سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی، یکی از استراتژی های موثر در بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای بهبود رتبه بندی وب سایت ها در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) می باشد. کسب وکارهای آنلاین با استخدام متخصصان سئو در تلاش برای بهبود رتبه وب سایت هایشان در موتور های جستجو هستند تا به درآمد زایی بیشتری برسند. در این میان سئو داخلی به عنوان یکی از کلیدی ترین عوامل در سئو سایت، بر روی بهینه سازی عناصر فنی SEO مانند برچسب های متا و کلمات کلیدی تمرکز می کند.
اما دسترسی به اطلاعات کامل در مورد اینکه سئو داخلی چیست؟ آموزش سئو داخلی، ابزار سئو داخلی از سایتی به سایت دیگر بسیار کار دشواری است. از آنجا که اکثر وب سایت های ادعا می کنند که بهترین محتوا را ارائه می دهند، شناسایی بهترین گزینه ها دشوارتر می شود.
در این مطلب، ما در گروه آیجیتالی در مورد اینکه چرا سئو داخلی هم برای مخاطبان هدف و هم برای موتورهای جستجو مهم است، بحث خواهیم کرد و شما را با برخی از عوامل کلیدی سئو در صفحه آشنا می کنیم که می تواند به بهبود رتبه سایت کمک کند و با یادگیری حرفه ای آن درآمد خوبی برای شما داشته باشد.

سئو داخلی چیست؟

سئو در صفحه، که به عنوان سئو سایت (on page Seo) شناخته می شود، عمل بهینه سازی صفحه وب سایت برای بهبود رتبه های بالاتر موتورهای جستجو در وب سایت و کسب ترافیک ارگانیک بیشتر است. اگر بخواهیم درک مطلب موجود در صفحات سایت خود را برای گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو آسان کرده تا آنها را با سوالات جستجوگران مرتبط کند، باید سئو داخلی حرفه ای داشته باشیم. یک استراتژی SEO در داخل صفحه، محتوای صفحه را سازماندهی می کند تا خزنده های موتور جستجو در مورد مطالب بدانند که به چه چیزی نگاه می کنند و بتوانند صفحه را به طور مناسب دسته بندی کنند.

چرا سئو در صفحه مهم است؟

در حال حاضر بیش از یک میلیارد وب سایت آنلاین وجود دارد، این بدین معنی است که الگوریتم های موتور جستجو برای تنظیم محتوای وب و ارائه خدمات به کاربران با محتوایی که بیشترین جذابیت را برای آنها دارد، باید داده های زیادی را مرتب کنند. بهینه سازی با کیفیت سئو در صفحه، به موتورهای جستجو کمک می کند تا ارتباط محتوایی را با پرسش داده شده یا کلمه کلیدی مورد نظر برای رتبه بندی مرتبط کنند. گوگل مرتباً الگوریتم خود را به روز می کند، و توانایی خود را در درک هدف سوالات کاربران وب سایت ها و تجربیات کسانی که کلیک می کنند، بهبود می بخشد. سئو داخلی؛ عناوین، توضیحات متا و هدر (برچسب های HTML) و تصاویر را همچون محتوای تولید شده بهینه سازی می کند. سئو داخلی کاملا تحت کنترل کارشناس سئو می باشد.

آموزش سئو داخلی در 9 گام

با این راهنمای 9 مرحله ای بهینه سازی موتور جستجو سئو داخلی، سایت خود را بهینه کنید. زیرا بهترین فرصت را برای پیدا شدن توسط بازار هدف را برای شما فراهم می کند. این مراحل براساس اهمیت لیست شده اند، بنابراین حتی یک مرحله را حذف نکنید. همچنین، به یاد داشته باشید که ایجاد محتوای جدید بهینه شده به صورت هفتگی برای دستیابی به موفقیت بلندمدت با سئو بسیار مهم است.

مرحله 1: انتخاب کلمات کلیدی

در میان کلمات کلیدی جستجو کنید و از کلماتی استفاده کنید که محتوای مقاله را بهتر توصیف می‌کند. در هر صفحه یک کلمه کلیدی اصلی مرتبط با محتوای صفحه و چند کلمه کلیدی مرتبط داشته باشید. اگر نمی توانید یک کلمه کلیدی اصلی را برای یک صفحه شناسایی کنید، باید صفحات وب سایت جدیدی ایجاد کنید تا محتوای مختلف را جدا کنید. اگر کلمه کلیدی اصلی هر صفحه برای شما مشخص نباشد، بازدید کنندگان و موتورهای جستجو نیز نمی توانند صفحه را بفهمند.

مرحله 2: عنوان صفحه

عنوان صفحه به صورت متن آبی، پررنگ، زیرخط دار شده در صفحه نتایج جستجوی گوگل در بالا سمت چپ نوار مرورگر ظاهر می شود. عنوان صفحه باید از این دستورالعمل ها پیروی کند:
a) بیشتر از 70 حرف و بیش از دو کلمه کلیدی دم بلند(Long Tail Keywords) در هر عنوان صفحه نباشد.
b) ابتدا باید کلمه کلیدی اصلی ظاهر شود.
c) هر عنوان صفحه در وب سایت باید منحصر به فرد باشد
d) به جز صفحه اصلی و صفحه تماس با ما، هر عنوان صفحه نباید حاوی نام کسب و کار باشد
e) از کلمات خاص مثل رایگان، ترفندها، اطلاعات و … استفاده کنید.

