رمز عبور شما به صورت اتوماتیک ساخته و به ایمیل شما ارسال می شود.

چیست

دیجیتال مارکتینگ سریع‌ترین و بهترین راه‌ که با استفاده از آنها می‌توانید به طور کامل هدف و داستان برند خود را برای مشتری توضیح دهید. مردم به برندی که داستان خود را با تمام کاربران اینترنت از طریق پلتفرم‌های مختلف به اشتراکی می‌گذارد، راحت‌تر اعتماد می‌کنند. از هیچ روش دیگری نمی‌توانید داستان پشت برند خود را به این راحتی برای دیگران بازگو کنید.

در عصر حاضر بهترین ابزار برای رشد کسب و کار شما بی شک استفاده از کانال های دیجیتال مارکتینگ است.

دیجیتال مارکتینگ چیست

فرآیند دیجیتال مارکتینگ

۴ مرحله‌ ساخت و توسعه کسب‌ و‌ کار اینترنتی

ساخت

برای شروع کسب درآمد خود در فضای مجازی و اینترنت، ابتدا بستر مناسب را بسازید. این بستر می‌تواند وب سایت یا اپلیکیشن مان باشد.

جذب و فعال‌سازی

پس از ساخت بستر کسب‌ و‌ کار خود، باید افراد و مخاطبان جدید را به سمت خود جذب کنید. گوگل و اینستاگرام، شما را در این مسیر کمک می‌ کنند.

تبدیل و پول‌سازی

پس از جذب و فعال سازی اولیه کاربران از طریق کانال های بازاریابی، موقع آن است که از این کاربران فعال، درآمدزایی داشته باشیم و کسب و کارمان را رشد دهیم.

حفظ و بهبود

بعد از اینکه درآمدزایی شروع شد و به درآمد خوبی رسیدیم، زمان مناسبی برای بررسی، بهبود فرایند و حفظ مشتریان فعلی کسب‌و‌کارمان است.

دیجیتال مارکتینگ، یک مفهوم چتری است که تمام تلاش های بازاریابی آنلاین شرکت شما را شامل می شود.

در اینجا راهنمایی کاملی ازدیجیتال مارکتینگ انجام می شود: که دیجیتال مارکتینگ چیست؟ چگونه انجام می شود؟ و چگونه باید شروع کنید؟

بسیاری از شرکت‌ها از کانال‌های دیجیتالی مانند جستجوی گوگل، شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات آنلاین و وب سایت‌های آن‌ها برای ارتباط با مشتریان فعلی و آتی استفاده می‌کنند. بسیاری از شرکت‌ها بر روی کانال‌های آنلاین (دیجیتال) با استفاده از تکنیک‌های بازاریابی آنلاین تمرکز می‌کنند، چون به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به مخاطبان هدف ایده‌آل خود دسترسی داشته باشند. 

با این حال بهترین بازاریابان دیجیتال، تصویر روشنی از چگونگی پشتیبانی هر دارایی یا تکنیک و رسیدن به اهداف کلی خود را دارند. تعداد زیادی از شرکت ها، تمرکز خودشان را روی کانال های دیجیتالی و آنلاین به جای تکنیک های بازاریابی سنتی جلب کردند، زیرا به آنها اجازه می دهد، مستقیم به مخاطبان آیده آلی که بیشتر وقت خود را به صورت آنلاین می گذرانند دسترسی پیدا کنند.

% 0
طبق گفته‌های گوگل، وب‌سایت‌هایی که استانداردهای بالایی نداشته باشند، 90% مردم آن را ترک می کنند.
% 0
طبق گفته‌های وب‌سایت هاب اسپات، %61 سازمان ها فکر می کنند، استراتژی بازاریابی آنها موثر است.
% 0
براساس گفته‌های برایت لوکال، 88% خریداران به بررسی‌های آنلاین همانند توصیه های شخصی اعتماد دارند.

کانال های دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی آنلاین)

سئو (SEO)

بهینه سازی موتور های جستجو (seo) برای افزایش شانس شما، برای قرار گیری در جایگاه مناسب درنتایج صفحات جستجو است. اگر می خواهید در بالای نتایج صفحات جستجو باشید تا ترافیک واقعی بیشتری دراختیار داشته باشید، عمل به بهینه سازی وب سایت شما ضروری می باشد. سئو برای بازاریابان دیجیتالی که نمی خواهند برای تبلیغات هزینه کنند، اولویت اصلی است. سئو و بازاریابی محتوا دست به دست هم می دهند و یک استراتژی بازاریابی محتوایی در کنار سئو همیشه موثر خواهد بود.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، توئیتر و لینکدین به افراد، سازمان ها، منتشر کنندگان اخبار و مشاغل اجازه می دهد، فعالیت های آنلاین یکدیگر را دنبال کنند. در مکالمات آنلاین شرکت کنند و محتوا به اشتراک بگذارید. بازاریابان دیجیتال تمایل دارند با استفاده از ترکیبی از کانال های شبکه های اجتماعی و تبلیغ محتوای خود را در آن ها، ترافیک را به وب سایت های خود هدایت کنند. همچنین برای برقراری ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه نیز از این کانال استفاده می شود.

بازاریابی ایمیلی

انتخاب کانال های ارتباطی برای ارتباط مستقیم با اعضای خود با استفاده از ایمیل؛ یکی از قدرتمند ترین ابزارها به گفته بیشتر بازاریان و اکثر کاربران اینترنت و بهترین راه ارتباط با آنهاست. به طور معمول، ایمیل های تبلیغاتی به عنوان هرزنامه و ایمیل های تبلیغات به سختی باز می شوند. با این حال، با گرفتن یک رویکرد داخلی به ایمیل، شما می‌توانید از ایمیل برای رساندن مطالب مفید، شخصی و هدفمند برای آینده خود استفاده کنید که کاران تان از دریافت آن خشنود خواهند شد.

بازاریابی محتوایی

محتوای شما می گوید وب سایت شما چه قدر معروف است. وبلاگ شما و سایر بخش ها مانند: کتاب های الکترونیکی و راهنماها مانند گرافیک، ابزار تعاملی و فیلم های شما، تحت این دسته قرار می گیرند. در هنگام تولید محتوا باید متناسب با سوالات بازدید کنندگان و نیاز آنها باشد وموضوع های شما باید آنها را تشویق به توجه به موضوع های شما بکند. هنگامی که آنها مطالب مرتبط با کسب وکار آنلاین شما را جستجو می کنند، طبیعتا محتوای با کیفیت شما مانند آهن ربا به جستجوی آن ها واکنش می دهد و آن ها را به سوی شما هدایت می کند.

تبلیغات هدفمند

تبلیغات سنتی یک تکنیک برون گرا محسوب می شود. اما داده های آن در دیجیتال مارکتینگ برای بازاریاب ها، تصمیم های هوشمندانه فراهم می کند. با استفاده از فنآوری های بازاریابی مجدد می توانیم، تبلیغات را مستقیم به کسانی که پست شما را تا به حال بازدید نکرده اند، هدایت کنید اما باعث رنج شان نشوید. می توانید با بخشی از محتوای قابل دانلود که مرتبط با کسب و کار شماست، آن ها را ترغیب کنید. این یک راه هوشمندانه برای ارائه ارزشمندی سایت شما است تا درآینده تبدیل به مشتریان شما شوند.

