لیست نهایی کانال های بازاریابی [41 نمونه]

لیست نهایی کانال های بازاریابی [41 نمونه]

مانند بسیاری از افرادی که در این صنعت کار می کنند، بازاریابی دیجیتال نیز در دهه 1990 متولد شد. در آن زمان، ایمیل باعث رشد اکثر فارغ التحصیلان دانشگاه بود، شرکت AT&T اولین بنر تبلیغاتی را راه اندازی کرد و صنعت CRM تازه شروع به رونق کرد.

نیازی به گفتن نیست که بازاریابی از آن زمان تاکنون با سرعت سرسام آوری تکامل یافته و انواع بیشتری از بازاریابی را بوجود آورده است. بعضی از آنها قطعاً موثرتر و مرتبط تر از سایرین هستند، بنابراین برای کسب اطلاعات در مورد انواع بازاریابی ادامه مطلب را بخوانید.

لیست انواع بازاریابی

1. بازاریابی سنتی TraditionalMarketing

بازاریابی سنتی به تبلیغ برند در هر نوع رسانه که از قبل از ظهور اینترنت وجود داشته است اشاره دارد. از آنجا که اطلاعات به آسانی و به راحتی در دسترس نبوده، بیشتر بازاریابی سنتی به تاکتیک های خروجی مانند: فروش مستقیم، چاپ، تبلیغات تلویزیونی و رادیوئی، پست، بیلبوردها و موارد مرتبط با چاپ مانند کاتالوگ یا بروشور وابسته بود.

2. بازاریابی برون گرا Outbound Marketing

بازاریابی برون گرا به تبلیغات آینده مانند: تبلیغات چاپی، تبلیغات تلویزیونی، تماس تلفنی و رشد ایمیل اشاره دارد. این روش بازاریابی “برون گرا” نامیده می شود، زیرا نام برند، پیام و مفهوم خود را (چه مشتری به این اطلاعات نیاز داشته باشد چه نداشته باشد) برای آگاهی مشتریان رواج می دهد.

3. بازاریابی درون گرا Inbound Marketing

بازاریابی درون گرا از طرف دیگر، به جای کم کردن مشتری در جذب مشتری متمرکز است. اکثر تاکتیک های بازاریابی درون گرا تحت بازاریابی دیجیتال قرار می گیرند زیرا مصرف کنندگان با پیشرفت دنیای دیجیتال در سفرهای خود برای خریدهایشان قادر به انجام تحقیقات در مورد اطلاعات کالا یا خدمات بصورت آنلاین می باشند.

بیشترتمرکزبازاریابی درون گرا برروی بوجود آوردن تجربه های باارزشی، که تأثیر مثبتی بر مردم و کسب و کار شما دارد می باشد تا مشتری و مشتریان را با محتوایی مفید به وب سایت شما جذب کند. پس از ورود آنها، با استفاده از ابزار مکالمه مانند ایمیل و چت و وعده خدمات باکیفیت، به عنوان یک مشاور و متخصص، با آنها ارتباط برقرار می کنید.

4. بازاریابی دیجیتال Digital Marketing

بازاریابی دیجیتال نقطه مقابل بازاریابی سنتی است، بازاریابی دیجیتال قادر به استفاده از فناوری هایی می باشد که در روش بازاریابی سنتی برای جلب مخاطبان از طریق روش های جدید وجود ندارد. این نوع بازاریابی شامل تمام فعالیت های بازاریابی است که از دستگاه الکترونیکی یا اینترنت استفاده می کنند می باشد. به طور مثال: کسب و کارها از رسانه های دیجیتال مانند موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، ایمیل و سایر وب سایت ها برای ارتباط با مشتریان حال و آینده استفاده می کنند.

در زیر برخی از این موارد را با جزئیات بیشتر توضیح داده ایم.

5. بازاریابی موتور جستجو Search Engine Marketing

بازاریابی موتور جستجو یا SEM شامل تمام فعالیتهایی است که سعی در اطمینان خاطرنشان دادن به مشتریان از به نمایش درآمدن محصولات یا خدمات کسب و کار شان در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) دارد. هنگامی که یک کاربر کلمه کلیدی مورد نظر را تایپ می کند، SEM کسب و کار شما را قادر می سازد که یک نتیجه عالی برای آن جستجو ظاهر شود.
دو نوع: SEM شامل بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای نتایج جستجوی اصلی و تبلیغات کلیکی به ازای هر کلیک (PPC) برای SERP های تحت حمایت است.

برای شروع کار با سئو، باید با عوامل رتبه بندی موتور جستجو آشنا شوید و برای رتبه بندی موتورهای جستجو، محتوا تولید کنید.