مرحله 3: توضیحات متا

توضیحات متا در صفحه نتایج جستجوی گوگل در زیر عنوان صفحه ظاهر می شود. توضیحات متا به افراد کمک می کند تا تصمیم بگیرند که روی سایت ما، یا نتیجه ای در بالا یا پایین آمده کلیک کنند یا نه. توضیحات به عنوان یک کارت دعوت عمل می کند.
شرح متا باید از این دستورالعمل ها پیروی کند:
a) زیر 150 کلمه باشد (اما زیر 100 کلمه نباشد)
b) کلمه کلیدی اصلی و حداقل یک کلمه کلیدی ثانویه را در آن قرار دهید.
c) باید دلیل ارزشمند و قانع کننده ای برای بازدید کسی از این صفحه ارائه کرد.

مرحله 4: URL

URL صفحه وب باید شامل کلمه کلیدی اصلی باشد. هر کلمه در URL باید با استفاده از خط تیره (-) جدا شود. به عنوان مثال، https://aigitali.com/marketing/how-to-have-successful-internet-marketing/

مرحله 5: تگ هدینگ (تگ H)

صفحه باید دارای یک تگ H1 باشد که کلمه کلیدی اصلی را در خود دارد و باید با عنوان صفحه و URL مطابقت داشته باشد. این برچسب H1 باید در بالای صفحه نشان داده شود و باید اولین چیزی باشد که افراد هنگام ورود به صفحه مشاهده می کنند.  در هر مقاله باید از تگ H1 یکبار استفاده شود. تگهای H2 تا H6 براساس درجه و اهمیتی که دارند به تریتب مورد استفاده قرار بگیرند. عنوان مقاله برای امتیاز گرفتن و رتبه بندی در H1 نوشته شود.  و در سایر تگ ها نیز از کلمات کلیدی مرتبط و مترادف های آن استفاده کنید.

مرحله ششم: محتوای صفحه

در کل محتوای صفحه چند بار از کلمه کلیدی اصلی باید استفاده شود. سعی کنید حداقل یک بار کلمه کلیدی را پررنگ یا با زیر خط بنویسید. این موضوع در میزان مرتبط بودن کلمه کلیدی با صفحه تأثیر دارد. همچنین در صورت امکان کلمات کلیدی ثانویه را ذکر کنید.

مرحله 7: کال تو اکشن (اقدام به عمل) اضافه شود.

هر صفحه وب سایت، باید حداقل یک اقدام به عمل در بالای صفحه داشته باشد. کال تو اکشن می تواند با ایجاد یک لینک داخلی در وب سایت به یک صفحه فرود خاص، به SEO کمک کند. بیشتر کال تو اکشن ها تصاویر هستند. بنابراین می توان نام فایل تصویر و متن alt را برای کلمه کلیدی اصلی در صفحه هدف بهینه کرد.

مرحله 8: لینک داخلی

لینک‌ها بیشترین اهمیت را در سئو داخل سایت دارند. اگر کلید واژه اصلی این صفحه در سایر صفحات سایت ذکر شده است، با استفاده از کلیدواژه اصلی به عنوان انکر تکست به این صفحه لینک دهید. به عنوان مثال، شما باید با استفاده از انکر تکست ” سئو داخلی چیست” به صفحه ای در مورد سئو و انواع آن لینک دهید.

مرحله 9: تصاویر

هر تصویری که در صفحه استفاده می شود باید بهینه شود تا موتورهای جستجو بتوانند تصویر را “بخوانند“. برجسته ترین تصویر صفحه را با استفاده از کلمه کلیدی اصلی بهینه کنید و سپس از کلمات کلیدی اصلی و ثانویه برای سایر تصاویر استفاده کنید. تصاویر را می توان به دو روش بهینه سازی کرد:
نام پرونده: هر کلمه باید با خط تیره (-) جدا شود ، به عنوان مثال succeccful-internet-marketing.jpg
متن ALT: متن alt باید با عنوان صفحه مطابقت داشته باشد، بدون خط تیره، به عنوان مثال بازاریابی آنلاین موفق
اگر نمی توانید نام فایل تصویر را تغییر دهید یا خیلی وقت گیر است، فقط برجسته ترین متن alt تصاویر را با استفاده از کلمه کلیدی اصلی تغییر دهید.

تکنیک های سئو On-Page

علاوه بر این 9 مرحله، تکنیک های دیگری در سئو در صفحه تاثیر گذارند:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی: افزایش مخاطبان شما از طریق ااشتراک در صفحات شبکه های مجازی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

سرعت بارگذاری: مقدار زمان بارگذاری صفحه باید خوب و سریع باشد چرا که کاربران از صفحاتی که به کندی بالا بیاید استقبال نمی کنند و سریعا آن صفحه را ترک می کنند.

نمایش صحیح در تلفن همراه: برای استفاده از صفحات وب در موبایل، نحوه طراحی و محتواهای نوشته شده در آن بسیار مهم است. صفحه سایت باید خطا قابلیت نمایش در انواع گوشی های موبایل را داشته باشد تا کاربر بتواند بدون هیچ دغدغه ای آن را ببیند.

بهینه سازی قسمت های مختلف وب سایت که بر رتبه بندی موتور جستجو تأثیر می گذارد سئو داخلی است. جایی که وب سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجو ظاهر می شود. قابلیت کنترل سئو داخلی، در واقع مراقبت از سئو سایت است. در این مقاله سعی شده تا همه موارد موردنیاز برای بهینه سازی داخلی صفحات را در اختیارتان بگذاریم. تجربیات خود در بهینه سازی داخلی سایت را با ما در آیجیتالی درمیان بگذارید.