شت کوین چیست ؟ (راهنمای جامع 0 تا 100)

شت کوین چیست ؟ (راهنمای جامع 0 تا 100)

در واقع شت کوین اصطلاحی است که در سال های اخیر وارد بازار ارزهای دیجیتال شده است. البته این اصطلاح سال هاست که وجود داشته و اولین بار اندکی پس از معرفی بیت کوین مورد استفاده قرار گرفت.

اما پس از آن به اندازه امروز رایج نبود. علاوه بر این، در دنیای ارز دیجیتال چندان مورد استفاده قرار نگرفت.

در سال های اخیر با افزایش بسیار زیاد تعداد ارزهای دیجیتال و رسیدن تعداد ارزهای دیجیتال به حدود 5000 نوع و بیش از 20000 بازار مختلف، این اصطلاح نیز رایج شده است.

این اصطلاح بیشتر برای نشان دادن بی فایده بودن یک ارز استفاده می شود. ارزهای غیر از بیت کوین معمولاً در بازار ارزهای دیجیتال با نام شت کوین شناخته می شوند.

در واقع به هر ارز دیجیتالی که قیمت آن بر اساس حدس و گمان و بدون دلیل خاصی باشد، شت کوین می گویند.

باین ارزها در ظاهر ارزهایی فاقد ارزش خاصی هستند. ارزهای فاقد ارزشی که گاهی ممکن است سودهای کلان و بسیار زیادی را شامل شوند.

البته پیش از اینکه وسوسه شوید تا سود بسیار زیادی را از این شت کوین‌ها به دست آورید، صبر کنید باید به یاد داشته باشید که یادگیری و دانش در خرید و نگهداری از این ارزهای دیجیتال بسیار مهم است!

زیرا هر چقدر هم که این ارزها برای شما سودآور باشند، احتمال ضرر و زیان زیادی نیز دارند. پس حتما قبل از سرمایه گذاری در بازار خرید شت کوین، دانش خود را در این زمینه افزایش دهید.

ویژگی های شت کوین و انواع آن در بازار

ویژگی های شت کوین

شت‌کوین‌ها ویژگی‌های خاصی دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم تا بتوانید با آگاهی کامل از این نکات،بهترین خرید را داشته باشید.

همچنین، اگر هنوز اطلاعات کافی در مورد شت کوین ندارید، این نکات به شما کمک می کند تا بفهمید شت کوین چیست.

ویژگی های شت کوین و انواع آن در بازار

 1. هنگام ورود به بازار، شناسنامه دقیقی ندارند و سازندگان آن اطلاعات کاملی در مورد کاری که می خواهند انجام دهند را در اختیار دیگران قرار نمی دهند.
 2. ارزش گذاری این ارز مبتنی بر اصول سختگیرانه نیست. بلکه بر اساس حدس و گمان است.
 3. تیم توسعه و تشکیل این ارز دیجیتال معمولا ناشناس بوده و اطلاعات دقیقی از آنها در بازار ارز موجود نیست!
 4. این ارزها هدف خاصی را دنبال نمی کنند و مشخص نیست چرا وارد بازار شده اند.
 5. این پروژه ها معمولا با وعده های بزرگ شروع می شوند، اما چارچوب عملیاتی خاصی ندارند و بر اساس دستورالعمل های خاصی عمل نمی کنند.
 6. معمولا این پروژه ها از پروژه های بزرگ دیگر در این زمینه کپی شده و بسیار سطحی و بی معنی به نظر می رسند.
 7. مجموع سرمایه داران و دارندگان این ارزهای دیجیتال بسیار ناچیز است. این تعداد احتمالا از 300 نفر بیشتر نخواهد شد.
 8. نقدینگی در این پروژه ها بسیار کم است. برخی از آنها ممکن است حتی به 30000 دلار هم نرسند!
 9. استراتژی Pump and Dump یکی از عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت این شت کوین است.
 10. این شت کوین ها با شروع کار با قیمت بسیار پایین شروع به کار می کنند.
 11. همچنین اطلاعاتی در مورد وایت پیپر این محصول در دسترس نیست. در واقع می توان گفت که هیچ وایت پیپر در مورد ارزهای الکترونیکی وجود ندارد.

چرا باید شت کوین بخریم؟

شت کوین‌ها، ارزهایی با ویژگی‌های بالا هستند که ممکن است خیلی باب طبع همه افراد نباشند، اما باید بدانید که گاهی اوقات این ارزهای بیهوده سود زیادی به همراه دارند.

خرید شت کوین می‌تواند ریسک بزرگی باشد، اما می‌تواند برای مردم نیز سودمند باشد. مزایایی مانند:

 • افزایش شدید قیمت ها و سودهای کلان
 • قابلیت ذخیره ارز برای مدت طولانی
 • امکان خرید همزمان طیف وسیعی از شت کوین ها

البته باید در نظر داشته باشید که خرید شت کوین نیز می تواند منجر به ضرر شود. زیرا این ارزهای دیجیتال پشتیبانی دقیق و کاملی ندارند.

پس اگر قصد خرید شت کوین را دارید باید از جای معتبر خرید خود را انجام دهید تا به دلیل عدم اعتبار صرافی ها متضرر نشوید.

از کجا شت کوین بخرم؟

به طور کلی هیچ تفاوتی بین خرید شت کوین و خرید بیت کوین یا سایر ارزها وجود ندارد. برای خرید شت کوین، مانند هر ارز دیگری، باید به صرافی های ارزهای دیجیتال بروید و شت کوین مورد نظر خود را خریداری کنید.

