می‌گوییم، پس زیاد روی اسمش حساس نشوید!

تبلیغات پاپ آپ هیچ اندازه استانداردی ندارند، گاهی به صورت یک پنجره کوچک در گوشه صفحه ظاهر می‌شوند؛ گاهی هم تمام‌صفحه هستند و کامل روی صفحه‌ای که در حال خواندن آن هستید را می‌گیرد.

در بعضی سایت‌ها از لحظه‌ای که وارد سایت می‌شوید تا وقتی کارتان تمام می‌شود و نیت می‌کنید که سایت را ترک کنید، از در و دیوار سایت آگهی بیرون می‌آید. از سمت چپ یک پیام بیرون می‌زند، از بالا یک نوار تبلیغاتی ناگهان پایین می‌افتد، وقتی خیالتان راحت می‌شود که دیگر همه چی امن و امان است و در حال خواندن مقاله هستید، یک پیام از وسط صفحه باز می‌شود که بیا به ما امتیاز بده!!
این پیام‌ها در عین اینکه می‌توانند حاوی پیشنهادهای جذابی باشند، می‌توانند تجربه کاربری را نابود کنند! حتی سازنده این ماژول‌ها هم خودش به این قضیه معترف است!

پس خوب بودن و مفید بودن پاپ آپ بستگی به این دارد که شما در جای مناسب، با محتوای مناسب و مرتبط با صفحه‌ای که کاربر در آن حضور دارد، این تبلیغات را استفاده کنید.

انواع تبلیغات پاپ آپ

شما علاوه بر ساخت پاپ آپ هایی که تجربه کاربری خوبی برای کاربران تان به همراه دارد، باید به فکر مکان آن هم باشید تا مزاحم کاربر نشوید و در حین آرامش آن را پر کند و برای شما بفرستند. شما هم سعی کنید مطالبی که واقعا مرتبط هستند، برای کاربران تان فراهم کنید نه هر چیزی را. در حالت کلی 5 مکان برای نمایش پاپ آپ وجود دارد که در پایین لیست کرده ایم:

  • پاپ آپ هنگام ورود
  • پاپ آپ هنگام خروج
  • پاپ ‌آپ کلیکی
  • اسکرول پاپ آپ
  • پاپ آپ مبتنی بر زمان

بسته به جایگاهی که وجود دارد؛ صفحه اصلی سایت؟ یک لندینگ پیج؟ صفحه نوشته ها؟ فروشگاه سایت؟ دسته بندی؟ و… مکان نمایش پاپ آپ هم فرق می کند و بیشتر با تست می توانید، بهترین مکان را با توجه به صفحه هدف قرار دهید. یادتان نرود شما باید این پاپ آپ ها را رصد کنید. با تگ منیجر گوگل این کار به خوبی امکان پذیر است. همچنین با نرخ پرش و ماندگاری در صفحه هم قبل و بعد از قرار دادن پاپ آپ بسنجید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای خود و کاربران تان رقم بزنید.

چگونه در سایتم پاپ آپ قرار دهم؟

برای این کار افزونه های مختلفی وجود دارد که شما با استفاده از آن ها می توانید هر نوع پاپ آپ و در هر جایی از وب سایت که بخواهید، قرار دهید. ما در این آموزش با افزونه پاپ آپ ساز المنتور این کار را انجام داده ایم که واقعا با آن می توانید، پاپ آپ های شگفت انگیزی طراحی و شروع به جمع آوری لیست ایمیل، تماس و … شوید. البته می توانید با طراحی هایی که می کنید مشخص کنید که اطلاعات جمع آوری شده، کجا برایتان لیست شوند؛ میلرلایت، میل چیمپ و یا هر کجا که دوست داشتید، می توانید یک لیست از کاربران هدف خود داشته باشید. خب بیشتر از این منتظرتان نمی گذارم، ویدئوی زیر کامل نحوه ساخت پاپ آپ را توضیح دادیم…

امیدوارم از تماشای این ویدئو لذت برده باشید، همین الان که شما یک سری پاپ آپ ها در آیجیتالی می بینید، به وسیله افزونه المنتور طراحی و تنظیم شده است. ما با افزونه زیادی کار کرده ایم، که به نوبه خود جز بهترین افزونه های پاپ آپ هستند، اما المنتور یک چیز دیگر است. امیدوارم شما هم برای وب سایت تان پاپ آپ های خلاقانه ای به کمک المنتور طراحی کنید. در ادامه می توانید سایر ویدیوهای المنتور در خصوص طراحی سایت را ببینید.