سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی به همراه سئو داخلی از مهمترین قسمتهای یک استراتژی موفق در بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای بهبود رتبه بندی وب سایت ها در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) هستند. درمقاله قبلی در مورد نقش سئو داخلی در موفقعیت مشاغل آنلاین با حضور متخصصان سئو و مراحل استفاده از آن گفتیم. در این مطلب، تمرکز اصلی بر روی روشهای سئو خارجی و اهمیت آن می باشد. شهرت آنلاین سایت ها هرگز اینقدر مهم نبوده است. 93 ٪ از مردم می گویند بررسی آنلاین بر تصمیم خرید آنها تأثیر می گذارد؟ بازبینی تاکتیک فوق العاده کم نظیر سئو خارج از صفحه و مدیریت آنها چیزی است که هیچ کسب و کاری نمی تواند از آن صرف نظر کند.
در این راهنما، ما در گروه آیجیتالی قصد داریم به سئوی خارج از صفحه بپردازیم و به شما کمک کنیم تا بفهمید سئوی خارجی چیست، چرا اینقدر مهم است و تاکتیک هایی را که باید استفاده کنید.

سئو خارجی

سئو خارجی” (Off-Page Seo) فعالیت های است که برای تأثیرگذاری بر رتبه بندی در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) در خارج از سایت انجام می شود.
بهینه سازی فاکتورهای رتبه بندی خارج از سایت شامل بهبود موتور جستجو و درک کاربر از محبوبیت، اعتبار و اقتدار سایت است. این مسئله توسط صفحات، سایتها، افراد و غیره که به وب سایتها لینک می دهند یا تبلیغ می کنند، انجام می شود و به طور موثر و واقعی کیفیت مطالب را “تضمین” می کنید.
معمولاً تصور می شود که فقط لینک سازی در سئو خارجی مهم است، اما در واقع، روشهای SEO خارج از صفحه بسیار بیشتری وجود دارد که اگر می خواهید یک مزیت رقابتی کسب کنید، باید از آنها استفاده کنید. تاکتیک هایی مانند ایجاد نام تجاری، استناد سازی، بازاریابی محتوا، رسانه های اجتماعی و موارد دیگر، همه نقش مهمی در استراتژی جامع سئو دارند. به طور خلاصه سئو خارجی، تمام تاکتیک های سئو را که خارج از وب سایت انجام می شود، پوشش می دهد.

 

چرا سئوی خارج از صفحه مهم است؟

الگوریتم های جستجو و عوامل رتبه بندی به طور همیشگی در حال تغییرات جدید هستند، هرچند تقریبا همه موافق هستند، سئو خارجی ارتباط، اطمینان و اقتداری به وب سایت ارائه می دهد که نقش اساسی در توانایی رتبه بندی بازی می کند. بدون سئو خارج از صفحه، باید برای رتبه بندی عبارات رقابتی تلاش بسیار کرد.

اما اینکه فکر کنید فقط می توانید روی لینکسازی تمرکز کنید اشتباه است. بسیاری از تکنیک ها و تاکتیک های سئو خارجی وجود دارد که باید از آنها استفاده کنید. آنها نه تنها کمک می کنند تا از SEO به موفقیت برسید، بلکه به ایجاد نام تجاری نیز کمک می کند.

13 روش سئو خارجی 

بیایید نگاهی بیندازیم به 13 تاکتیک مختلف سئو خارجی که می توان برای رشد نام تجاری و جستجوی ارگانیک در سال 2021 استفاده کرد:

1. لینک سازی: 

با توجه به مهم بودن لینک ها در الگوریتم گوگل، ایجاد لینک باید با هدف لینک سازی باکیفیت از سایت های معتبر باشد تا باعث ایجاد اقتدار کسب و کار شود.

2. برند سازی:

این یک واقعیت کاملا مشهور است که گوگل به برندهای تجاری پاداش می دهد. فعالیت های ایجاد نام تجاری باید بطور اساسی در استراتژی بازاریابی به عنوان بخشی ازSEO خارج از صفحه باشد.

3. بازاریابی محتوایی:

وقتی به بازاریابی محتوایی فکر می کنیم، تصور آن فقط به عنوان یک تاکتیک سئو داخلی خیلی ساده است (یعنی ایجاد و انتشار محتوایی که در وب سایت قرار دارد). اما بازاریابی محتوایی شامل تاکتیکهای داخلی و خارجی است. انتشار محتوای عالی در سایت تنها بخشی از بازاریابی محتوایی است. هر محتوایی که در هر نقطه از وب منتشر می شود، تحت بازاریابی محتوا قرار می گیرد. انتشار محتواهای جذاب، مخاطبان را ترغیب می کند تا آنها را با دیگران به اشتراک بگذارند و به آنها لینک دهند.
بازاریابی محتوایی، به عنوان یک تاکتیک، با ساخت لینک، رسانه های اجتماعی و روابط عمومی بسیار گره خورده است، همچنین به ساخت برند تجاری کمک می کند.

4. انجمن ها (Forums)

ممکن است از دیدن انجمنها و فروم های که به عنوان یک تاکتیک سئو خارجی پیشنهاد می شوند، متعجب شوید. اما هنگامی که به عنوان بخشی از یک استراتژی گسترده تر استفاده می شود، انجمن ها می توانند ارزش واقعی به ترکیب بازاریابی اضافه کنند. استفاده از انجمن ها (انجمن تخصصی پی سی فروم، انجمنهای پرشین تولز و…) به عنوان راهی برای ایجاد لینک و ارتباط مستقیم در مکالمه هایی که به تخصصمان مربوط هستند، جایگاه خود را به عنوان یک متخصص تثبیت کرده تا به عنوان یک متخصص دیده شویم. این تالارهای گفتگو فرصت را می دهند که با مشتریان بالقوه بحث آزاد کرد و این یک روش خارق العاده برای شروع ایجاد روابط و اعتماد است.