تبلیغات همسان

اگر شما مقاله ای را به عنوان "اسپانسر" به صورت آنلاین دیدید، شما در اصل یک تبلیغ همسان را می بینید. مشاغل باید برای انتشار محتوای خو د مبلغی را بپردازند. اما این مقاله از نظر ماهیت تبلیغاتی نیست، بلکه آموزشی است و متناسب با سبک یا شیوه انتشار است که درآن قرار می گیرد. تبلیغات همسان برای افزایش پست های خود در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک، توئیتر و لینکدین و همچنین پرداخت بازای تعداد کلیک و نتایج جستجوی محلی گوگل را شامل می شود.

چیست؟

با این که امروز اینترنت چقدر قابل‌ دسترسی است، آیا باور می‌کنید اگر به شما بگویم تعداد افرادی که هر روز به صورت آنلاین به اینترنت می‌روند هنوز در حال افزایش است؟

دسترسی به اینترنت در این دوره آسان است و این را می توانم به شما بگویم؛ که هر روز تعداد این افراد افزایش می یابد. در اصل استفاده مداوم از اینترنت در بین بزرگسالان تنها در سه سال گذشته 5٪ افزایش یافته است. براساس تحقیقات Pew Research، شنیده ها و دیده های خودمان راه های خرید مردم از فروشگاه ها تغییر کرده است. این بدان معناست که تجارت بدون اینترنت دیگر مثل قبل تاثیر ندارد. بازاریابی همیشه درباره ارتباط با مشتریان در زمان و مکان مناسب بوده است. امروزه بدان معناست که شما باید آن ها را در جایی که زمان شان را بیشتر صرف می کنند؛ ارتباط برقرار کنید و آن جا اینترنت است.

در ، ما در مورد بازاریابی درون گرا به عنوان روشی واقعاً مؤثر برای جذب ، تعامل و خوشحال کردن مشتریان بصورت آنلاین بسیار صحبت می کنیم. اما بسیاری از سوالات مردم درباره دیجیتال مارکتینگ هنوز پاسخ داده نشده است! بنابراین ما اینجاییم تا به شما پاسخ دهیم برای پرسش به هر سوال می توانید روی هر لینک کلیک کنید یا به خواندن ادامه دهید: 

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین شامل تمام تلاش‌های بازاریابی است، که از یک وسیله الکترونیکی یا اینترنت استفاده می‌کنند. کسب و کارها از کانال‌های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، شبکه های اجتماعی، ایمیل و وب سایت‌های دیگر استفاده می‌کنند تا با مشتریان فعلی و آینده ارتباط برقرار کنند.

یک بازاریاب با تجربه فصلی ممکن است بگوید که بازاریابی درون گرا و دیجیتال مارکتینگ تقریباً یکسان هستند. اما تفاوت های جزئی وجود دارد. در مصاحبه ها با بازاریابان و صاحبان مشاغل در ایالات متحده، انگلیس، آسیا، استرالیا و نیوزلند، من درباره چگونگی مشاهده این اختلافات کوچک در سراسر جهان چیزهای زیادی آموختم.

چرا دیجیتال مارکتینگ؟

در حالی که بازاریابی سنتی در تبلیغات چاپی، ارتباطات تلفنی یا بازاریابی فیزیکی است. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین می تواند بصورت الکترونیکی و آنلاین صورت گیرد. این بدان معنی است که برای بسیاری از برندها امکانات نامحدودی از جمله ایمیل، فیلم، شبکه های اجتماعی یا فرصت های بازاریابی مبتنی بر وب سایت وجود دارد.

از آنجا که دیجیتال مارکتینگ گزینه ها و استراتژی های زیادی با خود به همراه دارد، می توانید خلاقانه بودجه خود را شبیه سازی کرده و انواع تکنیک های بازاریابی را امتحان کنید. با دیجیتال مارکتینگ، می توانید از ابزارهایی مانند آنالیزورها نیز استفاده کنید تا موفقیت و بازده سرمایه گذاری کمپین های خود (مانند بیلبوردها یا تبلیغات چاپی) بیشتر از محتوای تبلیغاتی سنتی را ردیابی کنید.

یک کسب و کار (تجارت) چگونه دیجیتال مارکتینگ را تعریف می کند؟

دیجیتال مارکتینگ با استفاده از انواع تکنیک ها و کانال های دیجیتالی برای ارتباط با مشتریان در جایی که بیشتر وقت خود را می گذرانند، مشخص می شود و آن جا اینترنت است. از خود وب سایت گرفته تا دارایی های تجاری از قبیل برند تجاری آنلاین- تبلیغات دیجیتالی، بازاریابی با ایمیل ، بنرهای آنلاین و فراتر از آن – تعدادی از تکنیک ها وجود دارد که زیر چتر “دیجیتال مارکتینگ” قرار می گیرد.
 
بهترین دیجیتال مارکترها، تصویری روشنی از نحوه پشتیبانی هر کمپین دیجیتال مارکتینگ، از اهداف کلی دارند. بسته به اهداف استراتژی های بازاریابی، بازاریابان می توانند از طریق کانال های رایگان و پولی که در اختیارشان است از یک کمپین بزرگتر حمایت کنند.
 
به عنوان مثال، یک بازاریاب محتوا می تواند مجموعه ای از پست های وبلاگ را ایجاد کند تا منجر به ایجاد کتاب الکترونیکی جدیدی شود که اخیراً ایجاد شده است. بازاریاب شبکه های اجتماعی این شرکت می تواند از طریق پست های ارسال شده و رایگان در حساب های شبکه های اجتماعی شرکت، به تبلیغ این پست های وبلاگ کمک کند. شاید بازاریاب یک کمپین ایمیلی به راه اندازد تا اطلاعات بیشتر در مورد شرکت را به وسیله دانلود یک کتاب الکترونیکی به دست کاربران خود بفرستد. در ادامه در مورد دیجیتاال مارکترها خاص صحبت خواهیم کرد.

کانال های دیجیتال مارکتینگ

1. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)
2. بازاریابی محتوا (Content Marketing)
3. بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing)
4. تبلیغات کلیکی (PPC)
5. همکاری در فروش (Affiliate Marketing)
6. تبلیغات همسان (Native Advertising)
7. اتوماسیون بازاریابی (Marketing Automation)
8. بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)
9. روابط عمومی و پشتیبانی (Online PR)
10. بازاریابی درون گرا (Inbound Marketing)

این یک نسخه سریع از برخی از رایج‌ترین روش‌های بازاریابی دیجیتال و کانال‌های موجود در هر یک از آن‌ها است.

1. سئو و بهینه سازی وب سایت (SEO)

این امر برای بالا بردن وب سایت در رده های بالاتر “در صفحات نتایج موتورهای جستجو” است. در نتیجه میزان ترافیک ارگانیک (یا رایگان) وب سایت شما افزایش می یابد. کانال هایی که از SEO بهره می برند شامل وب سایت ها، وبلاگ ها و اینفوگرافیک ها هستند.

