27 فاکتور ارزشمند در تولید محتوا و سئو با ابزار Moz Grader

27 فاکتور مهم در سئو و تولید محتوا moz.com

27 فاکتور جذاب برای بهینه سازی سئو و محتوای یک صفحه از وب سایت تان به کمک ابزار Moz Grader

Moz Grader یکی دیگر از ابزارهای ارزشمند سایت Moz.com برای بهینه سازی سئو و تولید محتوای ایجاد شده بر اساس کلمه کلیدی آن صفحه، می باشد. شما با رعایت این فاکتورها علاوه بر اینکه پاسخ کاربران خود را به بهترین نحو ممکن می دهید، می توانید جایگاه کلمه کلیدی صفحه موردنظر را نیز در گوگل بهبود دهید. به زبان ساده تر:

اگر می خواهید صفحه ای خلق کنید، که هم نیاز کاربر را رفع کند و هم گوگل طرفدار شما باشد این 27 فاکتور را در آویزه گوش تان کنید.

با این چک لیست شما قادر خواهید بود، فاکتورهای مهم و اصلی در سئو و محتوای یک صفحه را بدرستی برای رتبه بندی کلمه کلیدی تان در گوگل بهبود دهید. شما برای دسترسی به این صفحه (منظورم صفحه Moz Grader) باید اکانت پولی این ابزار را تهیه کنید. اما نگران نباشید، فاکتورها را برای شما به صورت چک لیستی ارزشمند جمع آوری کرده است.
برای این منظور شما می توانید به 2 صورت عمل کنید:

  1. مطابق با همین چک لیست محتوای خود را بهینه کنید.
  2. ابزار موردنظر را تهیه کرده و با آموزش پیش روید.

ابزار Moz Grader

ابتدا وارد این آدرس شوید. سپس در قسمت Page آدرس صفحه موردنظرتان را وارد کنید و در قسمت Keyword کلمه کلیدی ای که می خواهید این صفحه بالا آید. سپس بر روی آیکون جستجو 🔍 کلید کنید.

 

27 فاکتور مهم در تولید محتوا و سئوی یک صفحه

در گام بعدی با صفحه زیر روبه رو می شوید:

وضعیت-سئو-داخلی-آیجیتالی

در این قسمت نمره این صفحه (Page Score) از 100 به شما نمایش داده می شود(اینجا نمره 92 را از کیورد بدست آورده است). همچنین 23 فاکتور که بدرستی رعایت شده (Helping your score) و 4 فاکتور که باید بهبود دهیم (Hurting your score). اما در اینجا قصد داریم تمام این فاکتورها(All factors) را باهم بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید. البته این نکته را به یاد داشته باشید؛ شما با زدن روی کشویی ها می توانید اطلاعات مربوط به هر خطا را نگاه کرده و با دستورالعملی که ارائه داده، آن را بهبود دهید:

 

Hurting your score

در عکس بالا همانطور که گفتیم، می توانید از این دستورالعمل ها برای بهبود محتوای صفحه خود استفاده کنید.

27 فاکتور مهم برای خلق یک محتوای ارزشمند و سئو شده با کمک ابزار Moz Grader

   1. اجتناب از تکرار کلمه کلیدی در متن (Avoid Keyword Stuffing in Document)

اگر از کلمه کلیدی بیش از حد، بارها و بارها در متن استفاده کنید، موتورهای جستجو ممکن است صفحه شما را برای کلمات کلیدی (یک فرم اسپم موتور جستجو) تلقی کنند، که می تواند به رتبه بندی شما در موتورهای جستجو آسیب برساند.

• صفحه خود را ویرایش کنید تا کلمات کلیدی شما کمتر استفاده شود.

   2. دسترسی به موتورهای جستجو (Accessible to Search Engines)

برای رتبه بندی در نتایج جستجو، موتورهای جستجو باید قادر به پویش و رتبه بندی صفحه شما باشند. قبل از اینکه بتوانید از هدفمند سازی کلمات کلیدی و یا سایر تکنیک های بهینه سازی بهره مند شوید، باید مطمئن شوید که صفحه شما در موتورهای جستجو قابل دسترسی است.

