سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید نماد پاکی و کمال برای جذب موثر و اخلاقی مخاطبان مطابق با قوانین و سیاست های موتور جستجو است و نتایج آن کسب و کار مطلوبی را ایجاد می کند. استراتژی ها و تکنیک های بی شماری وجود دارد که دپارتمان های بازاریابی، شرکت های نوپا و آژانس ها در مجموعه ابزارهای جستجوگر سئو خود دارند اما همه آنها به یک اندازه کارآمد و با اخلاق نیستند. برای پیاده سازی تکنیک های مدرن و بلندمدت SEO ازمیان تقابل سئو کلاه سیاه و کلاه سفید، بدون شک کلاه سفیدها برگ برنده را خواهند داشت.
با این مقاله، در آیجیتالی می خواهیم شرح دهیم چرا باید بر روی قوانین سئو کلاه سفید تمرکز کرد. تا پایان مطالعه، به دانش مورد نیاز مجهز خواهید شد.

سئو کلاه سفید و اهمیت آن در سئو

امروزه در سراسر جهان در زمینه بازاریابی تجارت الکترونیک دانستن موتور جستجو اهمیت دارد. بازاریابی موتور جستجو (SEM) برای دستیابی به قابلیت مشاهده وب سایت بر اساس کلمات کلیدی است. مصرف کننده اغلب به لیست برتر نتایج جستجو علاقه مند است، بنابراین لازم است که صفحه وب در بالا رتبه بندی شود. فاکتورهای زیادی وجود دارد که بر رتبه بندی SEO تأثیر می گذارد، از جمله سرعت سایت، محتوای اصلی با کلمات کلیدی، لینک به وب سایت و برچسب ها که با استفاده از ترفندهای سئو کلاه سفید به درستی میتوان این نتایج را پیاده سازی کرد و در سه صفحه اول صفحه  جستجوی گوگل قرار گرفت.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید (سئو اخلاقی نیز نامیده می شود) به استراتژی ها و تکنیک های افزایش رتبه کلمات کلیدی برای رشد ترافیک جستجوی ارگانیک گفته می شود که انجام آنها ایمن و بدون ترس از مجازات های جدی دامنه (وب سایت) از طرف گوگل و سایر موتورهای جستجو است.
SEO کلاه سفید از روش های اثبات شده، منطقی و صادقانه ای برای ایجاد و ساختاردهی محتوا در وب سایت ها استفاده می کند که هم برای مخاطبان واقعی (کاربران هدف) و هم برای خزنده های موتور جستجو بهینه شده است تا گوگل بتواند نتایج جستجوی معتبر و مرتبط را نشان دهد که از نزدیک با هدف پرسش جستجوی کاربران مطابقت دارند. به طور خلاصه این همان چیزی است که برای بهینه سازی موتور جستجو خوب است.

 تکنیک های تاثیرگذار سئو کلاه سفید 2021

1. تحقیقات و درک روند کلمات کلیدی رقبا و بازار

کلمات کلیدی عباراتی هستند که کاربران با استفاده از آنها محتوا یا محصول مورد علاقه خود را جستجو می کنند. اگر این صفحه درخواست کاربر را برآورده نکند، او دوباره برای جستجوی اطلاعات یا محصول لازم به نتایج جستجو باز می گردد. جستجو و تجزیه و تحلیل خوب کلمات کلیدی این امکان می دهد تا یک استراتژی موثر برای ایجاد محتوا و بهینه سازی یک منبع ایجاد کرد. برای حمایت از تحقیقات کلمات کلیدی، استفاده از ابزارهایی مانندGoogle AdWords و  Google Search Console را در نظر بگیرید تا فرصت هایی را برای پر کردن شکاف در محتوای مورد نظر خود پیدا کنید.

نکته مهم: فقط از کلمات کلیدی مربوط به سایت استفاده کنید. موضوعات مرتبط و محتوای با کیفیت عوامل مهم در رتبه بندی گوگل است.

2.  استفاده از Schema

ریچ اسنیپت (Rich Snippet) نتیجه ای است که در صفحه گوگل همراه با سایر اطلاعات اضافی نشان داده می شود. از دید کاربر، فقط با مشاهده نتیجه ریچ اسنیپت، بیشتر با محتوا آشنا می شوند. از آنجا که جذابیت بیشتری برای کاربران دارد، پست های دارای ریچ اسنیپت کلیک های بیشتری دارند. اگر نرخ کلیک (CTR) پست وبلاگ افزایش یابد، بازدید بیشتری خواهید داشت.