البته به خاطر داشته باشید که ممکن است شت کوین در همه صرافی ها در دسترس نباشد. شما باید آن را از صرافی هایی که شت کوین مورد نظر شما را پشتیبانی می کنند خریداری کنید.

چرا باید شت کوین بخریم؟

میم کوین یا شت کوین

سکه هایی مانند دوج کوین آن دسته از ارزهایی هستند که ارزشی ندارند، اما میم کوین باعث رشد تصاعدی آنها شده است.

این ارز دیجیتال میم کوین نام دارد و در دسته شت کوین قرار می گیرد! اگر می خواهید روی این ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، باید جزئیات دقیق آنها را بدانید.

هر شت کوینی که وارد بازار ارز دیجیتال می شود به دنبال جذب سرمایه گذار است. بدین ترتیب با بازی هایی که راه اندازی کرد، توجه دنیای ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرد.

یکی از آن بازی ها بازی میم بود که دوج کوین را بسیار ارزشمند کرد! در این مواقع باید احساسات خود را کنترل کنید و بتوانید ارزش واقعی هر ارز را شناسایی کنید. به این ترتیب می توانید ازمیم کوین و شت کوین به خوبی استفاده کنید.

انواع شت کوین

شت کوین انواع مختلفی دارد. در واقع اگر سخن بن داونپورت را نقل کنیم، هر روز یک شت کوین به بازار اضافه می شود!

با این سرعت تعداد روز به روز در حال افزایش است. هنگامی که متوجه شدیم شت کوین چیست، باید انواع آن را بشناسیم. گونه هایی که در بازار بسیار فراوان هستند.

برخی از این گونه ها در ماه های اخیر سودهای کلانی به دست آورده اند. با همین استراتژی توانستند سرمایه گذاری زیادی را جذب کنند.

یکی از انواع شت کوین که در ماه‌های اخیر، سر و صدای بسیار زیادی داشت و توانست سود خوبی را به همراه بیاورد، شیبا اینو بود. این شت کوین در مدت زمان کوتاهی سود هنگفتی را برای سرمایه گذاران خود به همراه داشت.

انواع شت کوین

کیشو یکی دیگر از کوین های کمتر شناخته شده است. فاگ و آکیتا از جمله شت کوین های کمتر شناخته شده هستند. به احتمال زیاد این شت کوین ها در بازار آینده بسیار سودآور خواهند بود.

بنابراین پس از شناسایی و پاسخ به این سوال که شت کوین چیست، باید شت کوین مورد نظر خود را انتخاب کنید. اکنون باید به دنبال یک کیف پول امن برای خرید آن باشید.

نحوه تشخیص شت کوین

بن داونپورت بنیانگذار BitGo، اعتقاد جالبی دارد. او معتقد است که اگر درباره هر ارز یا کوینی این سوال برای شما پیش آمد که آیا شت کوین است یا خیر، قطعا آن کوین جز شت کوین‌ها دسته بندی می‌شود!

او همچنین اضافه می‌کند که هر کوینی شت کوین است. مگر اینکه خلاف این موضوع اثبات شود!

اما به طور کلی باید بدانید که اگر هر  کوینی که دارای ویژگی هایی که بالا گفتیم باشد در دسته بندی شت کوین قرار می گیرد.

ضمنا به یاد داشته باشید که این ارزها از تعریف و تمجدید بسیاری در دنیای مجازی برخوردار می‌شوند. این تعریف و تمجدید با نام شیلینگ در دنیای ارز دیجیتال شناخته می‌شود.

آینده شت کوین

به طور کلی این نوع ارزها عمدتاً برای معاملات روزانه به خصوص در صرافی ها استفاده می شوند. اگر می خواهید در کوتاه مدت درآمد زیادی کسب کنید، این ارزها گزینه خوبی هستند.

البته به یاد داشته باشید که بهتر است از این نوع ارزها برای سرمایه گذاری های بلندمدت استفاده نکنید.

با خرید شت کوین با قیمت های بسیار پایین می توانید در مدت زمان کوتاهی درآمد زیادی کسب کنید. این سود همچنین به شما امکان می دهد آن را با قیمت بالا بفروشید.

سخن پایانی

همانطور که در بالا گفته شد، اکثر ارزهای موجود در بازار دیجیتال شت کوین هستند. ارزهایی که ویژگی های خاصی دارند و با توجه به دنیای بزرگ ارزهای دیجیتال، بخش بزرگی از این ارزها را تشکیل می دهند.

به طور کلی می توان گفت که تعداد زیادی از 5000 ارز دیجیتال موجود در بازار در رده شت کوین قرار می گیرند. بنابراین اگر می خواهید در این بازار سرمایه گذاری کنید، باید بدانید شت کوین چیست

همه اینها و خیلی مسائل دیگر را در متن بالا توضیح داده ایم. با مطالعه این مقاله به شناخت لازم و کافی از شت کوین و میم کوین پی بردید.

پس از آن می توانید این ارزرا با آگاهی بیشتری خریداری کنید و از سود و زیان احتمالی خود آگاه باشید.

اگر نمی خواهید در بازار ارزهای دیجیتال ضرر بزرگی داشته باشید، با مطالعه این مقاله دانش خود را افزایش دهید. به این ترتیب می توانید یکی از افراد آگاه در این زمینه باشید.