مطمئن شوید که این صفحه:

• کد HTTP 200 را بازمی گرداند، کد های وضعیت HTTP را ببینید.
• آیا با robots.txt، متا ربات یا پروتکل x-robots مسدود نشده است؟ Robots.txt و ربات های متا را ببینید.
• از یک فرآیند تازه کردن به URL دیگر استفاده نمی کند. حتی اگر شما نمی خواهید این صفحه برای موتورهای جستجو قابل رویت باشد، از یک تغییر مسیر (ریدایرکت) 301 برای هدایت دائمی به یک صفحه جدید استفاده کنید و تمامی حقوق مربوط به لینک را از این صفحه حفظ کنید.
• آیا یک تگ کانونی (کنونیکال) که دارای یک صفحه متفاوت به عنوان صفحه کانونی است را ندارد. در URL Canonical به عنوان مهمترین پیشرفت در عملکردهای SEO از جمله Sitemap ها مشاهده کنید.

   3. اجتناب از  تکرار کلمات کلیدی در عنوان صفحه (Avoid Keyword Stuffing in Page Title)

اگر از کلمه کلیدی بیش از دو بار در عنوان استفاده کنید، موتورهای جستجو ممکن است صفحه شما را برای کلمات کلیدی (یک فرم اسپم برای موتور جستجو) کیورد استافینگ کند، که به رتبه بندی شما در موتورهای جستجو آسیب خواهد زد.

• از کلمات کلیدی مورد نظرتان بیش از دو بار در عنوان صفحه (<title>) استفاده نکنید.

   4. اجتناب از چندین عنصر عنوان صفحه (Avoid Multiple Page Title Elements)

برای هر صفحه از وب سایت تان یک کلمه کلیدی واحد برای بالا آمدن در نظر بگیرید. این در حالی است که برخی سایت ها یک صفحه را برای دو یا بیشتر از دو کلمه کلیدی واحد برای موتورهای جستجو بهینه می کنند.

• اطمینان حاصل کنید که صفحه شما تنها برای یک کلمه کلیدی واحد بهینه سازی می شود.

   5. داشتن فقط یک تگ کنونیکال (Only One Canonical URL)

برای هر صفحه تنها یک URL کانونی (تگ کنونیکال) در نظر گرفته شده است تا صفحات تکراری را به یک URL کانونی منفرد ارجاع دهیم. برای اطمینان از اینکه موتورهای جستجو به درستی منبع را تجزیه می کنند، صفحه شما فقط باید یک نسخه از این برچسب را در هدر استفاده کند.

•  با استفاده از تگ کنونیکالی این اطمینان را برای صفحات خود بدهید، که آدرس اصلی این صفحه است.

• همچنین به یاد باشید اگر چند صفحه از و بسایت شما با یک کلمه کلیدی بهینه سازی شده است؛ باید یک صفحه را با استفاده از تگ کنونیکال صفحه اصلی برای آن کلمه کلیدی معرفی کنید. توجه داشته باشید سایر صفحات را می توانید با استفاده از این تگ محافظت کنید.

•  فرمت کلی تگ کنونیکال:
<link rel=”canonical” href=”لینک اصلی صفحه” />
برای مثال:
</link rel=”canonical” href=”/https:///on-page-grader”>

   6. کلمه کلیدی مورد استفاده در متن حداقل یک بار باشد (Exact Keyword Used in Document at Least Once)

موتورهای جستجو و بازدید کنندگان بالقوه هر دو به دنبال کلمات کلیدی هدفمند در متن صفحه  هستند. استفاده از کلمات کلیدی در متن توضیحات نه تنها بهترین عملکرد را دارد، بلکه بخش مهمی از جستجوگرها و تجربه کاربری خوب است. .

•  حداقل یک بار در متن سند صفحه از کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید.