این فرآیندها به بهینه‌سازی وب سایت تان به “رتبه” بالاتر در صفحات نتایج موتور جستجو و در نتیجه افزایش مقدار ترافیک ارگانیک (رایگان) است که وب سایت شما دریافت می‌کند. کانال‌ها که از SEO استفاده می‌کنند شامل وب سایت‌ها، وبلاگ‌ها و infographics می‌شوند.

•  سئو داخلی (On page SEO): این نوع از SEO بر روی تمام محتویات “روی صفحه” زمانی که به یک وب سایت نگاه می‌کند، تمرکز می‌کند. شما با تحقیق کلمات کلیدی برای حجم و قصد جستجوی خود (یا معنا) می‌توانید به سوالاتی برای خوانندگان و رتبه بالاتر در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) این سوالات پاسخ دهید.

•  سئو خارجی (Off page SEO): این نوع سئو برای بهینه سازی وب سایت شما روی کلیه فعالیت هایی که “خارج از صفحه” انجام می شود، تمرکز دارد. “چه فعالیتی در وب سایت شخصی من نمی تواند بر رتبه من تأثیر بگذارد؟” ممکن است از خود سوال داشته باشید. پاسخ، لینک های دریافتی است، که به عنوان بک لینک شناخته می شود. تعداد ناشرانی که به شما وصل می شوند و “اعتبار” نسبی آن ناشران تا چه اندازه در کلمات کلیدی مورد نظر خود درگیر خواهید شد. با لینک شدن با ناشران دیگر، نوشتن پست های مهمان به این وب سایت ها (و لینک دادن مجدد به وب سایت خود) و ایجاد توجه خارجی، می توانید لینک هایی را پس انداز کنید تا وب سایت خود را در نتایج صفحات جستجو به صورت مناسب بالا ببرد.

•  سئو فنی (Technical SEO): این نوع سئو سمت سرور سایت شما و نحوه کدنویسی صفحات شما متمرکز است. فشرده سازی تصویر، داده های بهینه سازی شده و بهینه سازی پرونده های CSS اشکال فنی سئو هستند، که می توانند سرعت بارگذاری وب سایت شما را افزایش دهند، که یک عامل مهم رتبه بندی در نظر موتورهای جستجوگر مانند گوگل می باشد.

 برای مطالعه بیشتر مقاله سئو چیست را دنبال کنید.

2. بازاریابی محتوایی (Content Marketing)

این اصطلاح به ایجاد و ارتقاء دارایی های محتوا به منظور آگاهی از برند، افزایش ترافیک، تولید مشتریان بالقوه اشاره دارد. کانال هایی که می توانند در استراتژی بازاریابی محتوای شما نقش ایفا کنند:

پست های وبلاگ: نوشتن و انتشار مقالات در وبلاگ شرکت به شما کمک می کند تا خبرگی صنعت خود را نشان داده و ترافیک جستجوی ارگانیک را برای تجارت خود ایجاد کنید. این به شما فرصت بیشتری می دهد تا بازدید کنندگان وب سایت را به مشتریان واحد تیم فروش خود تبدیل کنید.

کتاب های الکترونیکی و مقالات سفید: کتاب های الکترونیکی، مقالات سفید و مطالب با فرم طولانی مشابه به آموزش بیشتر بازدید کنندگان وب سایت کمک می کنند. همچنین این امکان را به شما می دهد تا برای اطلاعات مخاطب یک خواننده، تبادل محتوا کنید. باعث ایجاد رهبری برای شرکت خود و جابجایی افراد از طریق خریدار شوید.

اینفوگرافیک: گاهی اوقات، خوانندگان از شما می خواهند که نمایش دهید، نه بگویید. اینفوگرافیک نوعی محتوای بصری است که به بازدید کنندگان وب سایت کمک می کند تا مفهومی را که می خواهید برای یادگیری به شما کمک کند تجسم کنند.

3. بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing)

این برنامه ها برندها و محتوای شما را در کانال های رسانه های اجتماعی تبلیغ می کند تا آگاهی از برند، افزایش ترافیک و ایجاد مشتریان بالقوه برای تجارت شما را افزایش دهد. کانال هایی که می توانید در بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده کنید:

. Facebook
. Twitter
. LinkedIn
. Instagram
. Telegram
. YouTube
. Aparat
. Pinterest

در نظر داشته باشید، بی شمار شبکه اجتماعی وجود دارد، که همه آنها می توانند برای شما مفید واقع شوند. پیشنهاد ما در وهله اول این است که از همه آنها استفاده کنید تا شبکه اجتماعی قدرتمند خود را بیابید و یا از تحقیقات بازار استفاده کنید و بهترین ها را برای شروع انتخاب کنید. این مسائل با بودجه شما رابطه مستقیم دارد و این را بدانید؛ ابزارهایی وجود دارد که می توانید همه شبکه های اجتماعی را یک جا مدیریت کنید.

4. تبلیغات کلیکی (PPC)

تبلیغات کلیکی روشی برای هدایت ترافیک با پرداخت هزینه افراد به وب سایت شما با لینکی که ناشر در اختیار کاربران قرا می دهد، می باشد. یکی از رایج ترین انواع تبلیغات کلیکی، تبلیغات کلیکی Google Ads است. که به شما امکان می دهد بهترین نتایج را در صفحات نتایج موتور جستجوی Google با قیمت “هر کلیک” از لینک هایی که قرار دهید پرداخت کنید. کانالهای دیگری که می توانید در PPC از آنها استفاده کنید عبارتند از:

تبلیغات در فیسبوک: در اینجا، کاربران می‌توانند برای سفارشی کردن یک ویدیو، پست تصویری، یا اسلاید نمایشی که فیسبوک به افرادی که با مخاطبین کسب‌وکار شما رقابت می‌کنند، پرداخت کنند.

تبلیغات در توییتر: در اینجا، کاربران می‌توانند یک سری پست‌ها یا نشان‌های اختصاصی را به نمایش اخبار یک مخاطب خاص بپردازند، که همگی برای رسیدن به یک هدف خاص برای کسب‌وکار شما اختصاص‌یافته است. این هدف می‌تواند ترافیک وب سایت، followers توئیتر، تعامل توئیت و یا حتی برنامه‌های کاربردی باشد.

پیام های اسپانسری در LinkedIn: در اینجا کاربران می توانند مبلغ ارسال پیام را مستقیماً برای کاربران خاص لینکدین بر اساس صنعت و پیشینه خود بپردازند.

5. همکاری در فروش (Affiliate Marketing)

این یک نوع تبلیغات مبتنی بر عملکرد است که در آن شما یک کمیسیون برای تبلیغ محصولات یا خدمات شخص دیگر در وب سایت خود دریافت می کنید. کانال های همکاری در فروش شامل موارد زیر است:

• تبلیغات ویدیویی را با برنامه YouTube Partner میزبانی کنید.

• لینک های وابسته را از شبکه های اجتماعی خود ارسال کنید.

6. تبلیغات همسان (Native Advertising)

تبلیغات همسان در درجه اول به تبلیغات روی یک پلتفرم و همچنین محتوا و سایر مطالب غیرپرداختی اشاره دارد. بسیاری از افراد تبلیغات شبکه های اجتماعی را “همسان” می دانند – مانند تبلیغات فیسبوک و تبلیغات اینستاگرام.

