ویژوال کامپوزر یا المنتور [مقایسه و انتخاب بهترین در 1400]

ویژوال کامپوزر یا المنتور [مقایسه و انتخاب بهترین]

صفحه سازهای ویژوال کامپوزر (Visual Composer) و المنتور (Elementor) از جمله صفحه سازهایی هستند که ما به وسیله آن‌ها می‌توانیم طراحی سایت بکنیم، لندینگ پیج‌ها یا صفحات فرود حرفه‌ای بسازیم و حسابی به سر و گوش وب‌سایت‌مان برسیم.

یکی از بهترین ویژگی‌های سیستم مدیریت محتوای وردپرس، قابلیت سفارشی‌سازی وب‌سایت در طراحی است. البته در گذشته‌ای نه چندان دور ایجاد تغییرات، کمی سخت و زمان‌گیر بود، به این دلیل که باید به‌اندازه کافی مهارت داشتید تا از آزادی سفارشی‌سازی بهره می‌بردید و ظاهر وب‌سایت خود را کاملا تغییر دهید اما با روی کار آمدن صفحه‌سازهای گرافیکی، رویکرد جدیدی در سفارشی‌ کردن وب‌سایت‌ها ظاهر شد و ارائه افزونه‌ها با قابلیت درگ اند دراپ هم راه را برای طراحی انواع سایت هموارتر کردند.

صفحه سازهای ویژوال کامپوزر (Visual Composer) یا المنتور (Elementor)، افزونه‌هایی برای ایجاد صفحات مختلف و گرافیکی زیبا هستند که با قابلیت درگ اند دراپ کار می‌کنند. هر دو از شهرت و محبوبیت بالایی برخوردارند به همین دلیل امروز تصمیم گرفتیم مقایسه Visual Composer با Elementor را انجام داده تا شما بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

ویژوال کامپوزر (Visual Composer) یا المنتور (Elementor)

افزونه المنتور در سال 2016 عرضه شد و در حال حاضر بیش از 5 میلیون بار نصب شده است. در حالی‌که ویژوال کامپوزر در سال 2017 عرضه شد و بیش از 80 هزار نصب فعال دارد.

به نظر شما افزونه المنتور چه کرده که این چنین محبوبیت دارد؟ شما بین ویژوال کامپوزر (Visual Composer) یا المنتور (Elementor) کدام را بیشتر می‌پسندید؟

این دو افزونه تقریبا ویژگی‌های مشابهی دارند و به شیوه مشابهی هم کار می‌کنند. هر دو به کاربران اجازه می‌دهند تا ساختار و صفحه‌بندی صفحات و برگه‌های وردپرس را طراحی کنند، بدون اینکه نیازی به هیچ نوع دانش کدنویسی داشته باشند. هر دو افزونه تجربه کاربری (UX) بسیار خوب و عملکرد بسیار سریعی را تامین می‌کنند.

با وجود همه این تشابهات، شاید انتخاب یکی از دو افزونه ویژوال کامپوزر (Visual Composer) یا المنتور (Elementor) برای شما سخت باشد و حتی پس از انتخاب و توسعه وب‌سایت متوجه شوید که نیازها و علایق شمارا تامین نمی‌کند.

در این مقاله، ما به کمکتان می‌آییم و امکان مقایسه ویژوال کامپوزر (Visual Composer) یا المنتور (Elementor) را برایتان محیا می‌سازیم تا یک انتخاب آگاهانه انجام دهید و یکی از این دو محصول را به‌عنوان بخشی از یک طرح زمینه وردپرس استفاده کنید.

مقایسه ویژوال کامپوزر (Visual Composer) و المنتور (Elementor)

در جدول زیر یک ارزیابی سریع از مقایسه ویژوال کامپوزر (Visual Composer) یا المنتور (Elementor) انجام می‌دهیم که بنا به دیدگاه توسعه‌دهندگان وب است:

علاوه بر 4 موردی که در ویدئوی بالا ذکر شد، تفاوت‌های زیر را هم به آن اضافه کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید:

ویژوال کامپوزر المنتور
تعداد نصب فعال بیش از 80 هزار  بیش از 5 میلیون
المنت‌‌های نسخه رایگان 50 المنت  30 ابزارک اصلی
API توسعه دهنده عالی عالی
موارد ضروری اضافی Webpack 4.0 یا بالاتر، Node 8.0 نیازی ندارد
افزونه‌‌های اضافی تقریبا ۵ افزونه اضافی  10+ رسمی
قالب‌‌های سازگار در Themeforest تعداد بسیار بالا 450+
سهولت ادغام و توسعه 3.5 5
قالب‌‌های پیش‌‌فرض در صورت خرید لایسنس سازنده دارد فقط نسخه حرفه‌‌ای
رابط کاربری مبتدی حرفه‌ای

شاید برایتان جای سوال باشد که چرا در این مقاله این دو افزونه را مقایسه کردیم. با توجه به اینکه المنتور یک محصول برتر است که تعداد نصب‌های بسیار بیشتری دارد. ما باور داریم که هر محصول خوب باید رقبای خوبی هم داشته باشد.

افزونه ویژوال کامپوزر از تکنولوژی‌های جدیدی استفاده می‌کند که شاید در آینده نزدیک در توسعه طرح زمینه، محبوب شوند. این افزونه یک طرح زمینه ابتدایی بسیار قوی و پیشرفته ارائه می‌دهد که هیچ محدودیتی هم ندارد. طراحان ویژوال کامپوزر قبلا هم یک محصول خوب به بازار ارائه داده‌اند که به نام صفحه ساز WPBakery شناخته می‌شود به همین دلیل استراتژی حرفه‌ای این تیم قابل ‌اعتماد است. با این‌حال، استفاده از افزونه ویژوال کامپوزر برای کاربر عادی وردپرس مشکل است و به دانش فنی نیاز دارد.

از طرف دیگر، المنتور یک محصول بسیار محبوب و حرفه‌ای است که عملکرد عالی ارائه می‌دهد و کارکردن با آن بسیار راحت است. المنتور هم یک طرح زمینه ابتدایی دارد که محیط استایل‌سازی در وردپرس را تغییر می‌دهد و بیشترین سطح کنترل در طراحی را به کاربر می‌دهد. به‌عنوان یک توسعه‌دهنده باید موافق باشید که المنتور بهترین افزونه صفحه‌ساز موجود است که راحت‌ترین رابط کاربری را دارد و همیشه برای توسعه وب پیشنهاد می‌شود.

علاوه بر این، طرح زمینه‌های سازگار با المنتور در بازاری مانند تم فارست (Themeforest) به تعداد 450 رسیده است در حالی‌ که صفحه‌ساز ویژوال کامپوز هنوز وارد این بازار نشده است. شاید دلیل اصلی، الزامات فنی بیشتر در افزونه ویژوال کامپوزر است.

با وجود این تفاوت‌ها به نظر می‌آید که المنتور همچنان منتخب توسعه‌دهندگان وب است که از نظر تجربه کاربری، آسان و لذت‌بخش هستند. اگر به المنتور علاقه‌مند شدید می‌توانید آموزش المنتور را در آیجیتالی مشاهده کنید.

دیدگاه‌های خود را در مقایسه ویژوال کامپوزر (Visual Composer) یا المنتور (Elementor) با ما در میان بگذارید تا بدانیم نظر شما در مورد این دو صفحه‌ساز چیست.