چگونه در اینستاگرام استوری های زیباتری بسازیم؟

چگونه در اینستاگرام استوری های زیباتری بسازیم؟

همانطور که می دانید قابلیت استوری (Stories) اینستاگرام روز به روز کاربران بیشتری را به سمت خود جذب می کند. در همین رابطه اینستاگرام همواره سعی کرده که طی هر به روز رسانی قابلیت های جدیدی را به بخش استوری ها اضافه نماید.

استوری اینستاگرام حالا به یک ترند جهانی تبدیل شده و روزانه بیش از ۲۵۰ میلیون نفر از آن برای به اشتراک گذاری محتوای گوناگون استفاده می کنند. این در حالی است که بسیاری از کاربران هنوز شیوه های صحیح به اشتراک گذاری استوری های زیبا را نمی دانند. این جا هستیم تا به شما بگوییم چگونه استوری های زیباتری را در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اگر از امکانات داخلی اینستاگرام صرف نظر کنیم، اپلیکیشن های فراوانی وجود دارند که به شما کمک می کنند استوری های زیباتری را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید. در ادامه مطلب قصد داریم برخی از این ابزار را به شما معرفی کنیم.

با استفاده از Hyperlapse به ویدیوهای خود سرعت ببخشید

درست است که یک استوری هزاران سخن برای گفتن دارد، اما محددیت ۱۵ ثانیه ای اینستاگرام برای استوری ها سبب شده تا به فکر استفاده از یک ابزار شخص ثالث بیفتیم. در رابطه با همین موضوع جهت افزایش سرعت ویدیوها اپ Microsoft Hyperlapse Mobile را برای ساخت ویدیوهای تایم لپس به شما توصیه می کنیم.

اپلیکیشن microsoft hyperlapse mobile
اپلیکیشن microsoft hyperlapse mobile

این اپلیکیشن از طریق ابزار دوربینش امکان ضبط مستقیم ویدیوها را مهیا می سازد اما با این حال توصیه می کنیم ویدیوها را با استفاده از اپ پیش فرض دستگاه خود ضبط کرده و سپس سرعت آن را با استفاده از Microsoft Hyperlapse Mobile افزایش دهید. استفاده از ابزار مذکور نیز بسیار راحت است و نتایج لذت بخشی را در اختیار شما می گذارد.

با استفاده از Drool استوری های خود را جذاب تر کنید

برای جذاب تر کردن استوری ها، Drool یکی از اپ های بسیار جالبی است که می شناسیم. ابزار مذکور این امکان را در اختیار شما می گذارد تا به تصاویر ثبت شده اموجی، استیکر و فیلترهای گوناگون اضافه کنید و بدین سبب موجب جذاب تر شدن استوری های خود شوید.

اپلیکیشن drool
اپلیکیشن drool

تنها کاری که که باید انجام دهید ایجاد طرح های خلاقانه روی تصویر مورد نظر خود با استفاده از ابزار موجود در Drool است. در پایان تصویر ایجاد شده را ذخیره کرده و آن را به عنوان استوری خود در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

با استفاده از NoCrop ابعاد تصاویر خود را مدیریت کنید

متأسفانه همانطور که می دانید اینستاگرام در بخش استوری ها تصاویر را به صورت افقی برش می زند. این امر می تواند زیبایی تصاویر را به طور کامل خراب کند و به اشتراک گذاری آن ها را نا ممکن سازد. به همین جهت ابزار NoCrop به شما کمک می کند تا با تنظیم ابعاد تصاویر، از کراپ شدن آن ها توسط بخش استوری اینستاگرام جلوگیری نمایید.

اپلیکیشن nocrop
اپلیکیشن nocrop

اپلیکیشن فوق نه تنها قادر است ابعاد تصاویر را تنظیم کند، بلکه می تواند زمان ثبت تصاویر را هم به روزرسانی کند. در نتیجه کاربران قادر هستند بدین وسیله از تصاویری که بیش از ۲۴ ساعت از عمرشان می گذرد نیز در استوری هایشان استفاده کنند. NoCrop رایگان است و از یک رابط کاربری ساده و کارآمد بهره می برد.

با استفاده از InShot به تصاویر و ویدیوهای خود جلوه های جذاب ببخشید

InShot یکی از معروف ترین و محبوب ترین ویرایشگرهای عکس و ویدیو برای دو پلتفرم اندروید و iOS محسوب می شود. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید همچون NoCrop مشکل تصاویر و ویدیوهای عمودی در استوری های اینستاگرام را به راحتی هر چه تمام تر با اضافه کردن یک کادر به بالا و پایین آن حل کنید.

اپلیکیشن nshot
اپلیکیشن nshot

علاوه بر این با استفاده از ابزار فوق می توانید فیلترها، استیکرهای مختلف و همچنین متون گوناگون را به تصاویر خود اضافه کنید و همچنین به سادگی هرچه تمام تر روی ویدیوهای خود موزیک بگذارید. در پایان و پس از ذخیره محتوای ایجاد شده می توانید آن را در اینستاگرام از طریق استوری به اشتراک بگذارید.

با استفاده از Adobe Spark Post ویدیوهای ۴ ثانیه ای ایجاد کنید

قطعاً Adobe Spark Post یکی از جذاب ترین اپلیکیشن های کمپانی ادوبی است. با استفاده از این ابزار می توانید ویدیوهای ۴ ثانیه ای زیبا درست کنید، المان های گوناگونی را به تصاویر خود اضافه و به واسطه آن محتوای مناسبی را جهت به اشتراک گذاری در استوری اینستاگرام ایجاد نمایید.