7. اتوماسیون بازاریابی (Marketing Automation)

اتوماسیون بازاریابی، نرم افزاری است که برای اتوماسیون مراحل اصلی بازاریابی شما استفاده می شود. بسیاری از بخش های بازاریابی می توانند کارهای تکراری را که در غیر این صورت بصورت دستی انجام می دهند، به طور خودکار انجام دهند، به عنوان مثال:

خبرنامه های ایمیل: اتوماسیون ایمیل تنها به شما امکان نمی دهد ایمیل را به طور خودکار به مشترکان خود ارسال کنید. همچنین می تواند در صورت لزوم به کاهش لیست مخاطبین خود کمک کند. بنابراین خبرنامه ها فقط به سراغ افرادی می روند که می خواهند آنها را در صندوق ورودی خود ببینند.

برنامه ریزی ارسال پست در شبکه های اجتماعی: اگر می خواهید حضور سازمان خود را در یک شبکه اجتماعی رشد دهید، باید مرتباً در آن پست ارسال کنید. این اتوماسیون به شما این اجازه را می دهد تا روند ارسال پست تا حدودی بی معنی شود. ابزارهای برنامه ریزی شبکه های اجتماعی محتوای شما را به کانال های شبکه های اجتماعی به جای هدایت می کنند، بنابراین می توانید زمان بیشتری را صرف تمرکز روی استراتژی محتوا کنید.

روند پرورش مشتری بالقوه: هدایت کاربران و تبدیل این موارد به مشتری بالقوه می تواند یک روند طولانی باشد. شما می توانید پس از رعایت معیارهای خاص مانند بارگیری و باز کردن کتاب الکترونیکی، این فرآیند را با بارگیری ایمیل و محتوای خاص به چشم اندازها به صورت خودکارانجام دهید.

پیگیری و گزارش کمپین: کمپین های بازاریابی می توانند شامل افراد مختلف، ایمیل، محتوا، صفحات وب، تماس های تلفنی و موارد دیگر شوند. اتوماسیون بازاریابی می تواند به شما کمک کند هر آنچه را که روی آن کار می کنید مرتب کنید و سپس بر اساس پیشرفت همه این مؤلفه ها، عملکرد این کمپین را رصد کنید.

8. بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)

شرکت ها از بازاریابی ایمیلی به عنوان روشی برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود استفاده می کنند. ایمیل اغلب برای تبلیغ محتوا، تخفیف ها و رویدادها و همچنین برای هدایت افراد به وب سایت تجارت استفاده می شود. انواع ایمیل هایی که می توانید در یک کمپین بازاریابی از طریق ایمیل ارسال کنید عبارتند از:

• انتشار اشتراک های وبلاگ
• پیگیری ایمیل بازدید کنندگان وب سایت که چیزی را دانلود کرده اند
• ایمیل های خوش آمدگویی به مشتری
• تبلیغات تعطیلات به اعضای وفادار
• توصیه‌هایی یا نامه‌های سری مشابه برای پرورش مشتری.

9. روابط عمومی و پشتیبانی (Online PR)

روابط عمومی آنلاین روشی برای تأمین پوشش آنلاین به دست آمده از طریق نشریات دیجیتال، وبلاگ ها و سایر وب سایت های مبتنی بر محتوا است. این بسیار شبیه به روابط عمومی قدیمی است، اما به صورت آنلاین. در اینجا کانال هایی که می توانید برای به حداکثر رساندن تلاش های روابط عمومی خود استفاده کنید:

دسترسی گزارش گر از طریق شبکه های اجتماعی: صحبت با روزنامه نگاران در توئیتر یک روش عالی برای تعامل با مطبوعات است. به عنوان مثال، ایجاد فرصت های رسانه ای برای شرکت شما

بررسی های آنلاین شرکت خود را پیگیری کنید: وقتی شخصی شرکت شما را آنلاین بررسی می کند، غرایز شما نسبت به آن بررسی ممکن است خوب یا بد باشد. در مقابل، بررسی شرکت های جذاب به شما کمک می کند تا نام تجاری خود را شخصی سازی کنید و پیام های قدرتمندی را حفظ کنید که از اعتبار شما محافظت می کند.

اظهارنظر در وب سایت شخصی یا وبلاگ شخصی شما: درست همانطور که به بررسی های شرکت خود پاسخ می دهید، پاسخ به افرادی که مطالب شما را می خوانند، بهترین راه برای ایجاد روابط عمومی مناسب در صنعت شما است.

10. بازاریابی درون گرا (Inbound Marketing)

بازاریابی درونگرا به روشی از بازاریابی گفته می شود که مشتریان را در هر مرحله از مسیر خرید آن ها را جذب می کند، درگیر و خوشحال می کند. شما می توانید در طول استراتژی بازاریابی درون گرا، از هر یک از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ ذکر شده در بالا استفاده کنید تا یک تجربه خوب برای مشتری ایجاد کنید که با مشتری کار کند، نه در برابر آنها قرار بگیرد. در اینجا برخی از نمونه های بازاریابی درونگرا که در مقابل بازاریابی سنتی است:
• وبلاگ نویسی و تبلیغات پاپ آپ
• بازاریابی ویدیویی و تبلیغات تجاری
• لیست تماس با ایمیل و هرزنامه ایمیل

یک دیجیتال مارکتر چه کارهایی انجام می دهد؟

بازاریابان دیجیتال وظیفه افزایش و هدایت آگاهی از برند را از طریق کلیه کانال های دیجیتال رایگان و پولی که در اختیار یک شرکت است، را دارند. این کانال ها شامل رسانه های اجتماعی، وب سایت شخصی و شرکتی، رتبه بندی موتورهای جستجو ، ایمیل، تبلیغات نمایشگر و وبلاگ شرکت می باشد.

بازاریاب دیجیتال معمولاً برای هر کانال روی شاخص عملکرد کلیدی متفاوتی (KPI) متمرکز است، تا بتواند عملکرد هر شرکت را به طور دقیق اندازه گیری کند. به عنوان مثال، یک بازاریاب دیجیتال که مسئولیت SEO را برعهده دارد؛ “ترافیک ارگانیک” یک وب سایت را اندازه گیری می کند – ترافیک مربوط به آن وب سایت توسط بازدید کنندگان وب سایت صورت می گیرد، که در گوگل جستجو می کنند و صفحه ای از وب سایت را پیدا می کنند.

دیجیتال مارکتینگ امروزه در بسیاری از نقش های بازاریابی انجام می شود. در بنگاه های کوچک، یک متخصص می تواند همزمان اکثر تاکنیک های دیجیتال مارکتینگ را که در بالا توضیح داده شده است، انجام دهد. در شرکت های بزرگتر، این تکنیک ها دارای چندین متخصص هستند، که هرکدام فقط بر روی یکی یا دو کانال دیجیتالی این برند، تمرکز دارند.

در اینجا چند نمونه از این کارشناسان آورده شده است:

مدیر سئو

KPI های اصلی: ترافیک ارگانیک

به طور خلاصه، مدیران سئو می توانند کسب و کار را در گوگل نمایان کنند. با استفاده از روش های متنوعی که برای بهینه سازی موتورهای جستجو وجود دارد، این شخص می تواند مستقیماً با سازندگان کار کند تا اطمینان حاصل کند که محتوای تولید شده در گوگل عملکرد خوبی دارد – حتی اگر شرکت آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کند.

