ایده های راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی

ایده های راه اندازی کسب و کار اینستاگرامی
همانطور که می دانید اینستاگرام یکی از بهترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران است. افراد بسیار زیادی در این شبکه اجتماعی فعالیت می کنند. روز به روز افراد زیادی در این شبکه اجتماعی عضو می شوند و کاربران این شبکه اجتماعی روز به روز در حال افزایش است. این یک موقعیت عالی برای افرادی است که قصد کسب درآمد از اینستاگرام را دارند. اگر شما قصد کسب درآمد از اینستاگرام را دارید ولی نمی دانید که چطور می توانید با استفاده از این شبکه اجتماعی درآمدزایی کنید ما در این مقاله شما را به صورت کامل با ایده های کسب درآمد از اینستاگرام آشنا خواهیم کرد.

1. ایجاد صفحات عمومی

اگر هیچ ایده ای برای کسب درآمد ندارید تاسیس صفحات عمومی بهترین و رایج ترین کار برای کسب درآمد از اینستاگرام است، صفحات عمومی به صفحاتی گفته میشود که عموم جامعه مخاطب آنها هستند مثل: صفحات ویدیو و کلیپ طنز، جک، سرگرمی، دلنوشته، متن خاص، انگیزشی، سخن بزرگان، فکت و… همه میدانیم که همه کاربران اینستاگرام میتوانند مخاطب این قبیل صفحات باشند و بالطبع اگر با اصول و تکنیک های اینستاگرام آشنا باشیم میتوانیم خیلی سریع یک پیج پربازدید بسازیم و از روش های مختلف مثل تبلیغات درآمد خوبی داشته باشیم.

2. رستورانگردی و کافه گردی

پدیده ای که بسیار در اینستاگرام رایج شده، افراد به رستورانگردی و کافه گردی میپردازند و در این زمینه تولید محتوا می کنند و پست های جذابی منتشر میکنن سپس با مخاطبی که جذب کرده اند میتواند توجه هر رستورانی را نیز جلب کنند، در ابتدای کار به رایگان رستوران ها و اماکن مختلف معرفی میشوند و قطعا هیچ رستورانی از تبلیغ رایگان بدش نمیاد اما رفته رفته که مخاطبان شما افزایش یافت این رستوران ها هستند که برای معرفی به شما هزینه های بالا پرداخت میکنند.

3. هتل گردی

ایده سوم یعنی هتل گردی که هنوز در ایران نمونه خاصی از آن نمیبینیم میتواند برای شما بسیار پولساز باشد، اگر اهل سفر هستین و با هتل ها و خدمات مختلف آنها آشنایی دارید میتوانید آنها را معرفی و تحلیل کنید، تهیه و س اخت ویدیو از محیط هتل ها تنها به کمی روابط عمومی نیاز دارد و قطعا هتل ها از معرفی و تبلیغات رایگان بدشون نمیاد اما توجه داشته باشید که بزرگنمایی نکنید و ویدوهای شما جنبه تبلیغاتی برای مخاطب نداشته باشد، فقط سعی کنید که نیازی از مخاطب را برآورده کنید، اگر بتوانید در این زمینه قوی ظاهر شوید مطمئنا در آینده اقامتگاه ها و مکان های بومگردی برای تبلیغات به سراغ شما می آیند یا اینکه شما میتوانید پیشنهاد خودتان را برای آنها ارسال کنید.

4. همکاری در فروش

وقتی شما خودتان محصول یا خدماتی برای فروش ندارید، میتوانید با کسانی که واردکننده یا عرضه کننده هستند همکاری در فروش داشته باشید و کالا یا خدمات آنها را بفروش برسانید، این کار میتواند برای شما سود بسیار مناسبی داشته باشد به شرط اینکه حتما سراغ تولید، وارد یا عرضه کننده بروید و از همکاری با واسطه ها خودداری کنید چون سود شما را به شدت کاهش میدهد. در این مورد بازاریابی در اینستاگرام را باید به خوبی بلد باشید.