برای شروع کار با SEM پرداخت به ازای هر کلیک، باید موتور جستجوهایی که مناسب این کار هستند را انتخاب کنید. Google Ads یک انتخاب خوب می باشد. همچنین ابزارهایی برای ایجاد و مدیریت و سرعت انجام کاراین تبلیغات PPC وجود دارد .

6. بازاریابی محتوایی Content Marketing

بازاریابی محتوایی ابزاری اساسی در بازاریابی درون گرا و دیجیتال است زیرا محتوا همان چیزی است که به مخاطبان و همچنین موتورهای جستجو مانند Google اجازه می دهد اطلاعات مورد نیاز خود را در وب پیدا کنند. طبق تعریف، شامل ایجاد، انتشار و توزیع محتوا برای مخاطبان هدف شما می باشد. رایج ترین مولفه های یک برنامه بازاریابی محتوایی شبکه هایی مانند: رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها، محتوای بصری وامکانات محتوای عالی مانند: ابزارها، کتاب های الکترونیکی یا وبینارها هستند هدف از بازاریابی محتوایی، این است که به مخاطب خود در طول مسیر خرید کمک کنید. ابتدا سوالات متداول و نگرانی های مخاطبان خود را قبل از آمادگی برای خرید مشخص کنید. سپس، برای ایجاد و مدیریت محتوای خود، یک سرمقاله ایجاد کنید. و همچنین داشتن یک سیستم مدیریت محتوا کمک می کند تا انتشار آسان شود.

 7. بازاریابی شبکه های اجتماعی Social Media Marketing

بازاریابی شبکه های اجتماعی ایجاد محتوا برای تبلیغ برند و محصولات شما در سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین و توییتر است. مخاطبان خود را هنگام تولید محتوا به یاد بیاورید. هیچ کس برای یافتن و خرید به شبکه های اجتماعی وارد نمی شود، بنابراین با استفاده از انواع محتوایی مفید، آموزنده، سرگرم کننده و جذاب فکر کنید. محتوای منحصر به فرد شما باید متناسب با پلتفرم خاصی باشد که آن را در آن به اشتراک می گذارید تا به شما در افزایش دسترسی به پست شما کمک کند. به منظور سهولت در انتشار مطالب ابزارهایی در رسانه اجتماعی وجود دارد که فرایند ساده سازی را میسر میکند.

 8. بازاریابی ویدئویی Video Marketing

بازاریابی ویدئویی نوعی بازاریابی محتوایی است که شامل استفاده از ویدئو به عنوان یک رسانه است. ایده ایجاد فیلم ها و بارگذاری آنها در وب سایت، YouTube و رسانه های اجتماعی شما برای افزایش آگاهی از برند، تولید محصول و بسته بندی کالاهاست. حتی برخی از برنامه های بازاریابی ویدئویی به شما امکان می دهند تا بر اساس ویدئو، امکان انتقال اطلاعات کالا یا خدمات و در نهایت منجر به انتخاب مشتری، و امتیاز و رتبه بندی برای ما را به همراه داشته باشد.

 9. بازاریابی صوتی Voice Marketing

بازاریابی صوتی از بلندگوهای هوشمند مانند آمازون الکسا و گوگل هوم استفاده می کند تا به افراد آموزش دهد و به سوالات مربوط به موضوعات مورد علاقه آنها پاسخ دهد. بهینه سازی وب سایت خود برای جستجوی گفتاری بسیار شبیه بهینه سازی برای جستجوی اصلی است، اما فراتر از آن، می توانید با ایجاد یک عملکرد خوب در Google یا مهارت الکسا نیز رشد داشته باشید.

 10. ایمیل مارکتینگ Email Marketing

بازاریابی از طریق ایمیل شامل ارسال محتوای آموزشی یا سرگرمی و پیام های تبلیغاتی برای افرادی است که مایل هستند پیام های شما را دریافت کنند. هدف اصلی عمق بخشیدن به روابط شما با مشتری یا مشتری درآینده از طریق ارسال پیام های بازاریابی شخصی به مشتری است. با پیشبرد این ایده، می توانید از بازاریابی ایمیلی برای بروزرسانی محتوایی که آنها را در طول مسیر خرید حرکت می دهد، استفاده کنید. بسته به موقعیت مکانی خود، باید با GDPR، قانون CAN-SPAM و سایر مقررات حاکم بر ایمیل مطابقت داشته باشید. موارد زیرمسئولیت ارسال ایمیل تجاری را شامل میشود: فقط برای افرادی که منتظر پیام شما هستند ارسال کنید (یعنی افراد مارا انتخاب کنند)، رد درخواست را برای آنها آسان کنید و در مورد بیان معرفی خود شفاف باشید حساب و راهای ارتباط واضح باشد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که چگونه لیست ایمیل خود را ایجاد کنید – پایگاه داده مخاطبینی که می توانید به آنها ایمیل ارسال کنید. رایج ترین مکانیسم از طریق فرم های جذب افراد در وب سایت شما است. سپس، برای ارسال، پیگیری و نظارت بر موفق بودن ایمیل های خود، به نرم افزار بازاریابی ایمیل و CRM نیاز دارید. برای پیشبرد بیشتر استراتژی ایمیل خود و به حداکثر رساندن بهره وری، ممکن است بخواهید به دنبال نرم افزار اتوماسیون ایمیل باشید که بر اساس معیارهای ایجاد ایمیل، برای شما ایمیل ارسال می کند.