متخصص بازاریابی محتوایی

KPI های اصلی: مقدار صرف زمان در صفحه، ترافیک وبلاگ عمومی، تعداد کاربران شبکه های مختلف

کارشناسان بازاریابی محتوا خالق محتوای دیجیتال هستند. آنها اغلب تقویم وبلاگ شرکت را دنبال می کنند و همچنین یک استراتژی محتوا تهیه می کنند که شامل فیلم است. این متخصصان اغلب برای اطمینان از پشتیبانی محصول و مبارزات تبلیغاتی مشاغل توسط محتوای تبلیغاتی در هر کانال دیجیتال با افراد دیگر همکاری می کنند.

مدیر شبکه های اجتماعی

KPI های اصلی: دنبال کننده ها، ایمپرشن ها، اشتراک گذاری

نقش مدیر شبکه های اجتماعی به راحتی از این عنوان نادیده گرفته می شود، اما شبکه های اجتماعی که آنها برای این شرکت اداره می کنند به این مدیر شبکه های اجتماعی بستگی دارد. اول از همه، مدیران شبکه های اجتماعی برنامه ای را برای محتوای نوشتاری و تصویری شرکت تهیه می کنند. این مدیران همچنین می تواند با متخصص بازاریابی محتوا همکاری کند تا یک استراتژی را تهیه کند که محتوا در کدام شبکه اجتماعی منتشر شود.

هماهنگ کننده اتوماسیون بازاریابی

KPI های اصلی: نرخ بازکردن ایمیل، نرخ کلیک به کمپین، نرخ تبدیل به مشتریان بالقوه

هماهنگ کننده اتوماسیون بازاریابی به انتخاب و مدیریت نرم افزار کمک می کند، که کل تیم بازاریابی را قادر می سازد تا رفتار مشتریان خود را درک کرده و رشد شغلی خود را اندازه گیری کند. از آنجا که بسیاری از فعالیت های بازاریابی که در بالا توضیح داده شد، می توانند جداگانه انجام شوند، مهم است که شخصی بتواند برعملکرد هر نفر که در آن رویدادهای دیجیتالی کار می کند نظارت داشته باشد. 

کدام یک؛ بازاریابی درون گرا - دیجیتال مارکتینگ؟

از نظر سطح، هر دو شبیه به هم هستند: هر دو در درجه اول آنلاین هستند و هر دو بر ایجاد محتوای دیجیتالی برای مصرف افراد متمرکز شده اند. بنابراین تفاوت چیست؟

اصطلاح دیجیتال مارکتینگ بین تکنیک های بازاریابی فشار و کشش (آنچه اکنون می توانیم از آنها به عنوان روش های “درون گرا” و “برون گرا” یاد کنیم) تفکیک نمی کند، که هر دو ممکن است هنوز زیر چتر دیجیتال مارکتینگ قرار گیرند.
تکنیک های برون گرا دیجیتالی با هدف قرار دادن یک پیام مستقیم بازاریابی در مقابل تعداد افراد ممکن در فضای آنلاین – صرف نظر از این موضوع مرتبط است یا از آن استقبال می شود.

به عنوان مثال ، تبلیغات بنرهای طلائی که در بالای بسیاری از وب سایت ها مشاهده می کنید، سعی می کنند محصولی یا تبلیغی را برای افرادی که لزوماً آماده دریافت آن نیستند بارگذاری کند.
از طرف دیگر ، بازاریابان با استفاده از تکنیک های دیجیتال از مطالب آنلاین استفاده می کنند تا با تهیه دارایی هایی که برای آنها مفید باشد، مشتریان هدف را به وب سایت های خود جذب کنند. یکی از ساده ترین اما قدرتمندترین دارایی های دیجیتال مارکتینگ، وبلاگی است که به وب سایت شما اجازه می دهد از شرایطی که مشتریان ایده آل شما به دنبال آن هستند بهره مند شود.
درنهایت، بازاریابی درون گرا روشی است که از دارایی های دیجیتال مارکتینگ برای جذب، تعامل و لذت مشتریان آنلاین استفاده می کند. از طرف دیگر دیجیتال مارکتینگ یک اصطلاح ساده است که انواع و روش های بازاریابی آنلاین را شرح می دهد، خواه از نظر درون گرا یا برون گرا باشد.

آیا دیجیتال مارکتینگ برای همه مشاغل جواب می دهد؟

دیجیتال مارکتینگ می تواند برای هر تجارت در هر صنعتی کار کند. صرف نظر از آنچه شرکت شما به فروش می رساند، دیجیتال مارکتینگ هنوز شامل ایجاد کارمندان خریدار برای شناسایی نیازهای مخاطبان شما و ایجاد محتوای آنلاین با ارزش است. با این حال، همه مشاغل نباید همان استراتژی دیجیتال مارکتینگ را پیاده کنند.

دیجیتال مارکتینگ B2B

اگر شرکت شما فروش محصولات یا خدمات شرکت به شرکت دیگر (B2B) است، احتمالاً تلاش های دیجیتال مارکتینگ شما در ایجاد مشتری آنلاین متمرکز است و هدف نهایی این است که شخصی با یک فروشنده صحبت کند. بنابراین، نقش استراتژی بازاریابی شما جذب و تبدیل بالاترین کیفیت مشتری برای فروشندگان شما با پشتیبانی از وب سایت و کانال های دیجیتالی شماست.

فراتر از وب سایت خود، احتمالاً سعی خواهید کرد که تلاش های خود را بر روی کانال های کسب و کار گرا مانند LinkedIn که اطلاعات جمعیتی شما بصورت آنلاین انجام می شود متمرکز کنید.

دیجیتال مارکتینگ B2C

اگر شرکت شما فروش محصولات یا خدمات به مصرف کننده (B2C) است، بسته به قیمت محصولات شما، هدف از تلاش های دیجیتال مارکتینگ شما جذب افراد به وب سایت شما و ایجاد مشتری آنها بدون نیاز به صحبت با فروشنده است.
بنابراین، احتمالاً کمتر به معنای سنتی روی “مشتریان بالقوه” تمرکز می کنید و احتمالاً از لحظه ورود شخصی به وب سایت شما برای انجام خرید، تمرکز خود را بر روی یک سفر شتاب دار خریدار متمرکز خواهید کرد. این بدان معناست که ویژگی های محصول موجود در مسیر بازاریابی شما نسبت به تجارت B2B بالاتر است و ممکن است شما نیاز به استفاده از یک تماس قوی تر برای اقدام (CTA) داشته باشید.

برای شرکت های B2C کانال هایی مانند اینستاگرام و پینترست می توانند با ارزش تر از سیستم عامل های کسب و کار مثل LinkedIn باشند.

نقش دیجیتال مارکتینگ برای یک شرکت چیست؟

برخلاف اکثر تلاش های بازاریابی آفلاین، دیجیتال مارکتینگ به بازاریاب ها اجازه می دهد تا نتایج دقیق را در زمان واقعی مشاهده کنند. اگر تبلیغ را در یک روزنامه قرار می دهید، می دانید چقدر سخت است که حدس بزنید که چند نفر به آن صفحه برخوردند و به تبلیغ شما توجه کردند. هیچ راه مطمئن وجود ندارد که بدانید آیا این تبلیغ به فروشی منجر شده است یا نه.