   7. کاراکترهای کافی در محتوا (Sufficient Characters in Content)

موتورهای جستجو به دنبال صفحاتی هستند که حاوی مقدار کافی محتوای قابل خواندن است. فرض بر این است که این صفحات بیشتر به اهداف بازدیدکنندگان بالقوه برسند. تصاویر بدون متن alt، فایل های فلش، اپلت های جاوا و دیگر محتوای غیر متن، عموما برای عنکبوت موتور جستجو قابل مشاهده نیستند. موتورهای جستجو ممکن است صفحات غیر قابل خواندن منحصر به فرد به عنوان صفحات تکراری بدانند و آنها را از فهرست جستجو حذف کنید. حداقل 300 کاراکتر در یک پاراگراف بین دو عنوان را در نظر بگیرید. این یک قاعده منطقی برای حداقل مطلوب بودن محتوای منحصر به فرد است.

•  اطمینان حاصل کنید که پاراگراف های شما حداقل 300 کاراکتر از محتوای منحصر به فرد و قابل خواندن باشد. با این کار شما باعث خلق یک ارزش برای بازدیدکنندگان بالقوه خود فراهم کرده اید.

   8. تعداد کلمات مناسب در محتوا (Sufficient Words in Content)

موتورهای جستجو به دنبال صفحاتی هستند که حاوی مقدار کافی محتوای قابل خواندن است. فرض بر این است که این صفحات بیشتر به اهداف بازدیدکنندگان بالقوه برسند. تصاویر بدون متن alt، فایل های فلش، اپلت های جاوا و دیگر محتوای غیر متن، عموما برای عنکبوت موتور جستجو قابل مشاهده نیستند. موتورهای جستجو ممکن است صفحات غیر قابل خواندن منحصر به فرد به عنوان صفحات تکراری بدانند و آنها را از فهرست جستجو حذف کنید. حداقل 50 کلمه در یک پاراگراف بین دو عنوان را در نظر بگیرید. این یک قاعده منطقی برای حداقل مطلوب بودن محتوای منحصر به فرد است.

• اطمینان حاصل کنید که پاراگراف های شما حداقل 50 کلمه از محتوای منحصر به فرد و قابل خواندن باشد. با این کار شما باعث خلق یک ارزش برای بازدیدکنندگان بالقوه خود فراهم کرده اید.

   9. استفاده گسترده کلمات کلیدی در صفحه عنوان (Broad Keyword Use in Page Title)

هنگامی که موتورهای جستجو رتبه بندی صفحه شما را برای یک کلمه کلیدی انجام می دهند؛ برچسب <title> مهمترین مکان برای نمایش کلمه کلیدی است. از کلمه کلیدی یا عبارتی دقیق در عنوان خود استفاده کنید تا به موتورهای جستجو کمک کند صفحه را با یک موضوع و یا مجموعه ای از اصطلاحات مرتبط کنید.

• یک فرم از کلمات کلیدی مورد نظر خود را در ابتدای برچسب <title> اضافه کنید، ترجیحا به عنوان یکی از اولین کلمات. کلمات کلیدی دقیق تر هستند.

• فرمت بهینه:
<title> کلیدواژه اصلی – کلید واژه ثانویه – نام تجاری </ title>
برای مثال:
<title> نرم افزار جستجوگرها، ابزارها و منابع برای بازاریابی بهتر – سایت ماز دات کام </ title>

   10. URL تنها با استفاده از کاراکترهای استاندارد استفاده می شود (URL Uses Only Standard Characters)

با استفاده از کاراکترهایی که در URL ها رایج هستند، کاربران بیشتری برای دسترسی و تفسیر URL خود جذب کنید و از مشکلات بالقوه در رتبه بندی موتورهای جستجو جلوگیری کنید. در نظر داشته باشید همه کاربران دارای صفحه کلید نیستند که بتوانند به راحتی کارکترهای رایج را ببینند. یا مرورگرهایی که از نمایش این کاراکترها پشتیبانی می کنند و برخی از کاراکتر های خاص می توانند به صورت اسپم ظاهر شوند.

• اطمینان حاصل کنید که آدرس شما فقط شامل حروف، اعداد، backslash (/)، علامت (،)، به علاوه (+)، علامت تعجب (!)، نقطه (.) و خط تیره (-) است. استفاده از پارامترهای ampersand (&) و pound (#) نیز درست است.

