متفاوت­ترین تفریحات شهر تهران

شهر تهران برای خیلی از افرادی که ساکن این شهر نیستند و تاکنون به تهران به قصد گردش و تفریح سفر نکرده­اند، جاذبه­های گردشگری متعددی دارد که شاید کمتر اسم آنها را شنیده باشند. این شهر هم پارک­های فراوانی دارد که برای وقت گذرانی­های عصرانه مناسب می­باشد، مانند پارک طالقانی، آب و آتش و ملت، هم آثار تاریخی متعددی مانند کاخ گلستان، کاخ نیاوران، کاخ سعدآباد، خانه سیمین و جلال و میدان آزادی و … را در خود جا داده است. اما ما در این مقاله می­خواهیم به تعدادی از جاذبه­های گردشگری متفاوت این شهر اشاره کنیم که هر زمان قصد داشتید با خرید آنلاین بلیط اتوبوس به این شهر سفر کنید، حتما از آنها دیدن کنید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

باغ گیاه شناسی ملی ایران

شاید کمتر قابل باور باشد در شهری مانند تهران که به آلودگی صوتی و هوا معروف است، باغی زیبا که انواع گونه­های گیاهی در آن یافت می­شود، وجود داشته باشد. باغ گیاه شناسی ملی ایران در اراضی چیتگر تهران ساخته شده است. این باغ بزرگ که حدود ۱۴۵ هکتار مساحت دارد، بالغ بر ۴۰۰۰ گونه گیاهی مختلف را در خود جای داده است و به یکی از اصلی­ترین جاذبه­های گردشگری مردم شهر تهران و پاتوقی خوب برای عکاسی تبدیل شده است.

پارک ارم تهران

اگر بچه دارید و دوست دارید ساعاتی او را در کلان شهر تهران سرگرم کنید، بازدید از پارک ارم تهران را به شما پیشنهاد می­کنیم. این پارک بزرگ که در غرب تهران واقع شده و یکی از بزرگترین پارک­های تفریحی داخل ایران است، هم شهربازی دارد و هم باغ وحش. در شهربازی مجموعه ارم وسایل بازی مختلفی مانند ترن هوایی، تونل وحشت، آفتاب مهتاب، فلیپر و سقوط آزاد یافت می­شود. باغ وحش ارم نیز که یکی از بزرگترین باغ وحش­های ایران است، داخل مجموعه ارم قرار گرفته و بیش از ۱۰۰ گونه مختلف از پستانداران، خزندگان،‌ آبزیان و پرندگان را در خود جای داده است.

بام تهران

یکی دیگر از مجموعه­های تفریحی داخل شهر تهران که در منطقه ولنجک قرار دارد و آخر هفته­ها بسیار شلوغ می­شود، بام تهران می­باشد. این منطقه کوهستانی که در ارتفاعات این شهر قرار گرفته است، چشم­انداز فوق­العاده­ای به تهران دارد و اگر به اینجا بروید، هم می­توانید از پیاده­روی در محیطی تمیز و خوش آب و هوا لذت ببرید، هم از وسایل تفریحی مختلف مانند زیپ لاین، سورتمه، تله­کابین و تله­سیژ و دیگر وسایل تفریحی، استفاده کنید و هم کوهنوردی کنید.

بلیط اتوبوس تهران

برای سفر به شهر تهران، می­توانید از وسایل نقلیه مختلف استفاده کنید. اما اگر تمایل داشتید که با اتوبوس به این شهر سفر کنید، اگر ساکن شهری مثل مشهد باشید، می­توانید به راحتی با ورود به سایت اسنپ تریپ و انتخاب شهر مشهد به عنوان مبدا و شهر تهران بعنوان مقصد و تعیین تاریخ حرکت، بلیط اتوبوس مشهد تهران را خریداری نموده و هزینه آن را بصورت آنلاین پرداخت نمایید. به همین شکل اگر ساکن شهرهای دیگری مانند شیراز باشید نیز می­توانید بلیط اتوبوس شیراز تهران را خریداری کرده و به این شهر سفر کنید.