5. عکاسی

عکاسی هنوز شغلی پردرآمد به حساب می آید و این روزها انعطاف این شغل بیش از هر زمان دیگری احساس میشود، افراد در اینستاگرام برای اینکه چند عدد پست زیبا منتشر کنند حاضر هستند که هزینه کنند، اگر نمونه کارهای خود را به اشتراک بگذارید میتوانید برای چند ساعت عکاسی درآمد مناسبی داشته باشید، در کنار اینکار میتوانید عکاسی سمینارها و ورکشاپ های مخلتف را قبول کنید یا عکاسی از محصولات دیگران که این روزها هر کسبوکاری نیازمند این است که عکس های با کیفیت از محصولات خود تهیه کند.

6. مدیریت صفحات اینستاگرامی

شما میتوانید با مدیریت صفحات اینستاگرام دیگران و یا کسب و کارهای مختلف کسب درآمد داشته باشید، در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها مدیریت پیج خود را به دیگران میسپارند، برای اینکار ش ما باید ابتدا خودتان با اصول و قواعد و تکنیک های اینستاگرام آشنایی کافی داشته باشید و در مدیریت صفحات اینستاگرام مهارت های لازم را داشته باشید، مدیریت صفحات اینستاگرامی میتواند برای شما درآمد خوبی داشته باشد به شرط اینکه تجربه کافی را داشته باشید.

7. فروش مستقیم کالا

ایده ای که می خواهم به شما معرفی کنم، فروش مستقیم کالا می باشد. شما می توانید هر محصولی را برای فروش در اینستاگرام بگذارید. برای تامین کردن محصول می توانید محصولات را به قیمت عمده خریداری کنید یا اگر فروشگاه فیزیکی یا مغازه دارید، محصولات مغازه خود را به فروش بگذارید. انتخاب حوزه ی کاری و نوع محصولات بستگی به علاقه و سرمایه خودتان دارد. شما وقتی عکس محصولی را در اینستاگرام خود به اشتراک می گذارید، عده ی زیادی از مخاطبان محصول شما را می بینند و درخواست خرید می کنند.

8. آموزش

شما می توانید آموخته های خود را برای دیگران به اشتراک بگذارید تا مخاطبان زیادی را به پیج خود جذب کنید. سپس تخصص خود را می توانید در قالب دوره های آموزشی مختلف طراحی کنید و آن را به مخاطبانی که جذب کرده اید بفروشید. پیشنهاد می کنم اصول آموزش آنلاین را در ابتدا یاد بگیرید و سپس شروع به این کار کنید. اگر دوره های شما کاربردی و تاثیر گذار باشد، مخاطبان زیادی هم خواهید داشت.

9. فروش محصولات دانلودی

اگر شما یک تخصصی دارید که می توانید آن را تبدیل به یک آموزش کنید، می توانید از طریق پیج خود محصول آموزشی تان را بفروشید. یا علاوه بر محصول
آموزشی می توانید دیگر محصولات دانلودی هم از طریق اینستاگرام به فروش برسانید.

10. پیج خبری و اطلاع رسانی

شما می توانید یک پیچ خبری مرتبط با شهرتان یا هر موضوع دیگر را ایجاد کنید. موضوع پیجتان را با توجه به علاقه و تخصصتان انتخاب کنید و شروع کنید به تولید محتوا. موضوع پیج شما ممکن است خبری، اطلاع رسانی با یک پیج متناسب با شهرتان باشد. پس از اینکه تولید محتوای خود را انجام دادید، مخاطبان زیادی به پیج ش ما جذب خواهند شد و شما می توانید از طریق تبلیغات کسب درآمد کنید.

11. مسافرت و تفریح

در تولید محتوای خود خلاقانه عمل کنید، مخاطبان زیادی هستند که از این ایده استقبال می کنند. اگر اهل سفر یا تفریح هستید، لحظات خود را به صورت پست و استوری برای مخاطبانتان به اشتراک بگذارید. تجربه ی هایی که در شهر های مختلف کسب می کنید، غذاهایی که می می کنید و تا جایی که می توانید حس خوب به مخاطبان القا کنید. اگر کارتان را خوب انجام دهید شما به عنوان کسی که سفرنامه های خود و تجربه ی تفریح های خود را مدام به اشتراک میگذارد، مخاطبان زیادی جذب شما می شوند. شما می توانید با آژانس های مسافرتی همکاری کنید، با کسانی که تورهای مسافرتی برگزار می کنند یا از طریق تبلیغات کسب درآمد کنید.

