چطور در اینستاگرام چند عکس و ویدیو را با دیگران به اشتراک بگذاریم؟

چطور در اینستاگرام چند عکس و ویدیو را با دیگران به اشتراک بگذاریم؟

اینستاگرام هر روز به مالکش فیسبوک شباهت بیشتری پیدا می کند. اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا سقف ۱۰ عکس و ویدیو را در قالب یک پست روی تایم لاین خود منتشر کنید.

این دقیقا مشابه همان سیستمی است که گالری های عکس فیسبوک از آن پیروی می کنند، و تا حدی به قابلیت Stories هم شباهت دارد. در این مطلب آموزشی نحوه استفاده از این قابلیت را برایتان بازگو خواهیم کرد. 

پست های آلبومی در اینستاگرام
پست های آلبومی در اینستاگرام
با فشردن آیکن مربعی گوشه صفحه آپلود، می توانید پست های آلبومی ارسال کنید.

چگونه چندین عکس و ویدیو را در قالب یک پست ارسال کنیم؟

خیلی ساده است. مثل اشتراک گذاری یک پست عادی، از پایین صفحه اینستاگرام گزینه + را بزنید تا وارد صفحه انتخاب تصاویر شوید. اگر قابلیت ارسال پست های آلبومی به شما رسیده باشد، آیکن مربعی آن را در گوشه صفحه انتخاب تصاویر خواهید دید.

با انتخاب این آیکن، حالا مجازید که نهایتا ۱۰ عکس و ویدیوی گالری را برای انتشار در قالب یک پست انتخاب کنید. پس از انتخاب باید منتظر بارگذاری شان بنشینید تا امکان ویرایش آن ها برایتان آزاد شود.

عکس و ویدئو آلبومی در اینستاگرام
عکس و ویدئو آلبومی در اینستاگرام
متأسفانه پست های آلبومی فقط به کادر مربعی محدود هستند.

برای تعیین چینش عکس ها و ویدیوها کافیست انگشت خود را روی یکی از آن ها نگه دارید تا امکان جابجایی فراهم شود. ضمنا در همین حالت مواردی که نمی خواهید را می توانید حذف کنید.

در مرحله بعدی می توانید یک فیلتر مشخص را روی تمام عکس ها بیندازید، یا این که هر کدام را به طور مجزا و دستی ویرایش کنید. امکان تگ کردن دوستان روی هر عکس هم وجود دارد.

آلبوم عکس و فیلم در اینستاگرام
آلبوم عکس و فیلم در اینستاگرام
پست های آلبومی با علامت مربع در گوشه کادرشان مشخص می شوند.

در مرحله بعدی هم نوبت به اضافه کردن کپشن و موقعیت جغرافیایی برای هر پست می رسد. توجه داشته باشید که توضیح تصاویر و موقعیت جغرافیایی برای تمامی آن ها ثابت خواهد بود.

پس از انجام این مراحل، حالا می توانید پست آلبومی تان را منتشر کنید تا دوستان تان از طریق سوایپ کردن قادر به تماشای آن ها باشند. 

البته شایان ذکر است که اینستاگرام قابلیت های جدیدتر و بهتری برای این بخش در نظر گرفته است