   11. کلمه کلیدی در عنوان صفحه استفاده شود (Exact Keyword is Used in Page Title)

هنگامی که موتورهای جستجو رتبه بندی صفحات را انجام می دهند، عنوان صفحه مهم ترین مکان برای نمایش کلمه کلیدی است. از کلمه کلیدی یا عبارتی دقیق در عنوان خود استفاده کنید تا به موتورهای جستجو کمک کند صفحه را با یک موضوع و یا مجموعه ای از اصطلاحات مرتبط بالا آورد.

• کلمات کلیدی دقیق را در ابتدای عنوان صفحه خود ترجیحاً به عنوان اولین کلمات استفاده کنید.

•  فرمت بهینه:
<title> کلیدواژه اصلی – کلید واژه ثانویه – نام تجاری </ title>
برای مثال:
<title> نرم افزار جستجوگرها، ابزارها و منابع برای بازاریابی بهتر – ماز </ title>

   12. تعویض کلمه کلیدی در عنوان صفحه (Keyword Placement in Page Title)

هنگامی که موتورهای جستجو رتبه بندی صفحات را انجام می دهند، عنوان صفحه مهم ترین مکان برای نمایش کلمه کلیدی است. از کلمه کلیدی یا عبارتی دقیق در عنوان خود استفاده کنید تا به موتورهای جستجو کمک کند صفحه را با یک موضوع و یا مجموعه ای از اصطلاحات مرتبط بالا آورد.

 

• کلمات کلیدی مورد نظر خود را به ابتدای صفحه عنوان ، ترجیحاً اول، نزدیک کنید.

• فرمت بهینه:
<title> کلیدواژه اصلی – کلید واژه ثانویه – نام تجاری </ title>
برای مثال:
<title> نرم افزار جستجوگرها، ابزارها و منابع برای بازاریابی بهتر – ماز </ title>

   13. طول عنوان صفحه مطلوب (Optimal Page Title Length)

هنگامی که موتورهای جستجو صفحه شما را در صفحه نتایج خود نمایش می‌دهند، اغلب تنها 50 تا 60 کاراکتر اول را نشان می‌دهند. تعداد دقیق کاراکترها به بخشی از تعداد پیکسل در هر کاراکتر بستگی دارد، اما 60  کاراکتر هدف خوبی است. اگر عنوان شما طولانی‌تر از این باشد، موتورها ممکن است عنوان شما را  کامل نمایش ندهند. بهترین عنوان ممکن (و بهترین راه برای تشویق بازدیدکنندگان بالقوه برای کلیک کردن بر روی صفحه)، یک عنوان  صفحه است که کم‌تر از 60 کاراکتر دارد.

•  عنوان صفحه خود را به 60 کاراکتر یا کم‌تر ویرایش کنید.

   14. از کلمات کلیدی در URL خود استفاده کنید (Use Keywords in your URL)

از کلمات کلیدی مورد نظر خود در URL صفحه برای اضافه کردن ربط به صفحه خود برای رتبه‌بندی موتور جستجو استفاده کنید. برای عبارات چند کلمه‌ای، (-) به موتورهای جستجو اجازه می‌دهد که نشانی اینترنتی را به صورت کلمات مجزا بخوانند.

• کلمات کلیدی مورد نظر خود را در URL صفحه استفاده کنید. از (-) برای جدا کردن کلمات مجزا برای یک عبارت چند کلمه‌ای استفاده کنید.

• فرمت بهینه:
www.mysite.com/کلمه کلیدی – کلید واژه من
برای مثال:
/https:///on-page-grader

   15. از URL های استاتیک استفاده کنید (Use Static URLs)

استفاده از یک نشانی اینترنتی استاتیک می‌تواند عملکرد شما را در رتبه‌بندی موتور جستجو بهبود بخشد. استفاده از پارامترهای دینامیکی لزوما باعث رتبه‌بندی‌ها بدتر نمی‌شود، اما تحقیقات moz یک همبستگی را نشان می‌دهد، و به طور کلی منجر به کاهش نرخ‌های کلیک (CTR)می‌شود. نشانی‌های اینترنتی دینامیک نیز یک منبع مشترک از محتوای کپی هستند.

