خرید دامنه و هاست (4)

خرید دامنه و هاست

در این سری مقالات آیجیتالی قرار هست در 9 مقاله متنی، تصویری و ویدئوی گام به گام در مورد راه اندازی کسب و کار اینترنتی صحبت کنیم. برای اینکه شما هم بتوانید یک کسب و کار آنلاین داشته باشید، کافیست این 9 گام را به درستی بررسی و عملی کنید. در مقاله قبلی در مورد طراحی لوگو و آیکون شبکه‌های اجتماعی به صورت رایگان صحبت کردیم و توانستیم لوگو و آیکون شبکه های اجتماعی مناسب برند خودمان را بسازیم. هم اکنون قرار است در مورد خرید دامنه و هاست صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

خرید دامنه و هاست

برای اینکه دقیقا بدانید، دامین و هاست چی هستن، ما دو مقاله با عنوان های دامنه چیست و هاست چیست؟ آماده کرده ایم. شما بعد از خواندن این دو مقاله به همین صفحه برگردید و با ما همراه باشید.

در جلسات قبلی در مورد انتخاب نام و پسوندهای انتخابی برای آن صحبت کردیم. در اینجا قرار هست در مورد خرید نام انتخابی بیشتر صحبت کنیم؛ اگر پسوند دامین شما ir. است، حتما باید در سایت Nic ثبت نام کنید. ولی برای سایر پسوندها از قبیل com. نیازی نیست در این سایت ثبت نام کنید.

حتما هم نیاز نیست از سایت Nic دامین خود را خریداری کنید؛ سایت نیک به شما یک کد شناسه می دهد و ما با داشتن این شناسه قادر خواهیم بود از سایر شرکت های فروش دامین، دامین خود را خریداری کنیم.

بعد از خرید دامین، شما باید یک هاست هم برای دامین خریداری کنید. سایت پیشنهادی زیر به هیچ عنوان مورد تایید ما نیست (در واقع هیچ شرکتی را ما پیشنهاد نمی کنیم). انتخاب شرکت هاستینگ به انتخاب خودتان بستگی دارد و می توانید از گوگل سایت های مطرح این حوزه را در آورید.

خرید دامنه و هاست

سایت های خرید هاست و دامین:

Nic.ir
Mihanwebhost.com

کد تخفیف 20 درصدی خرید هاست لینوکس آلمان یا ایران از میهن وب هاست:

B68MJKWT3E

یک نکته قبل از ادامه عرض کنم، در ویدئوی زیر گفته شده است که از هاست سی پنل آلمان استفاده کنید. اما هاست سی پنل ایران هم تا الان که فرقی با آلمان نداشته و مزیت ایران نسبت به آلمان قیمت آن است (تقریبا نصف). پس برای شروع می توانید از هاست لینوکس ایران هم استفاده کنید.

بررسی عمر دامنه و اسپم اسکور دامین برای خرید دامنه

این قسمت را باز هم به دلیل اهمیتی که داشت، تکرار کردیم. حتما این 2 فاکتور را حواستان باشد که بررسی کنید.

شما در این ویدئو می توانید نکات مطرح شده در مورد انتخاب دامین مناسب ببینید:

  1. عمر دامنه یک دامین هرچه بیشتر باشد، عالی‌ست. اما باید زمینه کاری دامین موردنظر با زمینه کاری کسب و کار شما یکی باشد، نه متفاوت.
  2. اسپم اسکور دامین موردنظر باید به سمت صفر میل کند. و هر چه دامین اتوریتی و پیج اتوریتی دامین بیشتر باشد بهتر است.

Webconfs.com
Prepostseo.com

دقت به اسپم اسکور سایت: صفر باشد.

در ویدئوی زیر در مورد خرید دامنه و هاست به صورت عملی صحبت کرده ایم و توانستیم با هم دیگر دامین و هاست مان را خریداری کنیم. پیشنهاد حتما این ویدئو را تا آخر ببینید:

حال یک نکته باقی می ماند و آن هم اینکه باید DNS های هاست و دامین خریداری شده یکسان باشند. برای این کار به مشخصات هاست خود در ابتدا و سپس به مشخصات دامین خود رجوع کنید و تمامی DNSها باید با DNS هاست یکی باشند.

بعد از آن به یکی دو روز زمان نیاز دارید تا این تنظیمات کاملا تنظیم شوند. بعد از آن به سراغ وردپرس و نصب آن می رویم.

در ادامه به قسمت پنجم راه اندازی کسب و کار آنلاین می پردازیم و آن نصب وردپرس روی هاست سی پنل می باشد.

راستی شما هم لطفا تجربیات خود را با ما در میان بگذارید و هر نکته ای که از قلم افتاده است، ممنون میشم در قسمت کامنت ها گوشزد کنید❤️️