11. بازاریابی مکالمه ای یا گفتگویی Conversational Marketing

برقراری ارتباط فعال و دو طرفه با مخاطبان، بازاریابی مکالمه توانایی مکالمه شخصی یک به یک یا یک به چند در چندین رسانه، ملاقات با مشتریان در مورد نحوه، زمان و مکان مورد نظر است. این چیزی فراتر از چت زنده است، شامل تماس های تلفنی، پیام کوتاه، پیام رسان فیس بوک، ایمیل، اسلک و موارد دیگرمی شود. هنگامی که شروع به کار می کنید، ابتدا تشخیص می دهید مخاطبان شما در کدام رسانه ها استفاده می کنند. اگرچه چالش این است که بتوان چندین رسانه را بدون وقفه، و ارتباط داخلی یا افت کیفیت مدیریت کرد. به همین دلیل استفاده از ابزارهای بازاریابی مکالمه ای، مانند صندوق ورودی منظم برای موفقیت ضروری است.

12. بازاریابی شایعه Buzz Marketing

بازاریابی Buzz یک استراتژی بازاریابی ویروسی است که از محتوای خلاقانه، رویدادهای تعاملی و تأثیرگذار جامعه برای ایجاد بازاریابی دهان به دهان و پیش بینی محصول یا خدماتی که نام تجاری در راس قراردارد استفاده می کند. (مردم را مجبور به حرف زدن در مورد حرفه تان بکنید)بازاریابی Buzz زمانی بهترین نتیجه را می دهد که هرچه زودتر به افراد متخصص مراجعه کنید و برنامه ای برای ایجاد و عمق بخشیدن و مهارت در کار داشته باشید. برای پیگیری تلاش های بازاریابی دهان به دهان خود، بهتر است از نرم افزار شنیداری اجتماعی استفاده کنید تا بتوانید چگونگی پاسخ مخاطبان خود را نگه داری کنید.

 13. اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing

اینفلوئنسر مارکتینگ برای بهره گیری از جامعه فعلی دنبال کنندگان، در شبکه های اجتماعی طراحی شده است. اینفلوئنسرها در زمینه های خود متخصص هستند. این افراد تأثیر زیادی بر مخاطبانی دارند که ممکن است شما در تلاش برای جلب آنها باشید و می تواند بازاریابی مفیدی مخاطبان باشد. برای شروع با اینفلوئنسر مارکتینگ، ابتدا باید استراتژی  اینفلوئنسر مارکتینگ خود را ایجاد کنید و مشخص کنید که چه نوع اینفلوئنسری را هدف قرار می دهید (جایگاه آنها). سپس، لیستی از معیارهای خود ایجاد کنید که مواردی از قبیل شناخت مخاطبان، میزان فعالیت مخاطبان و روحیه مخاطب، با شما سازگار باشد. و از متخصصان این حوزه کمک بگیرید و مواردی از قبیل: جستجوی در شبکه های اجتماعی و از بستر اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کنید و انجام تحقیق توسط تیم تحقیقات و نتیجه انجام تحقیق را ارائه دهند، وچون تیم در شناخت مشتری مهارت کافی را دارند به آنها آزادی عمل بیشتری داده و درمدیریت تبلیغات خود به تیم آزادی خلاقانه بدهید.