• از بازنویسی mod یا بازنویسی ISAPI برای تغییر URL خود به صورت استاتیک استفاده کنید (حذف همه موارد؟ ، = ، و غیره)

 

   16. استفاده از توضیحات متا (Use Meta Descriptions)

در حالی که توضیحات متا بر رتبه‌بندی صفحات شما در نتایج جستجو تاثیر نمی‌گذارد. این موضوع زمینه را در مورد موضوع صفحه و تمرکز ارائه می‌دهد و می‌تواند به بهبود نرخ کلیک (CTR) بازدیدکنندگان بالقوه کمک کند.

• یک توضیح فرا توصیف را به صفحه خود اضافه کنید. محتوای صفحه را طوری توصیف کنید که به بازدیدکنندگان بالقوه که در نتایج جستجو اسنیپت (snippet) را می‌بینند، قانع‌کننده باشد.

• فرمت بهینه:
مطالب فوق شرح باید بین ۵۰ تا ۳۰۰ کاراکتر باشد و یک توصیف مفید از صفحه‌ای که به دنبال کار آن می‌گردند، باشد.
برای مثال:
<meta name=”description” content=”بهترین عملکرد SEO را برای برچسب فرا توصیف، از جمله طول و محتوا، فراهم کنید.” />

   17. استفاده از کلمه کلیدی در توضیحات متا (Keywords in the Meta Description)

اگر کلمات کلیدی شما در برچسب meta باشند، بیشتر موتورهای جستجو از آن به عنوان قسمتی که صفحه شما را توصیف می‌کند استفاده می‌کنند. بازدیدکنندگان بالقوه کلمه کلیدی شده را در قسمت کوچکی که برجستگی و قابلیت دید صفحه شما را افزایش می‌دهد، می‌بینند. مراقب باشید که بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده نکنید چون ممکن است توسط هر دو موتور جستجو و بازدیدکنندگان بالقوه به عنوان اسپم دیده شود و می‌تواند احتمال ورود بازدیدکنندگان احتمالی به صفحه شما را کاهش دهد.

• فرمت بهینه:
مطالب فوق شرح باید بین ۵۰ تا ۳۰۰ کاراکتر باشد، و یک توصیف مفید از صفحه‌ای که به دنبال کار می‌گردند، باشد.
برای مثال:
<meta name=”description” content=”بهترین عملکرد SEO را برای برچسب فرا توصیف، از جمله طول و محتوا، فراهم کنید.” />

   18. استفاده بهینه از کلمات کلیدی در عنوان ها (Optimal Use of Keywords in Header Tags)

اگرچه استفاده از کلمات کلیدی هدفمند در برچسب‌های H1 در صفحه شما به طور مستقیم با رتبه‌بندی‌ها بالا ارتباط ندارد، اما به نظر می‌رسد که مقدار کمی را ارائه می‌دهد. همچنین بهترین روش برای دسترسی به آن در نظر گرفته می‌شود و به بازدیدکنندگان بالقوه کمک می‌کند تا محتوای صفحه شما را مشخص کنند، بنابراین ما آن را توصیه می‌کنیم. با این وجود استفاده از کلمات کلیدی بیش از حد، می تواند به عنوان چاشنی کلمات کلیدی (نوعی اسپم موتور جستجو) تلقی شود و می تواند بر رتبه بندی تأثیر منفی بگذارد، بنابراین دو یا کمتر، از کلمات کلیدی در برچسب های H1 استفاده کنید. برای پایبندی به بهترین تجارب در گوگل News و بینگ News، عناوین خبری باید حاوی هدف کلیدواژه هایی باشند و با همان اهمیت برچسب عنوان شوند.

• از کلمات کلیدی مورد نظر خود در ابتدای عنوان های H1 خود یک یا دو بار استفاده کنید (نه بیشتر).

• فرمت بهینه:
<h1>کلمه کلیدی در هدر</h1>
برای مثال:
<h1>Moz Grader</h1>

   19. کلمات کلیدی در ویژگی تصویر (Keywords in Image Alt Attribute)

توصیف صحیح تصاویر شما با استفاده از کلمات کلیدی در Alt تصاویر، همچنین ایجاد ارزش برای کاربرانی که دچار نقص بینایی هستند؛ ممکن است از یک برنامه خواننده متن برای مرور وب استفاده کنند، اضافه می‌کند. استفاده از کلمات کلیدی در ویژگی alt تصویر بر روی یک صفحه به طور مثبت با رتبه‌بندی‌ها خوب ارتباط دارد. همچنین به صفحه شما در جستجوی تصویر بهتر کمک می‌کند، یک سیستم جستجوی عمومی محبوب و اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

•  کلمات کلیدی مورد نظر را به ویژگی alt یک تصویر یا تصویر مرتبط اضافه کنید. اگر صفحه شما حاوی هیچ عکسی نیست، پس یکی اضافه کنید.

