دستگاه بیت کوین چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه بیت کوین چیست و چه کاربردی دارد؟

پس از تصویب دستورالعمل‌های استخراج ارزهای دیجیتال، برای بسیاری این سوال پیش آمد که دستگاه ماینینگ چیست و چگونه منجر به کسب درآمد می‌شود؟

افزایش جزئی تقاضا برای “دستگاه ماینر چیست” در موتورهای جستجو نشان دهنده این واقعیت است که برخی افراد به فکر خرید ماینر و کسب درآمد از طریق آن هستند. در این مقاله سعی داریم بیشتر به این موضوع بپردازیم و دید بهتری در این زمینه به شما ارائه دهیم.

در ایران، خرید بیت کوین هر ساله طرفداران جدیدی را به خود جلب می کند و این ارزهای دیجیتال به عنوان وسیله ای برای پرداخت، انتقال پول و سرمایه گذاری مورد استفاده قرار می گیرند.

در همین حال، برخی از مردم به فکر تولید بیت کوین خود افتادند و تحقیقات به این نتیجه رسیده است که بیت کوین مانند طلا استخراج می شود.

با این تفاوت که این معدن در فضای وب قرار دارد و ماشین ماینینگ با آنچه در معادن طلا استفاده می شود متفاوت است و ابتدا باید بدانید ماشین ماینینگ چیست؟

در چند سال اول که سختی استخراج افزایش نمی یافت، امکان استخراج ارزهای دیجیتال با رایانه های استاندارد وجود داشت که شامل پردازنده های استاندارد اینتل یا AMD و کارت های گرافیک استاندارد می شد.

اما این روزها استخراج با این ابزار تقریبا غیر ممکن شده است و به یک دستگاه ماینینگ پیشرفته و خاص نیاز داریم.

دستگاه ماینینگ بیت کوین چیست؟

دستگاه ماینر یا Asic اصطلاحی است که برای دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌شود و در حال حاضر این دستگاه‌ها بسیار متنوع هستند.

دستگاه ماینینگ

در سرتاسر جهان، افرادی که ارزهای رمزنگاری شده را استخراج می‌کنند، چه بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال، می‌گویند ماینر، و سعی می‌کنند از ابزارهای مختلف استخراج برای کسب درآمد بیشتر ارزهای دیجیتال استخراج‌شده و فروش آن‌ها برای کسب درآمد استفاده کنند.

به طور کلی، ماینینگ فرآیند تایید تراکنش‌های ارزهای دیجیتال و ثبت آن‌ها در دفتر کل توزیع ماینینگ است. این فرآیند به غیرمتمرکز کردن شبکه ارزهای دیجیتال و افزایش امنیت شبکه و در نهایت ایجاد ارزهای دیجیتال جدید کمک می کند.

تراکنش های اثبات شده به سادگی در بلوک ها خلاصه می شوند و برای افزودن این بلوک های جدید به بلاک چین موجود، یک پازل کدگذاری وجود دارد که بسیار پیچیده است و باید حل شود. هر سیستمی که این معما را حل کند پاداش خواهد گرفت.

چه چیزهای روی استخراج تاثیر گذارند؟

یکی از عوامل موثر در حفاری (Nodes) گره هایی هستند که تراکنش ها را در سراسر شبکه پخش می کنند. داده ها بین گره ها جریان می یابد و شما هستید که با معرفی گره های جدید در شبکه ارزهای دیجیتال، فرآیند استخراج را سرعت می بخشید.

برخی از گره‌ها استخراج کننده هستند و معمولاً به آنها ماینر گفته می‌شود.

با حل مسائل پیچیده ریاضی و قرار دادن آن در بلوک پاسخ، به هش دسترسی پیدا می کند. هنگامی که اولین ماینر موفق می شود به پاسخ هش برسد، موفقیت آن به سایر گره های شبکه اطلاع داده می شود.

با این خبر، تمام ماینرهای دیگر بلافاصله کار روی این بلوک را متوقف کردند و سعی می کنند آن را در بلوک بعدی پیدا کنند.

ماینر برنده چندین جایزه جدید را به عنوان جایزه دریافت خواهد کرد. این یک فرآیند ریاضی بسیار پیچیده است که حل آن به طور فزاینده ای دشوار می شود.

برای مایند کردن به چه چیزهایی نیاز دارید؟

برای مایند کردن به چه چیزهایی نیاز دارید؟

اگر سختی استخراج و هزینه مایند بیت کوین شما را آزار نمی دهد، سه مرحله برای ورود به دنیای ماینرها وجود دارد:

  • دستگاه استخراج بخرید
  • از یک کیف پول امن و راحت استفاده کنید
  • برای انجام فرآیند استخراج به یک استخر بپیوندید

آیا استخراج بیت کوین به صرفه است؟

جایزه استخراج هر بلوک 12.5 بیت کوین است. استخراج این روزها به دلیل سختی استخراج و گرانی برق کار آسانی برای افراد و مشاغل کوچک نیست و برخی کارشناسان معتقدند به زودی متوقف خواهد شد.

از سوی دیگر شرکت های بزرگ به دلیل سود بالای استخراج و در دسترس بودن سرمایه کافی، به فکر راه اندازی استخرهای بزرگ افتاده اند که روش استخراج را تغییر می دهد. اما این امر آن را به یک تجارت پرسود برای سرمایه گذاران بزرگ تبدیل می کند.

اگر سرمایه زیادی ندارید و فقط از روی کنجکاوی به پاسخ سوال “ماینر چیست؟” ما به شما توصیه می کنیم که ماینینگ را به عنوان یک شغل آینده در نظر نگیرید.

چگونه بیت کوین بدست بیاریم؟

اگر می خواهید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را برای مبادلات روزانه، سرمایه گذاری یا نقل و انتقال بدست بیارید، توصیه می کنیم به جای استخراج بیت کوین از طریق صرافی های داخلی و خارجی، بیت کوین بخرید، که بسیار راحت تر از استخراج است.

بهترین دستگاه مایند

اما اگر سرمایه کافی دارید و می خواهید از این راه کسب درآمد کنید، حتما در مورد دستگاه های مختلف موجود در بازار و قیمت برق مصرفی تحقیق کنید و با آگاهی کافی و چشم باز وارد این بازار شوید.

خلاصه مطلب

اگر به دنبال استخراج بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال هستید، باید تمام هزینه ها را محاسبه کنید و در نظر بگیرید که آیا سرمایه گذاری نسبت به سودی که کسب می کنید برای شما سودآور خواهد بود یا خیر.

در غیر این صورت ممکن است برای سرمایه گذاری با مشکل مواجه شوید.