 14. بازاریابی اکتسابی Acquisition Marketing

در حالی که همه انواع بازاریابی ها به دنبال جذب مشتری هستند، اکثرآنها اهداف بزرگتر و راحتتری مانند ارتقا سطح آگاهی از برند یا ایجاد ترافیک دارند. در مقابل، بازاریابی اکتسابی تمرکز بر جذب مشتری و مشتریان جدید دارد. بازاریابی اکتسابی نوعی چتر بازاریابی است که از تاکتیک ها و استراتژی های انواع دیگر بازاریابی استفاده می کند و هدف آن متمرکز شدن بر درآمد است در نهایت تمرکز بر تولید از نتایجی است که شما از طریق بازاریابی داخلی از طریق محتوای، رسانه های اجتماعی و بازاریابی موتور جستجو در بازدید از وب سایت می پردازید. هنگامی که ترافیک وب سایت دارید، باید این ترافیک را مدیریت و تبدیل به فروش بیشترکنید. از همین جا است که بازاریابی اکتسابی وارد می شود. بازاریابی اکتسابی شامل چندین روش برای تبدیل یک وب سایت به موتور تولید قوی باشد، از جمله ارائه محصولات چرم، راه اندازی مراکز آموزش، نوشتن متن در سایت، بهینه سازی نرخ تبدیل و بهینه سازی سایت. حتی ممکن است شامل یک استراتژی بهینه سازی و راهی برای آسان کردن رابطه بین بازاریابی و فروش باشد. مانند: سئو

 15. بازاریابی متنی Contextual Marketing

بازاریابی متنی، کاربران آنلاین را با تبلیغات مختلف در وب سایت ها و شبکه های رسانه های اجتماعی بر اساس رفتار مرورگر آنها رصد میکند. CRM یک راه خوب برای مدیریت ارتباط با مشتری است وهچنین استفاده از ابزارهای قدرتمند بازاریابی مانند CTA های هوشمند می تواند وب سایت شما را بیشتر شبیه داستان “ماجراجویی خود را انتخاب کنید” نشان دهد، به کاربر اجازه می دهد اطلاعات مناسب را پیدا کند و اقدامات لازم را انجام دهد. و در ضمن بازاریابی متنی از استراتژی و برنامه ریزی استفاده می کند. (ارائه پیام ها، پیشنهادهای بهینه و مربوط، تولیدمحتوا به اضافه هوشمندی و برنامه ریزی برای ارائه بصورت آنلاین).

16. بازاریابی شخصی Personalized Marketing

در اینجا هدف ایجاد تفکر و ایجاد بحث است تا نام تجاری شما به خاطر سپرده شود و با احساسات مثبت همراه است. برای شروع بازاریابی با نام تجاری، شما باید عمیقا شخصیت مخاطب خود و آنچه را که می خواهد درک کنید. شما همچنین باید موقعیت خود در بازار و آنچه شما را از رقبا منحصر به فرد می کند، در نظر بگیرید. این می تواند به شما کمک کند تا ارزش های شما و هدف شما شکل بگیرد و به شما اطلاعات مفیدی برای فعالیت های خود دهد.

17. برند مارکتینگ Brand Marketing

مرتبط با توسعه برند است که اغلب مربوط به بازاریابی مستقیم می شود بازاریابی برند تجاری یک درک عمومی از کسب وکار برند شما می دهد و از طریق داستان سرایی، خلاقیت، شوخ طبعی و الهام بخشی ارتباط عاطفی با مخاطبان هدف شما ایجاد می کند.

18. بازاریابی مخفیانه Stealth Marketing

بازاریابی مخفیانه زمانی است که صاحب کسب و کار بازیگران یا افراد مشهور را استخدام می کند یا از نام های مستعار برای تبلیغ محصول یا خدمات خود استفاده کند بدون اینکه مصرف کنندگان متوجه شوند که برای آنها بازاریابی شده است. برخی از نمونه های بازاریابی مخفیانه، استخدام بازیگران برای تبلیغات محصولات به مردم، و اینکه هزینه هایی پرداخت میشود برای ارسال اطلاعات تاثیرگذاردرباره یک محصول یا خدمات است بدون اینکه مخاطب متوجه شود شود این یک تبلیغ است، ایجاد فیلم های ساختگی و قرار دادن محصول در فیلم ها.

19. بازاریابی چریکی Guerrilla Marketing

بازاریابی چریکی فعالیتهای جسورانه و هوشمندانه برندها را در مکانهای فیزیکی پربازدید قرار می دهد تا با روشی خلاقانه و مقرون به صرفه به اطلاع مخاطبان برسد، آگاهی از برند را افزایش داده و نام تجاری شما را گسترش می دهد. نمونه هایی از بازاریابی چریکی شامل: تغییر در محیط های بیرون شهری، هدف قرار دادن مکان های داخلی مانند ایستگاه های قطار و تبلیغ در هنگام یک رویداد زنده و بدون اجازه اسپانسرها است.