از طرف دیگر، با دیجیتال مارکتینگ، می توانید بازده سرمایه گذاری را تقریباً در هر جنبه از تلاش های بازاریابی خود بسنجید.

در اینجا چند مثال آورده شده است:

ترافیک وب سایت

با دیجیتال مارکتینگ، می توانید تعداد افرادی را مشاهده کنید که صفحه اصلی وب سایت خود را در زمان واقعی با استفاده از نرم افزار تحلیل دیجیتالی (گوگل آنالیتیکس) موجود در گوگل مشاهده کنید.

علاوه بر سایر داده های تحلیلی دیجیتال، می توانید ببینید که چند صفحه از آنها بازدید کرده اند، از کدام دستگاه استفاده می کنند و از کجا هستند.

این اطلاعات به شما کمک می کند؛ بسته به تعداد افرادی که کانال ها به وب سایت شما هدایت می شوند، کم و بیش وقت اختصاص دهید. به عنوان مثال ، اگر تنها 10٪ از ترافیک شما از جستجوی ارگانیک حاصل شود، احتمالاً می دانید که برای افزایش این درصد باید مقداری زمان در سئو بگذرانید.

در بازاریابی آفلاین، دشوار است که بگویید مردم قبل از تعامل با فروشنده یا خرید خود، چگونه با برند شما ارتباط برقرار می کنند. با دیجیتال مارکتینگ می توانید روند و الگوهای رفتاری افراد را قبل از رسیدن به مرحله نهایی سفر خریدشان مشخص کنید، بنابراین می توانید تصمیمات آگاهانه تری در مورد نحوه جذب وب سایت خود در بالای مسیر بازاریابی بگیرید.

عملکرد محتوا و پرورش مشتری بالقوه 

تصور کنید که یک بروشور محصول ایجاد کنید و آن را در صندوق های پستی افراد منتشر کنید – این یک نوع محتوا است، حتی اگر آفلاین باشد. مشکل این است که شما نمی دانید چه تعداد نفر بروشور خود را باز کرده اند یا تعداد زیادی از مردم آن را مستقیماً به سطل زباله انداختند.

حال تصور کنید که به جای آن، آن بروشور را در وب سایت خود دارید. شما می توانید دقیقاً تعداد افراد میزبان این صفحه را اندازه گیری کرده و اطلاعات تماس دانلود کنندگان را با استفاده از فرم ها جمع آوری کنید. شما نه تنها تعداد افراد علاقه مند به محتوای خود را اندازه گیری می کنید، بلکه هنگام بارگیری کاربران، هدایای واجد شرایط ایجاد می کنید.

مدل سازی اسناد

یک استراتژی موثر دیجیتال مارکتینگ همراه با ابزارها و فنآوری های مناسب به شما امکان می دهد همه فروش های خود را تا اولین نقطه تماس دیجیتال در تجارت خود با مشتری دنبال کنید.

ما این ویژگی را مدل سازی می نامیم و به شما کمک می کند تا روند کار در مورد تحقیق و خرید محصولات تان را تشخیص دهید، تصمیمات آگاهانه تری بگیرید که بخش هایی از استراتژی بازاریابی شما به توجه بیشتری نیاز دارند و کدام بخش های چرخه فروش شما نیاز به تصفیه دارد.

پیوند نقطه بین بازاریابی و فروش بسیار مهم است – طبق گفته گروه Aberdeen، شرکت هایی که فروش و رعایت بازاریابی قوی دارند، به رشدی در حدود 20٪ و کاهش 4٪ درآمدی برای شرکت هایی که از انطباق پایین برخوردار هستند، می رسند. اگر بتوانید با استفاده از فناوری های دیجیتال، سفر مشتری خود را از طریق چرخه خرید افزایش دهید، احتمالاً بازتاب مثبتی بر مبنای پایه تجارت شما دارد.

 

چه نوع محتوای دیجیتالی باید ایجاد کنیم؟

نوع محتوایی که شما ایجاد می کنید به نیاز گیرنده در مراحل مختلف سفر مخاطب بستگی دارد. شما باید با ایجاد کارکنان خریدار شروع کنید تا تعیین کنید که اهداف و چالش های مخاطبان شما در مورد تجارت چیست. در سطح پایه، محتوای آنلاین شما باید هدف آنها باشد تا به آنها در رسیدن به این اهداف و برطرف کردن چالش هایشان کمک کند.

سپس باید توجه داشته باشید که بسته به اینکه درج گیرندگان آنها در چه مرحله ای باشند، باید آماده باشند تا از این محتوا استفاده کنند. این چیزی است که ما آن را تطبیق محتوا می نامیم.
با تهیه نقشه محتوا، هدف این است که محتوا را با توجه به موارد زیر هدف قرار دهیم:

1. ویژگی های شخصی که مصرف کننده را مجاب به خرید می کند (جایی که پرسونا دریافت کننده از آنجا تهیه می شود).
2. چقدر این شخص به یک خرید نزدیک است (مرحله چرخه خرید).

از نظر قالب محتوای شما، چیزهای زیادی برای امتحان کردن وجود دارد. برخی از گزینه هایی که ما به شما توصیه می کنیم در هر مرحله از سفر مشتری استفاده کنید:

مرحله آگاهی

پست های وبلاگ. با استفاده از سئو و استراتژی کلمات کلیدی قدرتمند، برای افزایش ترافیک ارگانیک شما ایده آل است.

اینفوگرافیک. باعث افزایش اشتراک گذاری می شود، به این معنی که آنها شانس یافتن شما را از طریق شبکه های اجتماعی افزایش می دهند. در حالی که دیگران محتوای شما را به اشتراک می گذارند. 

فیلم کوتاه. باز هم، آنها می توانند بسیار به اشتراک گذاشته شوند و با میزبانی آنها در پلتفرم هایی مانند یوتیوب و آپارات، به مخاطبان جدید کمک می کنند تا برند شما را پیدا کنند.

مرحله توجه

کتابهای الکترونیکی، آنها برای ایجاد مشتری بالقوه عالی هستند، زیرا معمولاً گسترده تر از یک پست وبلاگ یا اینفوگرافیک هستند. بیشتر احتمال ان می رود که کسی آن را دریافت کند و اطلاعات تماسش را در اختیار ما بگذارد. 

گزارش های تحقیقاتی، این یک محتوای عالی و با ارزش بالا برای پرورش مشتری بالقوه است. گزارش های تحقیقاتی و داده های جدید برای صنعت شما اغلب توسط رسانه ها یا مطبوعات صنعت جمع آوری می شود، بنابراین می توانند در مرحله آگاهی فعالیت کنند.

وبینارها(جلسات انلاین)، یک شکل مؤثر از قالب محتوا برای ارزیابی هستند، زیرا محتوای جامع تری نسبت به یک پست وبلاگ یا فیلم کوتاه ارائه می دهد. این محتوای ویدیویی دقیق تر و تعاملی است.