12. ساخت کلیپ

این روش یکی از روش هایی هست که تعداد زیادی از افراد در حال حاضر مشغول به انجام این کار هستند. در ساخت کلیپ باید خلاقانه باشید و در دیالوگ های جذابی را درست کنید. تا کلیپ هایی که می سازید برای مخاطبان جذاب باشد. افرادی که کلیپ می سازند در حال حاضر با توجه به میزان فالوور هایشان در آمد های خیلی عالی دارند.

13. برند سازی شخصی

اگر روی برند شخصی خود به اندازه کافی کار کنید، قطعا مشتریان بیشتری خواهید داشت و فروش شما چند برابر می شود. شما هر خدمتی را که می توانید ارائه دهید در اینستاگرام به عنوان برند خود معرفی کنید. مثلا یک معلم زبان معمولی میزان درآمدش فقط از طریق کلاس هایی هست که خودش بصورت حضوری برگزار می کند. اما معلم زبانی که بر روی برند شخصی خود کار می کند، و خودش تبدیل به یک برند می شود، مخاطبان زیادی هوادار این معلم شده، افراد زیادی پیج این معلم را فالو می کنند، و این معلم می تواند علاوه بر کلاس های حضوری از طریق آموزش های آنلاین هم درآمد داشته باشد.

14. بلاگری

بلاگرها افرادی هستند که در اینستاگرام مدام در حال تولید محتوا، گذاشتن پست و استوری و در حال تعامل با مخاطبان خود هستند. شما هم می توانید روزمرگی های خود را به نحو صحیح به اشتراک بگذارید و با مخاطبان خود در تعامل باشید. بلاگر شدن نوعی سبک زندگی اینستاگرامی هست، که شما باید لحظات مختلف زندگی خود را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. بلاگر ها در حوزه های مختلفی مشغول به فعالیت هستند. شما باید در ابتدا حوزه خودتان را مشخص کنید و سپس شروع به کار کنید.

15. فروش صنایع دستی

ممکن است شما هم محصولاتی را خودتان تولید می کنید. مثلا زیور آلات یا هر محصول دیگری. براحتی می توانید محصول خود را از طریق اینستاگرام بفروشید. صنایع دستی یک حوزه ی گسترده است که شما ممکن است با توجه به تخصصتان محصول خودتان را تولید می کنید. برای تولید محصولات تا آنجایی که می توانید خلاق باشید، چه در تولید یا معرفی و چه در بسته بندی سفارش هایی که میخواهید ارسال کنید.

16. فروش اجناس دست دوم

عموما در بازارهای محلی مانند جمعه بازارها و سمساری ها و هرجای دیگری، می توانید اجناس جالب و ارزشمندی پیدا کنید و آن ها را در پیج اینستاگرامی خود قرار دهید و برای آن ها مشتری پیدا کنید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم عالی است.

17. آشپزی

آیا مهارت آشپزی خاصی دارید و به دنبال راهی هستید تا این مهارت و علاقه تان به آشپزی را به یک کسب و کار تبدیل کنید؟ اگر این چنین است، شما باید این مسیر ار انتخاب کنید و به یک آشپز شخصی تبدیل شوید. قطعا می دانید این شغل یعنی این که وعده های غذایی هفتگی/ روزانه ای را با رعایت ارزش های غذایی طیف گسترده ای از خوراکیها به مشتری تان ارائه کنید. اینستاگرام محیط خوبی برای تبلیغ آشپزی شماست.

18. مربی شخصی

چند گواهینامه و کمی زمان، می توانید علاقه تان به خوش تیپ بودن را به زندگی روزانه تان گره بزنید. به دیگران در رسیدن به اهداف فیزیکی شان کمک کنید و چند فن مناسب به آنها بیاموزید که باعث آسیب زدن به خودشان نشوند. وقتی به دیگران کمک کنید از این کار احساس رضایت خواهید داشت. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم در اینستاگرام را امتحان کنید.

19. مشاوره تغذیه

امروزه اکثر افراد در مورد خوراکی هایی که می خورند نگران هستند و اغلب به دنبال راهنمایی درباره ی عادات غذایی و برنامه ی رژیمی هستند. اگر در این زمینه تخصص دارید میتوانید تخصص خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید و بدین ترتیب کار خود را تبلیغ کنید.

