طراحی لوگو و آیکون شبکه‌های اجتماعی به صورت رایگان (3)

طراحی لوگو و آیکون شبکه‌های اجتماعی به صورت رایگان

در این سری مقالات آیجیتالی قرار هست در 9 مقاله متنی، تصویری و ویدئوی گام به گام در مورد راه اندازی کسب و کار اینترنتی صحبت کنیم. برای اینکه شما هم بتوانید یک کسب و کار آنلاین داشته باشید، کافیست این 9 گام را به درستی بررسی و عملی کنید. در مقاله قبلی در مورد انتخاب اسم و شعار برای وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی صحبت کردیم و توانستیم اسم و شعار مناسب برند خودمان را انتخاب کنیم. هم اکنون قرار است در مورد طراحی و ساخت لوگو و آیکون شبکه‌های اجتماعی به صورت رایگان صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

طراحی لوگو و آیکون شبکه‌های اجتماعی به صورت رایگان

بگذارید 2 داستان را با شما در میان بگذارم؛ داستان اول بر می گردد به چند سال پیش که در یک استارتاپ عضو شدم و به عنوان سرمایه گذار و یکی از اعضای هئیت مدیره شروع به کار کردم، 5 نفر بودیم و همان روز اول هر کس یک مسئولیت داشت. اوایل یادم هست برای طراحی لوگو به دنبال شرکت های طراحی لوگو رفتیم (آن زمان این مطلب را نمی دانستم که به این راحتی می توان لوگو طراحی کرد) آنجا قیمت ها متفاوت بود، از 1 میلیون بگیر برو تا 120 میلیون تومان!!! جان 120 میلیون تومان؟!! بله درست شنیده اید.

خلاصه بعد از کلی صحبت قرار شد بچه های تیم هنری که درس خوانده هنر هم بودند یک لوگو به قیمت 2 میلیون تومان برایمان طراحی کنند. انصافا هم لوگوی خوبی شده بود. اما به نظرم آن مقدار پول را می توانستیم صرف سایر امورات کنیم، بخواهید یا نخواهید همان اول نیاز نیست کامل گرا باشید. لطفا این اشتباه ما را تکرار نکنید.

بعد از آن جریان چند جریان دیگر هم پیش آمد، از جمله گرفتن دفتر و خدایی همان روز اول یک کسب و کار آنلاین نیاز به دفتر نداشت و خلاصه کم کم با ولخرج بودن مدیر تیم و گوش ندادن به صحبت های بنده از تیم جدا شدم (هم اکنون که به گذشته نگاه می کنم، بهترین تصمیم را گرفتم).

چند سال بعد کسب و کار خودم را راه انتخاب و اسم برند آیجیتالی انتخاب شد و لوگوی آن را از سایت فری پیک پیدا کردم و تنها رنگ آن را عوض کردم و نتیجه شد این لوگو: آیجیتالی

خلاصه و مختصر. با استفاده از سایت هایی که در ادامه معرفی می کنم، می توانید یک سری تغییرات را هم لحاظ کنید.

حرفم این است نگران نباشید، فکر هم نکنید. واقعا این شما هستید که به اسم برند، لوگوی برند جان می دهید، قدرت می دهید. همانگونه که شما با احساس تان به پاییز حس شاعرانه می دهید. پس نصیحت این پیرمرد را گوش کنید و با سایت های زیر یک لوگوی آشغالی بیرون دهید، بعدها می توانید 120 میلیون بدهید (دور بریزید) تا برای شما لوگو طراحی کنند.

البته من منکر هویت بصری نیستم و نخواهم بود، تمام حرفم این است لطفا ابتدای کار به دنبال تجملات نباشید و لطفا عمل کنید. در ادامه یک لیست بلند بالا و بدرد بخور برایتان تدارک دیدم، باشد که رستگار شوید.

لیست وب سایت های طراحی لوگو، آیکون، فوتوشاپ آنلاین، تغییر اندازه عکس ها

لیست وب سایت های طراحی لوگو، آیکون، فوتوشاپ آنلاین، تغییر اندازه عکس ها

Canva.com
Logomaker.com
Hatchful.shopify.com
Ucraft.com
Constantcontact.com
Logaster.com
Logogenie.net
Onlinelogomaker.com
Thefreelogomakers.com
Logogarden.com
Freelogoservices.com

دانلود تصویرهای وکتور و جذاب

Freepik.com

دانلود آیکون های مختلف

Flaticon.com

تغییر اندازه یا سایز عکس ها

Imageresizer.com

فوتوشاپ آنلاین

Photopea.com

کد رنگ ها

Ircolor.ir

کم کردن حجم عکس ها

Tinypng.com

برداشتن بک گراند عکس ها

Remove.bg

در ویدئوی زیر در مورد طراحی و ساخت لوگو برای سایت تان، برای شبکه های اجتماعی تان و نحوه کارکرد با هر یک از ابزارهای بالا را به صورت عملی کار کرده ایم. امیدوارم لوگوهای جذابی به سادگی بسازید.

در ادامه به قسمت چهارم راه اندازی کسب و کار آنلاین می پردازیم و آن خرید دامنه و هاست می باشد.

راستی شما هم لطفا تجربیات خود را با ما در میان بگذارید و هر نکته ای که از قلم افتاده است ممنون میشم در قسمت کامنت ها گوشزد کنید❤️️