مرحله تصمیم‌گیری

مطالعات موردی، مطالعات دقیق موردی در وب سایت شما می تواند برای کسانی که آماده تصمیم گیری برای خرید هستند، یک نوع محتوای مؤثر باشد، زیرا آنها به شما کمک می کنند تا به صورت مثبت بر تصمیمات خود تأثیر بگذارید.

نظر مشتریان، اگر مطالعات موردی برای تجارت شما مناسب نیست، می توانید منابع کوتاهی در وب سایت خود داشته باشید. برای برند های B2C، کمی راحت تر به توصیفات فکر کنید. اگر شما یک برند لباس هستید، می توانند از چگونگی طراحی پیراهن یا لباس دیگران استفاده کنند، که از یک برچسب برند در چگونگی مشارکت دیگران تهیه شده است.

چقدر طول می کشد تا نتایج محتوای من دیده شود؟

در دیجیتال مارکتینگ، احساس می کنید که می توانید نتایج بسیار سریع تر از بازاریابی آفلاین ببینید ، زیرا اندازه گیری نرخ بازگشت سرمایه( ROI) آسانتر است. در نهایت، بستگی به مقیاس و اثربخشی استراتژی دیجیتال مارکتینگ شما دارد.

اگر برای ایجاد نیازهای مخاطبان خود و ایجاد تمرکز بر ایجاد محتوای آنلاین با کیفیت برای جذب و تبدیل آنها، وقت خود را برای ایجاد گروهی از خریداران دائم صرف می کنید، به احتمال زیاد در شش ماه اول نتایج بسیار خوبی خواهید دید.

اگر تبلیغات پولی بخشی از استراتژی دیجیتالی شما باشد، نتایج حتی سریع تر می شوند – اما توصیه می شود برای موفقیت طولانی مدت و پایدار، روی افزایش دسترسی ارگانیک (یا “رایگان”) خود به محتوا، سئو و شبکه های اجتماعی متمرکز شوید.

 

آیا برای دیجیتال مارکتینگ بودجه زیادی نیاز دارم؟

مانند سایر موارد، این بستگی به عناصر دیجیتال مارکتینگ شما دارد که می خواهید به استراتژی خود بیفزایید.

خبر خوب این است که اگر به تکنیک های دریافتی مانند سئو، شبکه های اجتماعی و ایجاد محتوا برای یک وب سایت از قبل موجود متمرکز شوید، بودجه زیادی نیاز ندارید. تمرکز اصلی در بازاریابی درون گرا ایجاد محتوای با کیفیتی است که مخاطبان شما می خواهند از آن استفاده کنند. اگر قصد ندارید کار خود را برون گرا کنید، تنها زمان سرمایه گذاری مورد نیاز شماست.

با داشتن وب سایت و ایجاد محتوا می توانید کار خود را  شروع کنید. برای طراحی وب سایت می توانید از CMS های آماده از قبیل وردپرس استفاده کنید. همچنین برای افرادی که بودجه کمی دارند، می توانید از وردپرس استفاده کنید و به راحتی از آنها استفاده کنید.

با تکنیک های خارجی مانند تبلیغات آنلاین و خرید لیست ایمیل، بدون شک برخی هزینه ها وجود دارد. بسته به اینکه می خواهید نتیجه تبلیغات نتیجه بخش باشد، هزینه های آنها کاهش می یابد.

به عنوان مثال، برای اجرای PPC با استفاده از Google Ads، به شرکت های دیگر در صنعت خود پیشنهاد می دهید تا Google را در صدر نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با تجارت خود قرار دهید. بسته به رقابتی بودن این کلمه کلیدی، این می تواند از نظر منطقی مقرون به صرفه یا بسیار گران باشد. بنابراین ایده خوبی است که روی ساخت ارگانیک خود تمرکز کنید.

 

بازاریابی موبایل چگونه با استراتژی دیجیتال مارکتینگ من مطابقت دارد؟

یکی دیگر از مؤلفه های مهم دیجیتال مارکتینگ بازاریابی موبایل است. در حقیقت، استفاده از تلفن های هوشمند %69 از زمان صرف شده برای استفاده از رسانه های دیجیتال را در کل ایالات متحده تشکیل می دهد. در حالی که مصرف رسانه های دیجیتال مبتنی بر دسکتاپ کمتر از نصف طول می کشد – و ایالات متحده هنوز در مقایسه با سایر کشورها بزرگترین طرفدار دستگاه های تلفن همراه در مقایشه با سایر کشور ها نیست.
این بدان معنی است که بهینه سازی تبلیغات دیجیتالی، صفحات وب، تصاویر شبکه های اجتماعی و سایر دارایی های دیجیتال برای دستگاه های تلفن همراه ضروری است. اگر شرکت شما یک برنامه تلفن همراه دارد که به کاربران امکان برقراری ارتباط با برند یا فروشگاه محصولات شما را می دهد، برنامه شما تحت چتر دیجیتال مارکتینگ قرار می گیرد.

افرادی که به صورت آنلاین با شرکت شما در دستگاه های تلفن همراه در تعامل هستند، باید همان تجربه مثبت را در نسخه دسکتاپ داشته باشند. این به معنای اجرای یک طراحی وب سایت سازگار با تلفن همراه یا پاسخگو است تا مرور کاربر پسند را برای دستگاه های تلفن همراه انجام دهد. این همچنین می تواند به معنای کاهش طول فرم های مشتری های بالقوه شما باشد تا یک تجربه یکپارچه برای افرادی که محتوای شما را از طریق سایت بارگیری می کنند، ایجاد شود. وقتی صحبت از تصاویر شبکه های اجتماعی شما می شود، مهم است که هنگام ایجاد آنها، همیشه ذهن کاربر همراه را در نظر داشته باشید. زیرا اندازه تصویر در دستگاه های تلفن همراه کوچکتر است، بنابراین می توان متن را کوچک کرد.
روش های بسیاری برای بهینه سازی دارایی های دیجیتال مارکتینگ شما برای کاربران تلفن همراه وجود دارد و هنگام اجرای هر استراتژی دیجیتال مارکتینگ، باید توجه داشته باشید که چگونه تجربه در دستگاه های تلفن همراه ارائه می شود. با نگه داشتن این امر همیشه در خط مقدم ، شما تجربه های دیجیتالی ایجاد خواهید کرد، که برای مخاطبان شما مؤثر باشد. در نهایت به نتایجی که امیدوارانه منتظر تحقق بخشیدن به آنها هستید برسید.

من آماده بکارگیری دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارم هستم. آماده ای؟

اگر در حال حاضر از دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار خود استفاده می کنید، ممکن است حداقل به بخش هایی از مخاطبان آنلاین خود دسترسی پیدا کنید. البته ممکن است بخواهید بخش هایی از استراتژی خود را در نظر بگیرید که می تواند از برخی پیشرفت ها استفاده کند.

