استاندارد های دقیق برای رتبه گرفتن در گوگل چیست؟

استاندارد های دقیق برای رتبه گرفتن در گوگل چیست؟

در مبحث قبلی گوگل را به درستی شناختیم و گفتیم که از الگوریتم های جستجو برای بررسی وب و از فاکتورهای رتبه بندی برای طبقه بندی نتایج خود استفاده می کند. سپس در ادامه قوانینی که می بینید را باید با دقت کامل یاد بگیرید، چون اینها مهمترین نقش را در سئوی سایت شما دارند.

استاندارد های دقیق برای رتبه گرفتن چیست؟

صحبت در مورد استاندارد دقیق گرفتن رتبه مثل یک پارادوکس است. کسی نمی تواند به شما گرفتن رتبه یک را تضمین دهد. بنابراین ما پرسش را تغییر می دهیم تا بتوانیم به پاسخ خوبی دست پیدا کنیم. پرسش اینست که “استاندارد هایی که مانع رتبه گرفتن می شوند چیست؟
خب این پرسش شما را آماده می کند با قانون اساسی گوگل برای گرفتن رتبه آشنا شوید. بنابراین استانداردهای اصلی گوگل را اینجا به طور کامل توضیح می دهیم، و همینطور روش های استفاده یا اجرای این استانداردها را شما در هفته بعدی به طور کامل در مبحث سئو مارکتینگ آموزش می بینید. اما استانداردها، قوانین کشف شده ای که نشان می دهد تمام سایت هایی که گوگل آنها را دوست دارد ویژگی های مشترکی دارند. پس اگر شما هم به سطح قابل قبولی از این ویژگی ها برسید گوگل سایت شما را هم دوست خواهد داشت.

ویژگی های مشترک تمام سایت هایی که به رتبه های اول گوگل دست پیدا می کنند چیست؟

 • همه سایت ها امنیت بالایی دارند
 • همه سایت ها سرعت کافی دارند
 • همه سایت ها از اعتماد گوگل برخوردارند
 • همه سایت ها از اعتماد کاربر برخوردارند
 • همه سایت ها محتوای خوبی تولید کرده اند
 • همه سایت ها بروز رسانی می شوند
 • همه سایت ها با موبایل سازگار هستند
 • همه آنها برندینگ و سئو را با هم در آمیخته اند
 • همه آنها فعالیت بلند مدت دارند
 • همه آنها سئو کلاه سفید کار می کنند

سه فاکتور اصلی گوگل برای گرفتن رتبه چیست؟

گوگل از سه فاکتور اصلی خود برای رتبه بندی هر سایتی بین نتایج جستجو استفاده میکند. این سه فاکتور به شکل زیر هستند:

 • محتوای با کیفیت
 • تجربه کاربری مناسب
 • بک لینک های قابل اعتماد

پس اساس کار شما اینست که سه فاکتور اصلی را به خوبی اجرا کنید. ما کارهایی که باید انجام دهید را آماده کرده ایم، همچنین برای انجام این کارها آموزش های لازم را هم تهیه کرده ایم، سپس شما می آموزید چطور بین انجام این 3 فاکتور اصلی در سئوی سایت خود، بتوانید به توازن دست پیدا کنید.
بنابراین این راز کار ماست و شاید تعجب کنید که چرا این راز را هرگز به شما نمی گویند.

چرا سئو کارها رازهای خود را به شما نمی گویند؟

سئو کارها هیچ وقت رازهای خود را نمی گویند. اما بگذارید بگویم که رازی آنچنانی در کار نیست. یا از نقطه ضعف موتورهای جستجو استفاده می کنند، یا اینکه تکنیک های خودشان را با استراتژی سئو ترکیب می کنند تا به رتبه های خوب دست پیدا کنند. این تکنیک ها هیچ وقت کلاه سفید نیستند، بلکه کلاه خاکستری هستند. تکنیک های سئو اصولا بین سئو کارها به سه دسته تقسیم می شوند، تکنیک های معمولی و قانونی (سئو کلاه سفید)، تکنیک های کبریتی (سئو کلاه خاکستری) و تکنیک های غیر قانونی (سئو کلاه سیاه).

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید و بی خطر و قانونی چیزی است که بیشتر کاربران کمی از آنها را می دانند ولی با تمام آشنا نیستند. به همین دلیل شما هر کسی را می بینید که با آمدن به صفحه اول گوگل همیشه مشکل دارد. دلیل این اتفاق اینست که آنها نمی دانند چه قوانینی را باید رعایت کنند و چه کارهایی تخلف محسوب می شود. بنابراین ما اینجا هستیم تا قانونی ترین روش گرفتن رتبه یعنی کلاه سفید را به شما آموزش دهیم، اما دلیل اصلی انتخاب ما برای سئو کلاه سفید ویژگی های خوب این تکنیک است:

 •  بزرگ ترین حامی سئو کلاه سفید؛ گوگل است
 •  سئو کلاه سفید هیچ گاه شامل جریمه گوگل نمی شود
 •  سئو کلاه سفید ماندگارترین روش برای ماندن در صفحه اول است
 •  سئو کلاه سفید هیچ وقت نگرانی ایجاد نمی کند
 •  سئو کلاه سفید هیچ وقت سقوط نمی کند

