سرچ کنسول چیست؟ +آشنایی کامل با این ابزار

سرچ کنسول چیست؟ +آشنایی کامل با این ابزار

Google Search Console که با نام سرچ کنسول گوگل شناخته می‌شود، پلتفرم رایگان گوگل برای صاحبان وبسایت‌ها است. کسانی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند، قادر به نظارت بر روی عملکرد وب‌سایت خود هستند تا آن را بهبود بخشند. این پلتفرم ممکن است کمی سردرگم کننده باشد، اما در این مطلب از آموزش گوگل سرچ کنسول با شیوه کار آن آشنا خواهید شد. در گوگل سرچ کنسول می‌توانید دامنه‌هایی که به شما ارجاع یافته‌اند (Backlinks) را مشاهده کنید، عملکردهای نسخه موبایلی و حالت ریسپانسیو سایت خود را بررسی کنید، نتایج جستجوهای مرتبط با سایت را ببیند و ترافیکی که هر صفحه و هر یک از عبارات در سایت به خود اختصاص داده‌اند، محاسبه کنید. در سرچ کنسول گوگل می‌توانید خطاهایی که هر صفحه از وبسایت شما ممکن است ایجاد کند را ببینید. این خطاها مربوط به ایندکس (Index) شدن صفحات در دیتابیس‌های گوگل هستند و برای سئو مضر خواهند بود. می‌توانید یک نقشه سایت یا (Sitemap) ایجاد کرده و به ربات‌های گوگل در ایندکس کردن بهتر و سریع‌تر سایت خود کمک کنید. همچنین می‌توانید یک فایل دسترسی ربات یا (robotsx.txt) ایجاد کنید یا فایل از پیش ساخته خود را اعتبارسنجی کنید.

آموزش بخش های مختلف سرچ کنسول گوگل

در این بخش از آموزش گام به گام سرچ کنسول گوگل به معرفی بخش‌های مختلف می‌پردازیم و به صورت ویدیویی به معرفی و نکات ارزنده مهم آن می‌پردازیم:

در این مطلب، آموزش کار با گوگل سرچ کنسول و اهمیت این ابزار گوگل را برای شما توضیح دادیم. اگر می‌خواهید یک وبمستر موفق باشید و سایت شما پیشرفت خوبی داشته باشد، لازم است که از این ابزار گوگل استفاده کنید. با بررسی روزانه قسمت‌های مختلف این ابزار می‌توانید بفهمید که سایت شما چه میزان پیشرفت داشته یا چه خطاهایی در ایندکس شدن آن توسط گوگل رخ داده است. می‌توانید لینک‌های سایت خود را بررسی کنید و ببینید که چه سایت‌هایی به شما لینک داده‌اند. بسیاری از افراد از اینکه بعضی از سایت‌های بزرگ به آن‌ها لینک داده‌اند شوکه خواهند شد. از آنجایی که استفاده از موبایل برای وبگردی همه‌گیر شده است و روزافزون است، ابزار گوگل وبمستر می‌تواند گزینه مناسبی برای مانیتورینگ عملکرد وبسایت شما در موبایل باشد.