اشتباهات رایج در سئو که باید از آنها خودداری کنید

امروزه به دلیل  آپدیت های روزبه روز گوگل و وجود تغییرات در الگوریتم های آن، سئو سایت کاری دشوارتر از همیشه شده است. به طور مثال یک روز ارزش بک لینک ها بسیار زیاد است و در اولویت هستند و روز دیگر ممکن است ارزش کمتری پیدا کنند. به همین دلیل است که سئوکاران حرفه ای روزبه روز درحال به روز کردن اطلاعات خود هستند  و اگر این کار را انجام ندهند از رقبای خود عقب می مانند. در بررسی های صورت گرفته مشخص شده است که 4 اشتباه رایج وجود دارد که باید از آنها بپرهیزید.

انتخاب کلمات کلیدی نامناسب

برای مطالب سایتتان حتما کلمه کلیدی مناسب انتخاب کنید. به دلیل اینکه این کلمات کلیدی همان کلماتی هستند که کاربران آنها را سرچ می کنند پس در نتیجه انتخاب کلمه کلیدی مناسب می توانید بازدید وترافیک سایت شما را بالا ببرد. پس فقط یه فکر پرکردن صفحات سایت با مطالب بی پایه و اساس نباشید. حال چگونه این کلمات را انتخاب کنید؟ یکی از مهمترین ابزارها google  keyword planner  است که می توانید کلماتی که به دفعات بالا آنها را جستجو کرده اند را مشاهده کنید و کلماتی که زیاد سرچ شده اند و در عین حال رقابت کمی دارند را انتخاب کنید.

داشتن بک لینک های اشتباه وبی ارزش

کیفیت مهم تر از کمیت است. برای سایتتان به دنبال بک لینک های غیرطبیعی و یا خرید بک لینک نباشید به دلیل اینکه گوگل سریعا متوجه می شود و به سئوی شما به شدت آسیب می زند. تصور کنید شما یک مقاله در رابطه با نکات طراحی منحصر به فرد سایت فروشگاهی دارید و در یک سایت که  به هیچ عنوان مرتبط نیست قرار دهید خوب در این صورت مشخص است که شما فقط به فکر بک لینک سازی بوده اید. به خاطر داشته باشید بک لینک در سایت غیرمرتبط، سایتی در رتبه بندی پایین و غیره می تواند تاثیر عکس برای سایت شما داشته باشد. یکی از الگوریتم های گوگل، پنگوئن است همان حیوان بامزه و با راه رفتن جذاب که به نظر خیلی مهربان است ولی اینجا به شدت سخت گیر است و کیفیت بک لینک ها را می سنجد پس حواستان را جم کنید.

سایت هایی که مشکل ایندکس شدن در گوگل دارند

ربات های خزنده صفحات سایت را بررسی و اطلاعات را ذخیره می کنند و در هنگام نیاز کاربران این اطلاعات را در اختیار کاربران قرار می دهند. خزنده ها صفحاتی که ایندکس شده اند را در اختیار کاربران خود قرار می دهند پس این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد. پس اگر شما سایتی داشته باشید که ایندکس نشود و موتورهای جستجو نتوانند آن را بررسی کنند بسیاری از کاربران را از دست می دهید. حال این اتفاق چه زمانی می افتد:

  • استفاده بی اندازه وغیر اصولی از تصاویر و عکس ها
  • استفاده بیش از حد از انیمیشن های فلش
  • جاوا اسکریپت و کدها

عدم توجه به بروزرسانی مطالب سایت

سایت شما باید دائم در حال رشد وبه روزرسانی باشد. مثلا تصور کنید شما به عنوان یک کاربر وارد سایتی شوید که آخرین مقاله آن مربوط به 4 ماه پیش باشد آیا آن سایت برای شما جذاب است و آن محتوای قدیمی برای شما کارایی دارد؟ جواب مشخص است خیر! شما می توانید مقالات و محتوای قبلی خود را به روز کنید و اینگونه به کاربران و موتورهای جستجونشان می دهید که شما همیشه در حال آپدیت شدن هستید. اگر نیاز به کمک دارید اصلا نگران نباشید ما در آژانس تبلیغاتی دیجیتال ریراکو ترفند و راه های رسیدن به موفقیت را بلدیم و میتوانیم شما را به بهترین نحو راهنمایی کنیم.

سخن آخر

همان طور که گوگل آپدیت می شود شما هم باید آپدیت شوید و این کار نیاز به یک تیم حرفه ای و متخصص دارد. برای طراحی سایت، پیاده سازی لندینگ پیج، مشاوره سئو فقط کافیست به تیم ما در ریراکو اطمینان کنید تا نتیجه آن را خیلی زود ببینید.