چرا دیجیتال مارکتینگ را ایجاد کردیم؟ راهنمای اصلی برای بازاریابی برند آنلاین شما – یک راهنمای گام به گام برای کمک به شما در ساختن یک استراتژی بازاریابی واقعا موثر دیجیتالی، حتی اگر در حال شروع یک زندگی کاملاً جدید یا تجربه بیشتر باشید. می توانید آن را به صورت رایگان از اینجا دانلود کنید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال (digital marketing) به مجموعه فعالیت هایی که در راستای تبلیغ محصولات و خدمات با استفاده از ابزار و کانال های دیجیتالی و آنلاین صورت می گیرد، گفته می شود. در واقع تمام فعالیت هایی که به منظور تبلیغ و ترویج محصولات، خدمات، برندها (برندسازی) و بررسی رفتار مشتری و تبدیل نرخ کاربران در بستر اینترنت انجام می شود، دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود.

چرا باید از دیجیتال مارکتینگ و کانال های آن استفاده کنیم؟

دیجیتال مارکتینگ در مقایسه با بازاریابی سنتی مزایای غیرقابل فوق العاده شگفت انگیز و ملموسی دارد که استفاده از آن را به یک امر ضروری در کسب و کارهای اینترنتی تبدیل کرده است.

چگونه می توانیم نتایج دیجیتال مارکتینگ را در کسب و کار اینترنتی خود مشاهده کنیم؟

برخلاف اکثر تلاش های بازاریابی آفلاین، دیجیتال مارکتینگ به بازاریاب ها اجازه می دهد تا نتایج دقیق را در زمان واقعی مشاهده کنند. اگر تبلیغ را در یک روزنامه قرار می دهید، می دانید چقدر سخت است که حدس بزنید که چند نفر به آن صفحه برخوردند و به تبلیغ شما توجه کردند. هیچ راه مطمئن وجود ندارد که بدانید آیا این تبلیغ به فروشی منجر شده است یا نه. از طرف دیگر، با دیجیتال مارکتینگ، می توانید بازده سرمایه گذاری را تقریباً در هر جنبه از تلاش های بازاریابی خود بسنجید.

بهترین کانال های دیجیتال مارکتینگ برای فروش چه مواردی هستند؟

1. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)
2. بازاریابی محتوا (Content Marketing)
3. بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing)
4. تبلیغات کلیکی (PPC)
5. همکاری در فروش (Affiliate Marketing)
6. تبلیغات همسان (Native Advertising)
7. اتوماسیون بازاریابی (Marketing Automation)
8. بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)
9. روابط عمومی و پشتیبانی (Online PR)
10. بازاریابی درون گرا (Inbound Marketing)

آموزش دیجیتال مارکتینگ

آموزش طراحی سایت با وردپرس

این روزها دیگر کمتر کسب و کاری در شروع کار تجارت الکترونیک وب سایتش را از صفر طراحی می کند (منظور به صورت اختصاصی با کدنویسی). با توجه به وجود سایت ساز قدرتمندی به نام وردپرس دیگر عملا نیازی نیست زمان و هزینه چشمگیری صرف طراحی وب سایت شود. در حال حاضر حدود ۳۰ درصد وب سایت های جهان با وردپرس طراحی شده اند که این نشان از قدرت بالای این سایت ساز دارد
رایگان

آموزش طراحی سایت با المنتور

این روزها دیگر کمتر کسب و کاری در شروع کار تجارت الکترونیک وب سایتش را از صفر طراحی می کند. با توجه به وجود سایت ساز قدرتمندی به نام وردپرس و صفحه ساز قدرتمند المنتور دیگر عملا نیازی نیست زمان و هزینه چشمگیری صرف طراحی وب سایت شود. در حال حاضر حدود ۳۰ درصد وب سایت های جهان با وردپرس طراحی شده اند که این نشان از قدرت بالای این سایت ساز دارد
1.996 هزار تومان

آموزش جامع تحقیق کلمه کلیدی

شک نداریم که شما دوست دارید سازنده باشید. کسی که ایده‌های جدید را وارد دنیا می‌کند، کسی که یک کسب و کار را در مسیر رشد حرکت می‌دهد، کسی که موفقیت‌های بزرگ را برای خود و همراهانش رقم می‌زند. همۀ اینها عالی است. اما… در تاریکی نمی‌توان مسیر درست را شناخت. برای حضور موفق در دنیای دیجیتال، شما به یک چراغ نیاز دارید، وگرنه همیشه باید با ترس قدم بردارید
199 هزار تومان

آخرین مقالات دیجیتال مارکتینگ را از این‌جا دنبال کنید

راهنمای خرید بهترین هاست
رپورتاژ خبری

راهنمای خرید بهترین هاست

بهترین هاست چی بخرم؟ یک هاست خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ هاست ایران خوبه یا خارج؟ هاست لینوکسی بخرم یا ویندوزی؟ این ها فقط بخشی از سوالات افرادی

ادامه مطلب »
رپورتاژ خبری

تبلت حرفه‌ای برای بازی

در دسته گوشی و تبلت بهترین گزینه برای بازی، تبلت‌های گیمینگ هستند مخصوصا وقتی شما از صفحه نمایشگر گوشی خود خسته شده‌اید و مایل هستید درفضای بیشتر و باکیفیت بهتری

ادامه مطلب »
رپورتاژ خبری

متفاوت­ترین تفریحات شهر تهران

شهر تهران برای خیلی از افرادی که ساکن این شهر نیستند و تاکنون به تهران به قصد گردش و تفریح سفر نکرده­اند، جاذبه­های گردشگری متعددی دارد که شاید کمتر اسم

ادامه مطلب »
آموزش فعال کردن ورود دو مرحله ای اینستاگرام (2FA)
اینستاگرام

آموزش فعال کردن ورود دو مرحله ای اینستاگرام (2FA)

حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام می‌تواند شامل بسیاری از اطلاعات جزئی اما حساس باشد که به خطر افتادن آن‌ها عواقب ناخوشایندی در پی دارد. ورود دو مرحله‌ای شیوه‌ای امن

ادامه مطلب »
ساخت استوری های جذاب اینستاگرام با اپلیکیشن Instories
اینستاگرام

ساخت استوری های جذاب اینستاگرام با اپلیکیشن Instories

اینستاگرام به صورت مداوم سعی دارد با انتشار آپدیت‌های جدید، ابزارهای تازه‌ای را به بخش استوری‌های خود بیفزاید. اما بسیاری از برنامه‌ها مانند اپلیکیشن Instories قابلیت‌های مشابه یا فراتر را

ادامه مطلب »
آموزش دانلود تصاویر اینستاگرام در موبایل و رایانه
اینستاگرام

آموزش دانلود تصاویر اینستاگرام در موبایل و رایانه

اگر پست‌های زیادی در حساب کاربری اینستاگرام خود داشته باشید احتمالاً ممکن است نگران از دست رفتن آن‌ها باشید. خوشبختانه روش‌های بسیاری در دسترس است که به کمک آن‌ها می‌توان

ادامه مطلب »
چطور با عکس یا ویدیو به دایرکت اینستاگرام پاسخ دهیم؟
اینستاگرام

چطور با عکس یا ویدیو به دایرکت اینستاگرام پاسخ دهیم؟

اینستاگرام ابزارهای مختلفی را برای پاسخگویی به دایرکت مسیج یا پیام‌های دایرکت در اختیار کاربرانش قرار داده که یکی از آن‌ها، استفاده از یک عکس یا ویدیو است. ما می‌خواهیم

ادامه مطلب »