20. کادویی

یکی دیگر از ایده هایی که می تواند در اینستاگرام پولساز باشد، پیج های با مضمون کادویی که شامل طیف وسیعی می باشند، از پوشاک و ساعت بگیرید تا هر چیزی که می توان آن را به عنوان کادو و هدیه به کسی تقدیم کرد. این بخش هم به دلیل مشغله زیاد و زمان کمی که اکثر مردم ایران درگیر آن هستند، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. مردم دوست دارند کادو و هدیه هایی که می خواهند به دیگران ببخشند را به صورت آنلاین خریداری کنند.

21. آرایش و زیبایی

ناگفته پیداست که زنان ایران و اخیرا مردان هم به زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند. در این بین هم ایده های پولساز زیادی وجود دارد که شما با تمرکز بر روی این ایده ها می توانید آن ها را پیدا کنید ش ما می توانید در زمینه آرایش و زیبایی به درآمدهای خوبی در اینستاگرام دست یابید.

22. گل و گیاه

یک ایده درآمدزا و پولساز سبز! خب طبیعتا فروش گل وگیاه در اینستاگرام هم طرفداران خاص خودش را دارد. برای این کار نیاز است که یک گلخانه با یک هزینه پایین حتی در یک نقطه دورافتاده برپا کنید. فقط با داشتن گلهای زیبا و یک صفحه اینستاگرام فعال و پویا می توانید به راحتی از آن پول دربیاورید!

23. نقد و بررسی محصولات

شما می تونید بعنوان یک منتقد و بررسی کننده محصولات در حوزه های مختلف محتوا تولید کنید مثل نقد و بررسی موبایل، دوربین، کتاب و چیزهای دیگر که باعث جذب علاقمندان به صفحه شما میشود.

24. نقاشی

یک روش دیگه برای کسب درآمد از اینستاگرام نقاشی است. اگر به نقاشی و طراحی تسلط دارید حتما طرح های خود را به اشتراک بگذارید. بزودی کلی مخاطب بدست می آورید.

25. ویدیو سازی و انیمیشن

به دیرین دیرین و سوریلند جدید تبدیل شوید و با ایده های عالی پول در بیارورید. اینطور ویدیوها به شرط محتوای جالب قابلیت انتشار سریع دارند و شما خیلی زود میتوانید به محبوبیت برسید و کسب درآمد از اینستاگرام رو تجربه کنید.

26. مربی بدنساز

پیمان رجبی شوید و از کسب درآمد از اینستاگرام را امتحان کنید. اگر تناسب اندام خوب، دانش کافی و علاقه زیاد دارید به خوش هیکل شدن مردم کمک کنید. اکثر مردم به تنهایی کاری را انجام نمی دهند و شما را بعنوان یک حرفه ای استخدام می کنند تا آن ها را کمک کنید.

27. محصولات و خدمات دیگران را بفروشید.

شما می توانید محصولات یا خدمات خص ثالث را در اینستاگرام به فروش برسانید. به عنوان مثال در پیج های اینستاگرام افراد زیادی هستند که پوشاک فروشگاه های دیگر را تبلیغ می کنند.

28. مشاوره اینستاگرامی

امروزه مشاغل مشاوره بسیار رواج پیدا کرده است. بسیاری از افراد در سراسر جهان نیازمند کمک حرفه ای از متخصصان کشورهای مختلف هستند. بنابراین شروع یک مشاوره حرفه ای در اینستاگرام روشی بسیار مناسب برای گسترش تجارت شما است.

29. مدل

اگر قیافه خوبی دارید و خوشتیپ هستید می توانید به عنوان مدل برای کسب و کارهای مختلفی کار تبلیغات انجام دهید. برای مثال می توانید در عکسی از محل کار فردی عکس بگیرید و کسب و کار او را تبلیغ کنید.

30. مشاوره حقوقی در اینستاگرام

اگر در زمینه حقوق سر رشته دارید می توانید پیجی با این عنوان ایجاد کنید و به افراد مشاوره حقوقی بدهید و کسب درآمد کنید.

31. سلامت زنان

امروزه بانوان به دنبال راهکارهایی برای حفظ سلامتی خود هستند. اگر در در این حوزه تخصص دارید می توانید با ایجاد پیجی در اینستاگرام پاسخگوی بانوان باشید و با مشاوره های خود به کسب درآمد برسید.