بازاریابی اینفلوئنسر

 

5. بازاریابی اینفلوئنسر 

بازاریابی اینفلوئنسر در سالهای اخیر به اشکال مختلف به وجود آمده است. امروز، همه چیز اینستاگرام، یوتیوب و TikTok است. استفاده از بازاریابی اینفلوئنسر یک روش خارق العاده برای ساختن نام تجاری، تقویت محتوا و دستیابی به مخاطبان جدید باشد. اینفلوئنسر می توانند کمک زیادی به حضور ما به عنوان یک تجارت در فضای مجازی کنند.

6. رویدادها

رویدادها در استراتژی های بازاریابی می توانند به استراتژی سئو خارجی کمک کنند. اکنون بیش از هر زمان دیگر، تعداد رویدادهای آنلاین مانند وبینارها قابل توجه است و آنها می توانند کمک زیادی به ساختن برند کنند. رویدادها نه تنها می توانند به جذب مخاطب کمک کنند، بلکه از شلوغی واقعی پیرامون کسب و کار بهره مند خواهند شد.

7. نویسنده مهمان

تعدادی وبلاگ خوب و با کیفیت مرتبط با سایت خود را پیدا کرده و برای تبادل لینک و مطلب با نویسندگان مختلف مهمان صحبت کنید. روی کمیت تمرکز نکنید بلکه فقط روی نوشته های با کیفیت تمرکز کنید. پست مهمان برای ایجاد لینک یک راه موثر است. پس برای پست مهمان وقت بگذارید.

8. تعامل رسانه های اجتماعی

یک روش اصلی off page Seo، تعامل با شبکه های اجتماعی است. اگر می خواهید کسب و کار، وب سایت یا وبلاگ را محبوب کنید، با چندین سیستم عامل رسانه اجتماعی با مردم ارتباط برقرار کنید. حضور رسانه های اجتماعی به رشد بیزینس کمک می کند و همچنین لینکهای بیشتری کسب می شود.

9. بوکمارک کردن

سایت های نشانه گذاری اجتماعی یکی از بهترین بسترها برای تبلیغ وب سایت هستند. هنگامی که صفحه وب یا پست وبلاگ را در وب سایت های معروف بوک مارکینگ اجتماعی علامت گذاری کنید، بازدید زیادی از صفحه وبلاگ یا وبسایت پیدا می کنید.

10. ارسال فهرست سایت (وب دایرکتوری)

وب دایرکتوری دائماً در تلاش است تا لینک های برگشتی با کیفیت بسازد. یک فهرست موثر و یک دسته مناسب انتخاب کنید. برای دستیابی به نتایج خوب مدت زمان زیادی لازم است، اما این نتایج در مدت زمان طولانی تری برجسته می شوند.

11. پرسش و پاسخ

یکی از بهترین راه هایی که می توانید بازدید بالایی داشته باشید از طریق وب سایت های پرسش و پاسخ است. به سایت های پرسش و پاسخ با روابط عمومی بالا بپیوندید و سوالات مربوط به کسب و کار، وبلاگ یا وب سایت خود را جستجو کنید و پاسخ های واضحی به این سوالات بدهید. به وب سایت لینک دهید که در دیده شدن بیشتر کمک کند.

12. ارسال تصویر، اینفوگرافیک، ویدیو و پادکست

A. عکس های خود را در وب سایت های محبوب ارسال تصاویر(pinterest) به اشتراک بگذارید. قبل از ارسال تصاویر، لطفاً آنها را با URL صحیح و برچسب عنوان بهینه کنید.
B. اینفوگرافیک های خلاقانه بسازید. این روزها اینفوگرافیک ها در اینترنت محبوب می شوند. اینفوگرافیک های خود را در وب سایت های ارسال اینفوگرافیک(Daily Infographic) ارسال کنید و به صفحه وبلاگ خود لینک های مرجع بدهید.
C. اگر می خواهید فیلم های خود را محبوب کنید، به سایت های معروف ارسال ویدیو مانند آپارات، یوتیوب بروید. عنوان، توضیحات، برچسب ها و لینک های مرجع مناسب را ارائه دهید.
D. پادکست ها در حال حاضر به طرز دیوانه واری محبوب هستند و ماهانه مخاطبان بیشتری کسب می کنند. اکثر مشاغل هنوز از پادکست به عنوان بخشی از استراتژی خود استفاده نمی کنند، و این بدان معنی است که این یک روش عالی برای دستیابی به مزیت رقابتی است.

13. اشتراک گذاری اسناد

اسناد جذاب مربوط به کسب و کار یا وبلاگ خود را ایجاد کنید. این اسناد باید دارای محتوای منحصر به فرد باشند تا در قالب pdf یا ppt تا در وب سایت های اشتراک اسناد ارسال کنید.

 

استفاده مناسب از سئو خارجی، علاوه بر ساختن نام تجاری موفق و سایت را سزاوار رتبه بندی در بالای SERP ها نشان می دهد. برای آشنایی بیشتر با آموزش سئو با ارائه نظرات خود، آیجیتالی را در تولید محتوای تخصصی تر و مفید همراهی کنید.