اپلیکیشن adobe spark post
اپلیکیشن adobe spark post

البته حواستان باشد که به هنگام ذخیره ابعاد Instagram Story را انتخاب کنید تا دیگر با برش های افقی و ناشیانه اپلیکیشن اینستاگرام در بخش استوری ها مواجه نشوید. خبر بد آن که Adobe Spark Post تنها برای سیستم عامل iOS منتشر شده و قعلاً کاربران این پلتفرم قادر به استفاده از آن هستند.

همانطور که گفتیم Adobe Spark Post یکی از بهترین و حرفه ای ترین اپلیکیشن ها برای ساخت استوری های زیبا به حساب می آید. این ابزار یک طرح گرافیکی را در اختیار شما می گذارد و اجازه می دهد تا در کمتر از ۱۰ دقیقه استوری اینستاگرام مختص به خود را به زیباترین شکل ممکن ایجاد کنید.

چند ترفند اینستاگرام که شاید از آن ها خبر نداشته باشید!

اینستاگرام برای به اشتراک گذاری استوری ها چند ویژگی مخفی هم دارد که شاید از آن ها خبر نداشته باشید. به عنوان مثال با مراجعه به بخش تنظیمات استوری اینستاگرام، با فشردن آیکن Aa یا مداد و پس از آن نگه داشتن انگشت روی رنگ ها قادر هستید به طیف رنگی گسترده تری از حالت پیش فرض دسترسی داشته باشید.

ترفندهای ساخت استوری جذاب
ترفندهای ساخت استوری جذاب

در رابطه با همین موضوع اگر قصد به اشتراک گذاری یک متن را از طریق استوری اینستاگرام دارید و می خواهید به یک صفحه ساده برای انجام این کار دسترسی داشته باشید کافیست با دوربین تان یک عکس ساده بگیرید. سپس آیکن مداد شکل را بفشارید تا پالت رنگ در اختیارتان قرار بگیرد.

حالا رنگ مورد نظرتان را برای تصویر پس زمینه انتخاب کنید و پس از آن دست خود را روی صفحه برای ۳ ثانیه نگه دارید. علاوه بر این، می توانید همین کار را با ابزار chisel-tip pen نیز انجام دهید تا یک تصویر پس زمینه نیمه شفاف داشته باشید.

اینستاگرام برای به اشتراک گذاری استوری های زیباتر برخی ویژگی های مخفی را در نظر گرفته است.

از این قابلیت می توان استفاده های مختلفی کرد. به عنوان مثال تصویر دلخواه خود را ثبت کنید، آیکن مداد شکل را بفشارید تا پالت رنگ در اختیارتان قرار بگیرد، رنگ مورد نظرتان را برای تصویر پس زمینه انتخاب کنید و پس از آن دست خود را روی صفحه برای ۳ ثانیه نگه دارید.

پس از انجام این کار با استفاده از ابزار Eraser Brush که کار همان پاک کن را برای شما انجام می دهد مشغول شوید به ایجاد طرح های خلاقانه بپردازید. ساخت استوری های جذاب و شگفت انگیز بدین طریق کاملاً به ذوق و هنر شما بستگی دارد.

ترفند ساخت استوری برای اینستاگرام
ترفند ساخت استوری برای اینستاگرام

همانطور که می دانید جهت اضافه کردن موزیک به ویدیوها ابزار زیادی وجود دارد؛ اما آیا واقعاً دانلود این ابزار و صرف زمان برای انجام این کار به صرفه است؟ اگر از ما بپرسید می گوییم نه، چرا که اینستاگرام خود قابلیت انجام این کار را در اختیار شما قرار داده است.

برای انجام این کار به وسیله اینستاگرام کافیست ابتدا آهنگ دلخواه تان را پخش و در همین حین، ضبط ویدیو از طریق ابزار استوری اینستاگرام را آغاز نمایید. با سوایپ کردن انگشت خود به سمت بالا به هنگام ضبط نیز امکان زوم کردن برایتان فراهم می شود.

همچنین استفاده از استیکرهای مختلفی که اینستاگرام در اختیارتان قرار داده سبب می شود تا به جذابیت استوری های خود بیافزایید. در همین رابطه می توانید از سلفی خود به عنوان استیکر استفاده نمایید. برای این کار بعد از گرفتن عکس یا ویدیو، آیکن چهره خندان در گوشه بالا و سمت راست صفحه را بفشارید.

حالا در صفحه باز شده و زیر استیکر Location می توانید با انتخاب آیکن دوربین، از خودتان یک سلفی گرفته و به هر قسمت از عکس یا ویدیو که می خواهید اضافه کنید.

ترفند برای استوری اینستاگرام
ترفند برای استوری اینستاگرام

استفاده از استیکرهای مختلفی که اینستاگرام در اختیارتان قرار داده سبب می شود تا به جذابیت استوری های خود بیافزایید.

اینستاگرام حالا میلیون ها کاربر فعال ماهانه دارد که بیش از ۲۵۰ میلیون نفر از آن ها از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده می کنند. استوری اینستاگرام را می توان یک کپی تر و تمیز از اپ اسنپ چت به حساب آورد. با این حال اقدام فیسبوک جهت اضافه کردن این ویژگی به اپ خود موفقیت آمیز بود و توانست رشد کاربران اسنپ چت را با کاهش مواجه کند.

حالا کاربران گوناگونی از استوری اینستاگرام استفاده می کنند؛ از کاربران معمولی گرفته تا بندهای موسیقی و شرکت های تجاری. کاربران می توانند تصاویر و ویدیوهای خود را به صورت استوری به اشتراک بگذارند، ویدیوهای معکوس ایجاد کنند و حتی اقدام به برپایی استوری های زنده کنند.