32. کتاب های الکترونیکی

همانطور که مطلع هستید، امروزه کتاب های الکترونیکی در بین مردم بسیار محبوب است. شما اگر قادر به ساخت کتاب های الکترونیکی هستید، می توانید با زدن پیجی در اینستاگرام کتاب های الکترونیکی خود را به فروش برسانید.

33. ساخت موشن گرافیک

امروزه موشن گرافیک نقش مهمی در تبلیغات دارد. اگر با نرم افزار افتر افکت آشنا هستید می توانید موشن گرافیک بسازید و در پیج اینستاگرامی خود منتشر کنید. افراد با دیدن کارهای شما پروژه های موشن گرافیک خود را به شما خواهند سپرد.

34. گویندگی و دکلمه خوانی

اگر از صدای خوبی بهره مند هستید می توانید کار گویندگی و دکلمه خوانی انجام دهید و مخاطبان را به سمت پیج خود جذب کنید. همچنین می توانید دکلمه های اختصاصی برای افراد مختلف ایجاد کنید. کافی است که چند نمونه از کارهای با کیفیتتان را در پیج اینستاگرامی خود قرار دهید.

35. سخنرانی انگیزشی

شما می توانید س خنرانی های انگیزشی خلاقانه ای تهیه کنید و آن را در در پیج اینستاگرامی به اشتراک بگذارید. پس از اینکه فالوور شما به حد مطلوبی رسید، می توانید اقدام به تبلیغ کنید.

36. تدریس زبان انگلیسی

امروزه یادگیری زبان انگلیسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. رضا آرش نیا شوید و با تدریس خلاقانه زبان انگلیسی افراد را به سمت پیچ خود بکشانید. شما پس از مطرح شدن می توانید اقدام به تهیه جزوه و سی دی های آموزشی کنید و از طریق اینستاگرام به فروش برسانید.

37. مشاوره دارویی

شما اگر داروساز هستید و در این زمینه تخصص دارید می توانید پیجی با عنوان مشاوره دارویی ایجاد کنید و به افراد در چگونگی مصرف داروهای مختلف کمک کنید و مشاوره دهید و از این طریق درآمد زایی کنید.

38. آموزش تکنیک های کامپیوتر

اگر دانش آموخته کامپیوتر هستید و در این زمینه حرفه ای هستید، می توانید کلیپ های کوتاه در مورد تکنیک های مختلف کامپیوتر در پیجتان به اشتراک بگذارید و مخاطب جذب کنید و از این طریق به درآمدزایی خوبی برسید.

39. مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی به جهت نقش مهمی که در موفقیت دانش آموزان و دانشجویان در مسیر تحصیلی و شغلی خود ایفا میکند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر مشاوره تحصیلی هستید و یا جزو نفرات برتر کنکور هستید، میتوانید پیجی در اینستاگرام بسازید و به افراد مشاوره تحصیلی بدهید.

40. معرفی نرم افزار

شما می توانید به صورت تخصصی نرم افزارهای مختلف را در پیج اینستاگرامی خود معرفی کنید و علاقمندان این حوزه را به صفحه خود جذب کنید. با بالا رفتن مخاطبان پیج خود می توانید تبلیغات کنید.

41. فروش جزوه

شما می توانید جزوه های رشته های مختلف را گردآوری کنید و در اینستاگرام به فروش برسانید. فروش جزوه روش بسیار خوبی برای کسب درآمد است که هزینه چندانی در پی ندارد.

42. مشاوره روانشناسی

اگر فارغ التحصیل رشته روانشناسی باشید، می توانید تاثیر عمیقی بر افراد، خانواده ها و به طور کلی بر سلامت جامعه داشته باشید. خدمات مشاوره روانشناسی به افراد کمک می کند تا در موقعیت های دشوار زندگی بتوانند مدیریت داشته باشند. کافی است پیجی در اینستاگرام ایجاد کنید و به افراد مشاوره دهید و به کسب درآمد
برسید.

43. اخبار ورزشی

امروزه افراد زیادی خبرهای مختلف ورزشی را دنبال می کنند. شما می توانید پیجی ایجاد کنید و اخبار و رویدادهای مهم ورزشی ایران و جهان را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. شما اگر به صفحه ایتتاگرامی ورزش 3 و یا نود بیندازید متوجه خواهید شد که چه درآمد عالی از این راه کسب می کنند که عمده این کسب درامد از طریق تبلیغات است.