20. بازاریابی بومی Native Marketing

بازاریابی بومی زمانی است که برندها ها به ناشران معتبر بپردازند تا در فرآیند خلاقیت ساخت مقاله یا ویدیوی تبلیغاتی که یکی از موضوعات اصلی ناشر را پوشش می دهد و به عنوان یک محتوای معمولی در وب سایت آنها است، همکاری کنند. آنها همچنین به این ناشران پول می دهند تا این محتوای حمایت شده را از طریق رسانه های اجتماعی و وب سایت خود به مخاطبان گسترده خود توزیع کنند. به طور خلاصه، وقتی برند ها هزینه خدمات تبلیغات بومی ناشر را پرداخت می کنند، می توانند از تخصص ویراستاری خود استفاده کرده و به برند خود کمک کنند تا داستان های جذاب را برای بینندگان بزرگتر و بهتر تعریف کند. برای بهره مندی از بازاریابی بومی، باید خودتان با نشریات رسانه ای ارتباط برقرار کنید یا از یک شبکه تبلیغاتی بومی استفاده کنید که به پیدا کردن و تسهیل درج آگهی کمک می کند.

21. افیلیت مارکتینگ Affiliate Marketing

افیلیت مارکتینگ هنگامی است که یک خرده فروش آنلاین از طریق تبلیغ محصولات سایتهای خرده فروشی آنلاین دیگر، اگر مشتری به وب سایتها مراجعه کند به سایت خرد فروش که تبلیغ سایتها را کرده پورسانت پرداخت میکند. وب سایت، که اغلب به عنوان یک شرکت افیلیت نامیده می شود، فقط زمانی پرداخت می شود که تبلیغات برای محصولات آنها فروش ایجاد کند. اگر شبکه های بازاریابی دارید که فعال هستند، مانند وب سایتی که باعث ایجاد ترافیک می شود یا شبکه های اجتماعی یا غیره، افیلیت مارکتینگ راهی عالی برای استفاده بیشتر از این شبکه ها است. محصول یا برندی را انتخاب کنید که با آنچه می فروشید همسو باشد (اما با شما رقابت نمی کند) و آن را برای مخاطبان خود تبلیغ کنید. مثل سایت ترب، شما محصولی را جستجو میکنید و انواع قیمت ها در سایتهای دیگر نشان می دهد اگر بر روی لینک کلیک کنید به سایت دیگری منتقل میشوید و اگر خریدی در سایت انجام دهید پورسانتی برای ترب در نظر گرفته می شود.

22. بازاریابی شریک Partner Marketing

بازاریابی شریک جذب شرکای جدید برای فروش محصول یا خدمات شما به مشتریان دیگری است. آن کارشناسان بازاریابی ورودی محصول ما را به مشتریان خود می فروشند و ما درآمد شرکای خود را می دهیم.

 23. بازاریابی محصول Product Marketing

بازاریابی محصول، آوردن محصولی به بازار و ایجاد تقاضای آن است. این شامل تصمیم گیری در مورد موقعیت و پیام رسانی محصول، راه اندازی محصول و اطمینان از درک فروشندگان و مشتریان از مزایا و ویژگی های آن است. این می تواند از طریق بسیاری از روش های بازاریابی مورد بحث در این مقاله انجام شود اما با تمرکز بر محصول و نه یک سازمان به عنوان یک کل.

24. بازاریابی مبتنی بر حساب Account-based Marketing

بازاریابی مبتنی بر حساب (ABM) یک استراتژی بازاریابی بیش از حد متمرکز است و بازاریابی از طریق فرد کلیدی دریک سازمان یا مجموعه انجام میشود، که در آن تیم ها با یک مشتری شخصی یا مشتری مانند بازار خودش رفتار می کنند. تیم های بازاریابی به جای کل صنعت، محتوا ایجاد می کنند، رویدادهایی را میزبانی می کنند و کل کمپین هایی را به افراد مرتبط با آن حساب اختصاص می دهند .مزیت این کار داشتن تبلیغات شخصی برای مشتری ایده آل شماست. در اینجا نحوه شروع کار آمده است: حساب های کلیدی را شناسایی کنید. پیام را بر اساس مواردی که برای آن حساب ها مهم است ایجاد کنید. بیاموزید چگونه با درس مقدماتی ABM HubSpot آن پیام را عملی کنید. نرم افزار ABM را پیدا کنید که بتواند تلاش شما را فعال کند. (دراین نوع بازاریابی مشتریانی که نوع خاصی از حساب هستند مورد هدف قرار میگیرند نوعی تقسیم بندی است)شرکت هاتچر یک شرکتی است که نرم افزار تحلیل سایت میفروشد.