• فرمت بهینه:
< img src = “پرونده تصویر” alt = “کلمه کلیدی” >
برای مثال:
<“img src=”moz-grader.png” alt=”Moz Grader Seo & Content>

   20. استفاده از لینک های خارجی (منبع) (Use External Links)

ارتباط خارجی چیزی است که موتورهای جستجو پیشنهاد داده‌اند که پاداش رتبه‌بندی بالقوه را فراهم می‌کند. بسیاری از کسانی که این را آزمایش کرده‌اند می‌توانند تایید کنند که بر روی SEO تاثیر گذار است. در هر صفحه به طور خاص یک کلمه کلیدی را هدف قرار داده، به صورت خارجی به حداقل یک (و احتمالا بیش از یک) منابع قابل‌اعتماد به عنوان بهترین روش لینک کنید.

• پیوندی را به یک منبع مرتبط و قابل‌اعتماد اضافه کنید که بازدیدکنندگان بالقوه آن را درک کنند.

 

   21. اجتناب از تکرار کلیدی کلیدی در URLها (Avoid Keyword Stuffing in the URL)

اگر شما از کلمات کلیدی بیشتر از یک‌بار در URL استفاده کنید، موتورهای جستجو ممکن است صفحه شما را برای پر کردن کلمات کلیدی (شکلی از اسپم موتور جستجو) مسدود کنند، که می‌تواند به رتبه شما آسیب برساند. همچنین در نتایج جستجو به بازدیدکنندگان بالقوه نیز توجه کنید. داخل شدن کلیدواژه همچنین نشانی اینترنتی شما را طولانی‌تر از آنچه که نیاز است داشته باشد، می کند؛ که می‌تواند اثر منفی بر روی کاربران و موتورهای جستجو به طور یکسان داشته باشد.

• URL خود را مجدداً بازنویسی کنید تا بیش از یکبار از کلمات کلیدی هدفمند خود استفاده کنید.

 

   22. به حداقل رساندن طول لینک (Minimize URL Length)

موتورهای جستجو اغلب نمایش URL را در ۷۵ کاراکتر نمایش می‌دهند و به نظر می‌رسد که مقدار کلید واژه کم‌تر را در نشانی‌های اینترنتی طولانی‌تر عبور دهند. سعی کنید نشانی اینترنتی خود را به ۷۵ کاراکتر محدود کنید، در حالی که هنوز هم از نوع توصیفی و با استفاده از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید. همچنین توصیه می‌کنیم از کم‌تر از سه subfolders در نشانی اینترنتی خود استفاده کنید تا برای موتورهای جستجو برای تجزیه و تحلیل آسان‌تر شود.

• نشانی اینترنتی خود را تا حد ممکن کوتاه کنید؛ ترجیحا کوتاه‌تر از ۷۵ کاراکتر و سه subfolders.

   23. فقط یک توصیحات متا بنویسید (Only One Meta Description)

اگر چند توصیف متا دارید، این می‌تواند موتور جستجو را گیج کند و آن‌ها ممکن است برچسب توصیف متا مورد نظر را نمایش ندهند.

• دقت کنید که صفحه شما تنها حاوی یک علامت meta باشد.

 

   24. طول توصیف مطلوب توضیحات متا (Optimal Meta Description Length)

اسنپت هایی که موتورهای جستجو برای توصیف صفحه شما استفاده می‌کنند، بعد از ۳۰۰ کاراکتر در اغلب موارد دیده نمی‌شوند. توصیف متا برای رتبه‌بندی‌ها استفاده نمی‌شود، بنابراین کلمات فراتر از این شمارش توسط هر کسی دیده نمی‌شوند و یا توسط موتورهای جستجو استفاده می‌شوند.