44. دیجی کالا

در سیستم کسب درآمد دیجی کالا هر کس می تواند با یک عضویت ساده و فروش کالاها به ازای خرید هر کاربر، پورسانت دریافت کند. شما می توانید محصولات دیجی کالا را در اینستاگرام تبلیغ کنید و کانالی برای کسب درآمد آنلاین خود ایجاد کنید.

45. نوشتن ترانه

اگر ترانه سرای خوبی هستید، می توانید اشعار خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید و خوانندگان را به سمت اشعار زیبای خود بکشانید. امروزه ترانه سرایی درآمد خوبی دارد و با توجه به این که صنعت موسیقی طی یک دهه گذشته رشد چشمگیری داشته است، در نتیجه به کسب و کار شما کمک زیادی می کند.

46. مشاوره مالی و بازاریابی

مشاوران مالی و بازاریابی به توجه به شرایط فعلی شما از نظر مالی و اهدافی که برای آینده در نظر دارید، توصیه های خود را برای سرمایه گذاری ارائه می کنند. اگر مشاوره مالی هستید می توانید از طریق اینستاگرام کسب و کار خود را گسترش دهید و به درآمد بیشتر برسید.

47. معرفی کتاب

شما می توانید کتاب های مهم و پرفروش را در پیج اینستا معرفی کنید و خلاصه ای از کتاب را برای علاقه مندان ارائه دهید. با بالا رفتن فالوور صفحه شما می توانید از طریق تبلیغات به درآمد برسید.

48. کاریکاتور

شما می توانید نمونه های کارهای خود را در اینستاگرام در معرض نمایش عموم قرار دهید و توجه افراد را به کاریکاتورهای خود معطوف کنید. ش ما می توانید مهم ترین رویدادهای روز را به ص ورت کاریکاتور نمایش دهید. با بالا رفتن تعداد مخاطبان می توانید از روش تبلیغ استفاده کنید.

49. جعبه باز

در این روش شما فرد محصولات را جعبه گشایی می کنید و از محتویات جعبه برای دیگران صحبت می کنید و مخاطب اطلاعات کامل و دقیقی از محصول به دست می آورد. مسلما افرادی که به اینکار مشغول هستند مورد توجه نمایندگی شرکت های بزرگ و تولیدکنندگان و برندهای مختلف هستند و برای معرفی محصول از این شرکت ها مبالغ قابل توجهی دریافت می کنند.

50. ترجمه آهنگ

شما می توانید آهنگ های خوانندگان معروف خارجی را ترجمه کنید و در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. پس از اینکه فالوورهای شما به مقدار قابل توجهی رسید می توانید کار تبلیغات را در پیش بگیرید. رادیو موزیکال یکی از پیج هایی است که در این زمینه به موفقیت رسیده است.

51. معرفی فیلم

شما از طریق معرفی فیلم نیز می توانید مخاطبان زیادی را جذب کنید. برای این کار فیلم های روز دنیا را گلچین کنید و ص حنه ای مهیج یا تریلر آن را در پیج خود قرار دهید. پس از مدتی می توانید با تبلیغات به درآمد برسید.

52. استندآپ کمدی

اگر طناز خوبی هستید و می توانید استندآپ کمدی کنید، درآمد خوبی در انتظار شماست. عرفان علیرضایی و علی صبوری دو نمونه از طنازان اینستاگرام هستند که در کار خود بسیار موفق ظاهر شده اند. پس از ستندآپ کمدی خود فیلم بگیرید و به اشتراک بگذراید.

53. حواشی افراد مشهور

شما می توانید از حواشی افراد معروف مانند بازیگران، خوانندگان، ورزشکاران و … پست تهیه کنید و در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. پس از مدتی مخاطبان شما افزایش پیدا خواهند کرد. که در ادامه می توانید از طریق تبلیغات به درامد برسید.

54. ضبط پادکست

پادکست ها در حال حاظر فوث العاده داغ هستند و دلیل خوبی دارند. با مشغله هایی که در زندگی داریم، افراد بیشتری به دنبال روش های انفعالی تر برای دریافت یک محتوا هستند. پادکست ها فرصت فوق العاده ای برای جذب مخاطب و کسب و کار اینستاگرامی فراهم می کنند.