25. بازاریابی مشتری Customer Marketing

بر خلاف بازاریابی اکتسابی که تمرکز بر جذب مشتری جدید است، بازاریابی مشتری متمرکز بر حفظ مشتریان فعلی، و لذت بردن از مشتری با ارائه محصول یا خدمات به مشتری و تبدیل آنها به طرفداران برند شما و مشتریان وفادار است که می توانند در مورد شما نام تجاری را تبلیغ کنند. این یک استراتژی عالی است زیرا هزینه خرید و پیداکردن مشتری جدید بسیار بیشتر از هزینه ای است که برای حفظ و فروش مشتریان فعلی لازم است. بازاریابی مشتری به بهبود مداوم تجربه مشتری – یا احساسی که پس از ارائه خدمات با مشتری می گذارید، متکی است. روش های ساده برای بهبود تجربه مشتری – و در نتیجه، استفاده از بازاریابی مشتری – از بین بردن اصطکاک در روند خدمات مشتری، ارائه روش هایی برای خدمات قابل نمایش آنها مانند: از طریق پایگاه های دانش آنلاین و استفاده از نرم افزار خدمات مشتری برای ارتباط با مشتری را مدیریت و بهبود ببخشید. بازاریابی مصرف کننده آنلاین و آفلاین در خیابان و فروشگاه ها.

26. بازاریابی دهان به دهان Word of Mouth Marketing

بازاریابی دهان به دهان معرفی مشتریان درمورد یک برند تجاری است که امروزه قابل اعتمادترین بازاریابی است. برای ایجاد هرچه بیشتر بازاریابی دهان به دهان، باید در توسعه بهترین محصول یا خدمات ممکن و ارائه خدمات درجه یک به مشتریان متمرکز باشید. به عبارت دیگر، شما باید نیازهای مشتریان خود را قبل از نیازهای خود تأمین کنید. فقط در این صورت است که مشتریان شما به افراد وفادار، تبدیل می شوند که برند شما را به دوستان و خانواده خود توصیه می کند .مثال: شرکت اپل

 27. بازاریابی رابطه ای Relationship Marketing

بازاریابی رابطه ای نوعی بازاریابی مشتری است که تمرکز خود را بر ایجاد روابط عمیق تر و معنادارتر با مشتریان برای اطمینان از وفاداری طولانی مدت به برند می گذارد. بازاریابی رابطه ای بر روی برد کوتاه مدت یا معاملات فروش متمرکز نیست. در عوض، و نام تجاری را تبلیغ می کنند و فعالیت های طولانی مدت را ترویج می دهد. کلید این کار با تمرکز بر لذت بردن از مشتریانی است که وفاداربه محصولات و خدمات و نام تجاری شما هستند. و از نرم افزار بازخورد مشتری برای اجرای یک دوره Net Promoter Score) NPS) استفاده کنید تا مشتریان را شناسایی و اینکه چه کسانی هستند. سپس، برنامه ای بگذارید که این مشتریان وفادار را به مشتریان پرشورخود تبدیل کنید. از آنجا می توانید درخواست کنید که آنها یک توصیف نامه بگذارند، در یک مطالعه موردی شرکت کنند یا به شما کمک کنند تا به طریقی دیگر به اهداف لذت بخش برای مشتری خود دست یابید.

28. بازاریابی تولید محتوا توسط کاربران Users-generated Marketing

بازاریابی تولید محتوا توسط کاربر زمانی است که صاحبان مشاغل از مردم ایده، اطلاعات و نظرات خود را در شبکه های اجتماعی درخواست می کنند و برای رقابت بین آنها در تهیه مطالب بازاریابی بهتر مانند آرم، تبلیغات، مسابقه برگزار می کنند.

 29. بازاریابی دانشگاهی Campus Marketing

بازاریابی دانشگاهی، دانشجویان دانشگاه را استخدام می کند تا سفیر دانشگاه برای نام تجاری شما شوند. آنها معمولاً با برپایی غرفه هایی در اطراف دانشگاه یا میزبانی نمایشگاه محصولات یا خدمات شما را به دانشجویان دیگر بازاریابی می كنند.

30. بازاریابی مجاورت Proximity Marketing

بازاریابی مجاورت زمانی است که برند های تجاری از سیگنال ها و امواج الکترومغناطیسی استفاده می کنند، دستگاههای بلوتوثی که هشدارها را به تلفنهای هوشمند افراد بر اساس همجواری با یکی از فروشگاههای خود ارسال می کنند، تا تخفیف را برای هر مشتری که در یکی از فروشگاههای همجوار هست را ایجاد کند. همچنین می تواند مکان افراد را در یک فروشگاه مشخص کند و محصولات و برند هایی را که در همان مکان هست را برای مشتری ارسال کنند.

