آموزش تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

آموزش تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

CDN وردپرس یکی از بهترین راه کارهای افزایش سرعت در وردپرس است که با استفاده از CDN در وردپرس میتوانید فایل‌هایی که به صورت عمومی هستند را در بستر شبکه تحویل محتوا به دست بازدیدکنندگان برسونید. در حالت عادی وقتی کاربری وارد سایت شما میشه کلیه فایل‌ها و درخواست‌های از سوی هاست اصلی که در سرور قرار داره برای کاربران لود خواهند شد. مشکلی که در همین حین پیش میاد اینه که چون بیشتر هاست‌های ما خارجی هستند و موقعیت مکانی ما ازشون دوره مدتی طول میکشه تا پاسخ دریافت کنیم. حالا این وضعیت را در حالتی هم که چندین بازدیدکننده به صورت آنلاین در سایت هستند در نظر بگیرید وضعیت بدتر خواهد شد.

برای همین استفاده از CDN در وردپرس میتواند از این مشکل جلوگیری کرده و با لود تصاویر، فایل‌های CSS، فایل‌های JS و… که حالت عمومی دارند از نزدیک‌ترین سرور باعث افزایش سرعت در وردپرس بشه. این موضوع به قدری اهمیت داره که در سایت‌های تست سرعت GTmetrix به عنوان یک مقوله در نظر گرفته شده است. در این مقاله از آیجیتالی قصد دارم به نحوه نصب و فعال سازی CDN در وردپرس بپردازم که با استفاده از این آموزش میتوانید امکان اتصال وردپرس به شبکه تحویل محتوا را فراهم کرده و سرعت سایت خودتون را افزایش دهید.

CDN چیست؟

CDN یا Content Delivery Network یک سیستم از سرورهای توزیع شده است که به شما کمک می کند تا فایلهای وب سایت خود را بر اساس موقعیت جغرافیایی خود سریعتر به کاربران تحویل دهید. به طور معمول ، یک سرویس میزبانی وب از یک مکان واحد به بازدید کنندگان وب سایت شما خدمات می دهد. همه کاربران بدون توجه به مکانی که در آن قرار دارند به همان سرور دسترسی پیدا می کنند. این می تواند باعث تأخیر در تحویل محتوا برای کاربرانی شود که دورتر از سرور میزبان مرکزی وب سایت شما زندگی می کنند. CDN با تنظیم چندین سرور لبه در نقاط مختلف در سراسر جهان این مشکل را حل می کند. این سرورهای CDN محتوای استاتیک را از مبدأ / سرور اصلی سایت شما دریافت می کنند ، آنها را ذخیره کرده و پس از درخواست ، آن را در اختیار کاربران قرار می دهند.

تنظیم CDN رایگان کلودفلر در وردپرس

برای شروع، باید به وب سایت CloudFlare مراجعه کرده و روی دکمه ” (Sign Up) ثبت نام” کلیک کنید و ادامه مراحل را مطابق ویدئوی زیر انجام دهید:

امیدوارم از آموزش این قسمت لذت برده باشید 🙂