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه آخر کار است. مثل سارقین بانکی که در شهر جولان می دهند و بالاخره یک روز دستگیر می شوند، سئوی کلاه سیاه هم کاری خطرناک است. اصلا ما به سئو کار کلاه سیاه تروریست جستجو می گوییم. سئو کلاه سیاه دقیقا تکنیک هایی است که می توان با یک هفته فعالیت به صفحه اول گوگل رسید و اینکار را خیلی از افراد نمی توانند انجام دهند، این تکنیک ها شامل روش های سریع رتبه گرفتن می شوند مثل خرید بک لینک انبوه، تا که یک سایت را برای برخی نتایج جستجو به صفحه اول بیاورند. اگر چه این کار سخت است اما سخت تر از آن مدیریت گوگل است. قطعا گوگل برای هیولاهای سئو، شکارچیان خوبی در نظر گرفته تا این هیولاهای کلاه بردار را پیدا و شکار کند. این شکار به واسطه الگوریتم های گوگل انجام می شود. بنابراین سئوی کلاه سیاه کار هر کسی نیست و قطعا 80 درصد سئوکارها مشمول جریمه آن می شوند و فقط حرفه ای ها به رتبه های خوب دست پیدا می کنند که البته آن هم ماندگار نخواهد
بود. پس سئوی کلاه سیاه هیچ وقت ارزش امتحان آن را ندارد.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

ما در آیجیتالی سئو کلاه خاکستری را سئو کبریتی یا تکنیک کبریتی صدا می زنیم. سئو کبریتی یعنی تکنیک هایی که کارمان را جلو می اندازند و استراتژی سئو را تقویت می کنند اما مثل کبریت هستند. می توان با آن آتش درست کرد، می توان با آن جنگلی را هم به آتش کشید. و این تماما به خودمان وابسته نیست. گوگل در کشف تکنیک ها بسیار هوشمند شده و اکنون خیلی سخت می شود آن را دور زد. به هر حال ما برخی تکنیک های کبریتی را هم به شما آموزش می دهیم اما استفاده از آنها به عهده شماست و در مراحل آموزش استفاده از آن را پیشنهاد نمی کنیم.

راز میخ شدن به صفحه اول گوگل چیست؟

قبلا هم گفتیم که گوگل به برندها علاقه زیادی نشان می دهد و اگر می خواهید به صفحه اول گوگل برسید باید روی موارد زیادی تمرکز کنید. ما ویژگی مشترک سایت های محبوب گوگل را بیان کردیم و گفتیم همه آنها از هر لحاظ کارشان را خوب انجام داده اند. به تجربه کاربری، طراحی، امنیت و سرعت و… اهمیت می دهند. این ها راز محبوب شدن بود اما راز ماندگاری در چیست؟
خب کاری 6 ماهه پیش رو دارید تا به صفحه اول برسید، اما برای ماندن در صفحه اول گوگل تازه کارتان شروع می شود. یعنی شما باید به فکر جذب اعتماد کاربر باشید، نیازهایی که کاربر دارد را پوشش دهید و بیشتر سراغ کاربرانی بروید که به هدف شما نزدیک تر هستند. بنابراین برای ماندگاری در صفحه اول گوگل شما باید مخاطب دقیق خود را شناسایی کنید و وارد جریان کاربر تا مشتری شوید.
جریان کاربر تا مشتری می گوید شما یک کاربر دارید، باید سایت خود را برای یک کاربر مشخص آماده کنید و برای وی خدمات ارائه کنید. این روش کار می گوید شما باید ببینید نیاز کاربر چیست؟ سپس بیاندیشید که چطور نیازش را رفع کنید، پس از آن وارد مرحله انجام می شوید، نیاز کاربر که برطرف شد وی از شما خرید می کند، پس از آن روی اعتماد سازی کار کنید تا خریدار به مشتری شما تبدیل شود.

تصویر کاربر وارد سایت می شود، چیزی پیدا نمی کند آن را رها می کند
تصویر کاربر وارد سایت می شود چیزی که میخواست پیدا می کند و آنجا میماند

چطور یک سایت را در بهترین حالت بهینه سازی کنیم؟

اساس کار شما باید تمرکز روی مشتری باشد. وقتی هدف شما مشتری باشد، تمام مراحل کار شما به خوبی روشن می شود.

تصویر برند، سئو، محتوا و … تا مشتری

برای رسیدن به فروش و داشتن مشتری خوشحال مراحل کار شما بدین شکل است:

 • یک سایت خوب بسازید
 • محتوای کاربردی تولید کنید
 • به صفحه اول گوگل برسید
 • تجربه کاربری را در سایت خود بهینه کنید
 • با حساب کردن روی اعتبار برندتان، محصول تولید کنید و بفروشید
 • در جلب رضایت مشتری تلاش کنید

ما در این دوره آموزشی سئو تمام قدم های اصلی شما تا رسیدن به مشتری را به شما آموزش می دهیم، اما این شما هستید که با مشتریان خود در ارتباط هستید بنابراین در آن مرحله کاری از دست ما ساخته نیست. پس وقتی در آیجیتالی آموزش ها را یک به یک انجام می دهید و کارهای خود را پیش می برید تمام این مسیر را طی می کنید. پس از فروش شما وارد مرحله پشتیبانی از مشتری می شوید.

وردپرس و تمام چیز هایی که برای سئو نیاز دارید

 شک نکنید بهترین و ساده ترین سیستم برای راه اندازی سایت و سئو تنها وردپرس است.

پس از راه اندازی سایت شما وارد فضایی آنلاین شده اید که تنها یک قدم با مشتریان خود فاصله دارید. پس می دانید که هر جایی برای انجام هر کاری دست بالا دست زیاد است. بنابراین شما وارد فضایی مسابقه ای می شوید. جایی که برخی کارهای شما را شرکت های دیگر هم انجام می دهند. آنها رقیب شما هستند و برای موفق شدن در این رقابت باید رقیب را بشناسید سپس راه و روش رقابت صحیح را بیاموزید.