31. ایوند مارکتینگ Event Marketing

ایوند مارکتینگ، برنامه ریزی، سازماندهی و اجرای یک رویداد به منظور ارتقا نام تجاری، محصول یا خدمات است. رویدادها می توانند به صورت حضوری یا آنلاین برگزار شوند و شرکت ها می توانند یک رویداد را برگزار کنند، یا به عنوان غرفه دار شرکت کنند یا به عنوان اسپانسر شرکت کنند. بسیاری از سازمان ها از تجربه منحصر به فرد خود در صنعت استفاده می کنند تا جلسات اطلاعاتی مفیدی را در ازای هزینه پذیرش و موقعیت تجاری ارائه دهند و پس از مشاهده توسط حاضران به عنوان یک مرجع در مورد تجارت هدف، شناخته شوند. و با این استراتژی، ممکن است در پایان این رویداد یک موقعیت بوجود بیاورند تا شرکت کنندگان علاقه مند را وادار به خرید کنند.

 32. بازاریابی تجربی Experiential Marketing

بازاریابی تجربی شامل حوادث، تجربیات و تعاملات حضوری است که روابط عاطفی پایدار را بین یک برند و مخاطبان هدف ایجاد می کند. بازاریابی تجربی، بازاریابی رویدادی را با هدف انتقال تجربه برای شرکت کنندگان، با ارائه چیزی غیر از اطلاعات، که پس از اتمام رویداد می توانند با خود ببرند.

33. بازاریابی تعاملی Interactive Marketing

بازاریابی تعاملی نوعی بازاریابی نوآورانه است که مخاطبان شما می توانند با تصاویر یا فیلمهای جذاب در محتوای شما ارتباط برقرار کنند. این شکل جدید از بازاریابی خلاقیت شما را از بین می برد و به نوبه خود به شما امکان می دهد داستان های جذاب تری را بیان کنید و آن را به عنوان یکی از بهترین روش ها برای جلب توجه مخاطب خود قرار دهید. نمونه هایی از بازار تعاملی شامل ویدیوی همه جانبه و اینفوگرافیک های تعاملی است.

34. بازاریابی جهانی Global Marketing

بازاریابی جهانی بر نیازهای خریداران بالقوه سایر کشورها متمرکز است. به طور معمول، یک استراتژی بازاریابی جهانی به یک تجارت نیاز دارد که تحقیقات جدیدی در بازار انجام دهد، کشورهایی را که ممکن است محصول تجاری در آنها موفق باشد شناسایی کند و سپس برند را معرفی میکند تا نیازهای آن کشورها را برآورده کنند.

35. بازاریابی چند فرهنگی Multicultural Marketing

بازاریابی چند فرهنگی در حال طراحی و اجرای یک کمپین بازاریابی است که افراد با قومیت ها و فرهنگ های مختلف را در مخاطبان اصلی یک برند تجاری هدف قرار دهد. این نه تنها به شما کمک می کند با گروه های اقلیت ارتباط برقرار کرده و با آنها همخوانی داشته باشید، بلکه با اقوام و فرهنگ های آنها آشنا و به رسمیت بشناسید و به اکثرگروه ها  کمک می کند تا دریابند که اکثر کشورها تحت چه سلطه یک قوم یا فرهنگ اصیلی هستند.

 36. بازاریابی آموزنده Informative Marketing

بازاریابی آموزنده نوعی بازاریابی است که در درجه اول به نوع پیامی که بازاریابی شما از آن می گیرد، اشاره دارد و بیشتر به واقعیت ها تمرکز می کند و کمتر به احساسات می پردازد. این تاکتیک بازاریابی نشان می دهد که چگونه ویژگی ها و مزایای محصول شما مشکلات مشتریان شما را حل می کند و حتی می تواند محصول شما را با محصول رقبا مقایسه کند. اگرچه این نوع بازاریابی برای تحقق یک اقدام مطلوب به حقایق و ارقام متکی است، اما معمولاً به شکلی جذاب ارائه می شود.

37. بازاریابی عصبی Neuro Marketing

بازاریابی عصبی علوم عصبی و بازاریابی را با هم مخلوط می کند تا به برند ها کمک کند تا رفتار احساسی دوره  های بازاریابی فعلی و آینده خود را بسنجند. برای انجام این کار، شرکت هایی مانند: Immersion Neuroscience و Spark Neuro فناوری را توسعه داده اند که می تواند برخی از پاسخ های عصبی شیمیایی و فیزیولوژیکی را اندازه گیری کند، که هر دو در حالی که محتوای بازاریابی را مصرف می کنند، از درگیر شدن احساسات خبر می دهند.