• فرمت بهینه:
مطالب فوق شرح باید بین ۵۰ تا ۳۰۰ کاراکتر باشد، و یک توصیف مفید از صفحه‌ای که به دنبال کار می‌گردند، باشد.
برای مثال:
<meta name=”description” content=”بهترین عملکرد SEO را برای برچسب فرا توصیف، از جمله طول و محتوا، فراهم کنید.” />

 

   25. استفاده از تگ کنونیکال (Includes a Rel Canonical Tag)

از برچسب URL Canonical استفاده کنید تا به موتورهای جستجو برای بررسی صفحه خود به عنوان یک کپی از URL برچسب به آن مراجعه کنید و تمام لینک و معیارهای محتوایی را به نشانی اینترنتی استاندارد ارسال کنید. استفاده از آن این امکان را افزایش می‌دهد که یک صفحه با پارامترها ضمیمه (برای مثال، رشته‌های پرس و جو، ID جلسه، نسخه‌های پشتیبان، یا معاملات مجوز)یک نسخه ثانویه از صفحه اصلی ایجاد نکند و سهام لینک را حذف کند. صفحات همچنین ممکن است حاوی یک برچسب استاندارد باشند که نشانی اینترنتی را که در آن قرار دارد را به برچسب “self” ارجاع دهند. در حالی که گوگل جستجو می‌کند که این خوب است، مشخص نیست که آیا این مساله می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در جستجوی بینگ شود.

•  فرمت کلی تگ کنونیکال:
<link rel=”canonical” href=”لینک اصلی صفحه” />
برای مثال:
</link rel=”canonical” href=”/https:///on-page-grader”>

   26. اجتناب از بیش از حد در استفاده از لینک های داخلی (Avoid Too Many Internal Links)

گوگل تایید کرده‌است که استفاده از لینک های داخلی زیادی در یک صفحه باعث ایجاد یک جریمه نخواهد شد. اما می‌تواند بر مقدار عصاره لینک (link juice) ارسال‌شده از طریق آن لینک‌ها و توانایی صفحه شما برای جست و جوی موتورهای جستجو، شاخص و اهداف لینک رتبه تاثیر بگذارد.

• در صورت امکان تعداد لینک‌های داخلی را در صفحه خود به کم‌تر از ۱۰۰ عدد کاهش دهید. حداقل، سعی کنید ناوبری و منو با کم‌تر از ۱۰۰ لینک کنید.

   27. اجتناب از بیش از حد در استفاده از لینک های خارجی (Avoid Too Many External Links)

ارتباط خارجی به طور کلی چیز خوبی است، اما با بسیاری از تاکتیک‌های بهینه‌سازی در SEO، میانه‌روی بهترین مسیر است. اگر صفحه شما از تعداد زیادی لینک‌های خارجی استفاده کند، ممکن است از عبور موتورها از هر لینک داده‌شده جلوگیری کند و همچنین ممکن است، spam یا دستکاری را ایجاد کند، به خصوص اگر این لینک‌ها به سایت‌های قابل‌اعتماد یا کیفیت بالا اشاره نکنند.

•  تعداد لینک‌های خارجی را کاهش دهید و تعداد لینک ها در صفحه را زیر ۱۵۰ عدد قرار دهید. در اغلب موارد زیر ۱۰۰ مورد بهینه است.

کارشناسان سئو معتقدند که 200 فاکتور واقعا تاثیر گذار در سئو وجود دارد. ما در اینجا 27 فاکتور کلیدی برای بهینه سازی سئو و محتوای یک صفحه از ابزارهای سئو را با شما به اشتراک گذاشتیم. سعی کنید شما هم این فاکتورها را رعایت کنید. یادتان باشد شما محتوا را برای کاربران خلق می کنید و برای اینکه این محتوا بدست کاربران شما برسد باید قوانینی که باعث می شود، شما بالاتر از سایرین باشید را باید رعایت کنید.

در آخر از شما کابرانی که به انتهای این مقاله رسیدید؛ به نظر شما چه فاکتورهای دیگری می تواند بر بهینه سازی سئو و تولید محتوای یک صفحه از وب سایت مهم باشد.