55. طراحی و برگزاری تور

تعداد افرادی که عاشق سفر هستند ولی زمان و دانش برنامه ریزی آن را ندارند روزانه در حال افزایش است. شما می توانید با استفاده از استعلام قیمت بلیط، رزرو اقامتگاه، غذا و… یک تور طراحی کنید. یک ص فحه اینستاگرام مملو از عکس های جذاب و مرتبط می تواند شما را در رسیدن به یک تور لیدر مجازی کمک کند.

56. ایجاد پیج موزیک

پیج های موسیقی و موزیک میتوانند مورد توجه خوانندگان جدید و نوظهور باشند، زیرا آنها به دنبال جلب توجه افرادی هستند که اهل موسیقی و دانلود اهنگ باشند، زمانی که شما یک پیج در حوزه موسیقی داشته باشید و اخبار و کلیپ های مربوط به خوانندگان را منتشر کنید میتوانید با موسسات مختلف در زمینه پخش موسیقی همکاری کنید و درآمد خوبی را از این طریق بدست آورید.

57. طراح گرافیک

یک طراح گرافیک میتواند نمونه کارهای خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارد و سپس از این طریق جذب مشتری کند، یک طراح گرافیک حرفه ای میتواند آموزش هم در کنار کار خود داشته باشد و از این طریق هم کسب درآمد خوبی را برای خود رقم بزند. حتی بسیاری از افراد در اینستاگرام هستند که توانایی طراحی تصاویر و پست برای اینستاگرام را ندارند و به یک فرد خلاق برای انجام این موارد نیازمند میشوند که اگر شما بتوانید به خوبی خودتان را نشان بدهید درآمد این کار کاملا قابل توجه است.

58. دابسمش

پیج هایی که دابسمش های خلاقانه تولید می کنند، مخاطبان زیادی را جذب می کنند. برای ساخت دابسمش می توانید تنها یا گروهی انجام دهید. وقتی کلیپ های شما به بازدید های بالایی رسید، کسب و کارهای مختلفی هستند که به شما در خواست تبلیغات می دهند.

59. تولید محتوای خوراکی

تولید محتوای خوراکی و متناسب با غذا ایده و روشی است که مخاطبان زیادی علاقه مند به این کار هستند. شما می توانید از رستوران، فست فود یا کافه هایی که می روید و غذا می خورید فیلم بگیرید و تولید محتوا کنید. مخاطبان با دیدن فیلم های خوراکی های بسیار به پیج شما علاقه مند می شوند. معروف ترین فردی که از این طریق کسب درآمد می کند حمید سپید نام یا همان مستر تیستر هست.

60. تولید محتوا

یکی از ایده های عالی کار در اینستاگرام می تواند تولید محتوا باشد. فرقی نمی کند آگهی می نویسید یا مقاله یا کتاب الکترونیکی، محتوا باید توسط فردی نوشته شود. یکی از جاهایی که بیشترین تقاضا برای خلق محتوا وجود دارد، در ایتاگرام است. تولید محتوا یک فرآیند کم هزینه است، زیرا تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر است و یک ارتباط اینترنتی سرعت بالا، و همچنین یک برنامه ی خاص گرافیکی (یا دیگر نیازهای نرم افزاری که ممکن است هزینه ی راه اندازی داشته باشد.

61. خیاطی

شما می توانید از نمونه کارهای خود در زمینه خیاطی را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید و کسب و کار خود را تبلیغ کنید و همچنین می توانید ویدیوهای آموزشی تهیه کنید و از این طریق به کسب درآمد بپردازید.

62. فروش کتاب های دست دوم

شما می توانید کتاب های خود را که لازم ندارید در ایستاگرام به فروش برسانید. راه دیگر درآمدزایی از این طریق این است که کتاب های دست دوم را از جاهای مختلف تهیه کنید و در پیج خود به فروش برسانید.

63. فروش ابزار الات ماشینی

شما می توانید ابزار آلات ماشینی مختلف را از جاهای مختلف تهیه کنید و با درصد کمی بیشتر در اینستاگرام به فروش برسانید. با این کار کسب و کار خود را نیز تبلیغ می کنید. فروش ابزارالات ماشینی روش بسیار خوبی برای کسب درآمد در اینستاگرام است.