38. بازاریابی تشویقی Persuasive Marketing

بازاریابی تشویقی بیشتر به احساسات و کمتر به واقعیت ها توجه دارد. هدف این است که مخاطب چیزی را احساس کند، احساسات مخاطب را با یک برند تجاری برمی انگیزد و یک عمل دلخواه را آغاز کند.

 39. بازاریابی کیس استادی  Cause Marketing

(Cause marketing) نوعی مسئولیت اجتماعی شرکت است که هدف آن بهبود همزمان جامعه و افزایش آگاهی یک برند از طریق ترویج و حمایت از یک امر خیرخواهانه است. شریل گرین، نویسنده کتاب “انجام کارهای خوب برای انجام بهتر”، در زمینه بازاریابی علت، این سناریو را توصیف می کند: “هیچ چیز سرگرم کننده ای در فروش ابزارک وجود ندارد … [بنابراین] سوزان در آستانه کشف قدرت بازاریابی علت است. او تعهد 1٪ از فروش ناخالص او برای حمایت از بانک غذای محلی خود. او صبحهای شنبه خود را در آشپزخانه های آشپزخانه برای افراد بی خانمان می گذراند. او جعبه های کمک مالی در اتاقهای کارکنان خود نصب کرده و به کارمندان خود که می خواهند داوطلب شوند وقت تلفنی می دهد. تبلیغات تجاری وی از توصیف روند ساخت ابزارک گرفته تا داستانی در مورد چگونگی بازپرداخت کارمندانش به جامعه و چگونگی سرو غذا دادن آنها به بیش از 6000 وعده غذایی در سال گذشته. سوزان دیگر ابزارک نمی فروشد … اکنون او فازی های گرم می فروشد “همه اینها به این دلیل است که سوزان، مالک ساختگی شرکت ویجت، با تمایل به حمایت از جامعه، برای ازدواج با تجارت خود تصمیم گرفت. علت بازاریابی با پاسخ دادن به سه سوال آغاز می شود:

1.من بیشتر به چه عللی اهمیت می دهم؟

2.چگونه می توانم از موقعیت شرکت خود برای حمایت از این اهداف استفاده کنم؟

3.چگونه می توانم در مورد تلاش های خود به چشم اندازها و مشتریان خود بگویم تا آنها در این امر مشارکت داشته باشند؟

این سوال آخر هم به سود تجارت شما و هم به علت / خیریه مورد حمایت شما می باشد.

(همکاری با شرکتهای غیرانتفاعی در بازاریابی برای رسیدن به سود دوجانبه ) (بازاریابی علت کارش این است که نوعی عمل خیرخواهانه یا الهام بخش را به یک محصول خدمت یا برند متصل کند) مثلا برندی با یک موسسه که کارهای خیرخواهانه و اجتماعی پسند که احساسات و عواطف مردم را درگیر میکند همکاری کند.

40. بازاریابی جنجالی Controversial Marketing

هدف از بازاریابی بحث برانگیز، قطبی سازی مخاطب نیست. این یک روش جلب توجه از طریق جدال و مناقشه، برای بیان یک نظر است، و برند های تجاری از آن برای برافروختن گفتگوهای سازنده درباره برخی از ارزشهای اخلاقی استفاده می کنند. در سال های اخیر، هر موضع گیری در مورد موضوعات حساس اجتماعی را می توان بازاریابی بحث برانگیز دانست. اگرچه ممکن است مشتری های بالقوه مخالف خود را ساکت کنید، ولی مخاطبانی که با شما موافق هستند بیشتر به برند شما متعهد خواهند بود و به دلیل همسو شدن با دیدگاه جهانی آنها، پیام شما را تبلیغ می کنند.

 41. بازاریابی میدانی Field Marketing

بازاریابی میدانی در حال ایجاد محتوای قابل فروش مانند مطالعات موردی، بررسی اجمالی محصولات، مقایسه رقبا و موارد دیگر برای کمک به فروش برای خرید است که چشم انداز خود را به مشتری نشان می دهد. هیچ راه درست یا غلطی برای انجام بازاریابی وجود ندارد – به شرطی که برای برقراری ارتباط با مخاطب مورد نظر شما موثر باشد. بسیاری از شرکت ها از یک، چند یا چند نوع بازاریابی برای تبلیغ پیام خود در سراسر کمپین ها و سایر …استفاده می کنند. در نهایت، شما می خواهید بهترین گزینه را برای خریداران، محل، بودجه و منابع خود انتخاب کنید. این شما هستید که می توانید در هنگام ایجاد برنامه بازاریابی خود، از روندهای فعلی مطلع شوید و از این دانش استفاده کنید.