64. خرید و فروش حیوانات خانگی

یکی از محبوب ترین ایده های پولساز در اینستاگرام خرید، فروش و نگهداری حیوانات خانگی است. البته این دسته جزو آن مواردی است که شما حتما باید به آن علاقمند باشید.

65. عطر و ادکلن

یک ایده خوش بو و شیک! هرچند ممکن است شما بدون اینکه عطر یا ادکلنی را بو کنید، آن را خریداری نکنید! اما جالب است بدانید که بسیاری از افراد هستند که ترجیح می دهند حتی عطر یا ادکلن خود را هم از اینستاگرام خریداری کنند!! اگر شما تولید کننده عطر یا ادکلن باشید قطعا سود بیشتری نصیبتان خواهد شد.

66. فروش لباس

اگر صاحب مغازه لباس فروشی هستید می توانید از لباس های خود عکس بگیرید و در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. بدین می توانید لباس های خود را هر چه بیشتر به فروش برسانید و همچنین کسب و کار خود را تبلیغ کنید.

67. سرگرمی

شما می توانید یک پیج سرگرمی بزنید و در محتوای خود از کلیپ های خنده دار، جوک و مطالب سرگرم کننده بگذارید. پس از زیاد شدن مخاطبان از طریق تبلیغاتی که می گیرید می توانید کسب درآمد کنید.

68. ترجمه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، اکثر ترجمه ها به روش غیرحضوری و از راه دور انجام می شود. شما اگر با کار ترجمه آشنا هستید، می توانید نمونه کارهای خود را در پیج اینستاگرامی خود قرار دهید و کار ترجمه دیگران را انجام دهید.

69. آموزش بورس

امروزه رشد و توسعه اقتصادی، نیازمند برخورداری از بازارهای مالی گسترده و کارا است. اگر در زمینه بورس تخصص دارید می توانید پیجی در همین حیطه در اینستاگرام ایجاد کرده و به افراد مشاوره و آموزش دهید.

70. ایجاد پیج دانستنی

شما می توانید یک پیج اینستاگرامی در رابطه با دانستنی ایجاد کنید و دانستنی های روز دنیا را در صفحه خود قرار دهید. اگر با فتوشاپ نیز آشنا باشید می توانید مطالب را درون قالب های تصویری جذابی قرار دهید و مخاطب را جذب کنید. با بالا رفتن مخاطبان پیجتان می توانید تبلیغات کنید.

71. آموزش تکنیک های کنکور

سرعت تست زدن در کنکور عامل بسیار مهمی در موفقیت در کنکور است. شما می توانید در حوزه مربوط به خود اقدام به تهیه ویدیو کنید و تکنیک های تست زنی را آموزش دهید. اینستاگرام بستر مناسبی برای تهیه ویدیوهای آموزشی شما استو از این طریق می توانید به کسب درآمد خوبی برسید.

72. فروش خودرو

شما می توانید از طریق اینستاگرام خودروهای خود را بهتر و بیشتر به فروش برسانید. پس اکانتی ایجاد کنید و خودروها خود را به فروش برسانید و کسب و کار خود را نیز تبلیغ کنید.

73. فروش لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر

حتما اطلاع دازید که بازار لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر دارای سود بیشتر نسبت به فروش آن ها است. شما می توانید لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر را از طریق اینستاگرام به فروش برسانید. فقط باید توجه داشته باشید که در ارائه خدمات باید با مخاطب صادق باشید تا توجه و اعتماد آن ها را جلب کنید.

74. اینفلوئنسر

تعداد بسیار زیاد کاربران ایرانی و ضریب بالای فعالیت آن ها در اینستاگرام این رسانه را تبدیل به یک بازار آنلاین بسیار وسیع کرده است. هر روز ویدیو بگیرید، تدوین کنید و منتر کنید و با با مخاطبان ارتباط دائم داشته باشید و تبلیغات را فراموش نکنید. پس از مدتی برندها به سراغ شما خواهند آمد تا پست اسپانسری برای آن ها بگذارید و کسب درامد کنید.

75. مبلمان

فعالیت در صنعت مبلمان می تواند فرصت های خوبی را برای رسیدن به هدف در اختیار شما قرار دهد، چرا که صنعتی پرسود و پرطرفدار است. شما می توانید از طریق اینستاگرام این صنعت پرسود را تبلیغ کنید و به درآمد سرشار برسید.