 نکته مهم: ریچ اسنیپت بر رتبه بندیها تأثیر می گذارند.

3. بهبود سرعت صفحه وب سایت

سرعت بارگذاری وب سایت یکی از موارد کلیدی است که برای یک وب سایت باید در نظر گرفت. موتورهای جستجوگر مانند گوگل سرعت بارگذاری را به یک عامل واقعی رتبه بندی تبدیل کرده اند. بنابراین، بسیار مهم است که سرعت وب سایت را بهبود ببخشید. ابزارهای تست سرعت مانند Pingdom ،GTMetrixtو Google PageSpeed Insight را برای تجزیه و تحلیل سرعت وب سایت مورد استفاده قرار دهید.

4. ناوبری(معماری) آسان سایت

برای اینکه کاربران بتوانند به محتوای سایت دسترسی داشته باشند، طراحی، دسته ها و صفحات باید به درستی قرار داده شوند تا خواننده بتواند به راحتی از طریق بخش های مختلف وب سایت حرکت کند.

 

 تکنیک های تاثیرگذار سئو کلاه سفید

 

5. تمرکز برای تجربه کاربری

در سئو کلاه سفید همه چیز در مورد تجربه کاربر است. موتورهای جستجوگر چگونگی رضایت خواننده از مطالب را در نظر می گیرند. حفظ کاربر در سایت عامل کلیدی برای صعود به رتبه بندی در SERP خواهد بود.

6. نوشتن عنوان جذاب، متا توضیحات و URL های توصیفی

a) نوشتن عناوین جذاب میزان کلیک از طریق (CTR) وب سایت را افزایش می دهد. عنوان به موتورهای جستجو کمک می کند تا در مورد محتوای صفحه بفهمند. تگ های عنوان در سه مکان اصلی استفاده می شوند: (1) صفحات نتایج موتور جستجو (SERP)، (2) مرورگر وب و (3) شبکه های اجتماعی.
b) توضیحات متا خلاصه ای از یک صفحه وب را ارائه می دهد. موتورهای جستجو، توضیحات متا را در نتایج جستجو نشان می دهند که می تواند بر نرخ کلیک افراد تأثیر بگذارد.
c) آدرس اینترنتی (URL) مناسب برای کاربر و موتورهای جستجو نشانه ای آسان برای درک صفحه فراهم می کند. URL باید کوتاه و از کلمه کلیدی انتخاب شود.

7. استفاده از تصاویر و سایر رسانه های مرتبط

تصاویر ،ویدیو، اینفوگرافیک، GIF و سایر موارد، احتمال حفظ مخاطبان را در وب سایت افزایش می دهند. طبق این مطالعه، مردم 80٪ آنچه می بینند و 20٪ آنچه خوانده اند را به خاطر می آورند. افزودن تصاویر در محتوا با ارائه اطلاعات بصری کاربران را حفظ می کند.

8.  استفاده از رنگ ها و فونت های مختلف

وب سایت با رنگ بد و فونت زشت چیزی نیست که کاربران بتوانند آن را بخوانند. وب سایت ها باید از فونت ها و رنگ های جذاب استفاده شود تا کاربر علاقه مند به خواندن مطالب بشود.

9. بهینه سازی نسخه تلفن همراه سایت (Mobile-Friendly)

گوگل تغییرات اساسی در الگوریتم خود ایجاد کرده است که به طور رسمی Mobile-First Indexing نامیده می شود. اگر وب سایت برای موبایل های هوشمند بهینه نشده است، سایت به طور خودکار در رتبه بندی پایین می آید. می توان سایت را با استفاده از ابزار Mobile-Friendly Test توسط گوگل آزمایش کرد.

10. استفاده از لینکهای داخلی و خارجی قوی

لینک ابزاری مهم در ایجاد ارتباط مناسب با محتوا در وب است. از طریق لینک داخلی با کلمات کلیدی که قبلاً برای آنها محتوای با کیفیت ایجاد شده است، می توان مدت زمان حضور مخاطب در وب سایت را افزایش داد. قدرت لینک دادن فراتر از محتوا است. تعداد دفعاتی که سایر صفحات وب معتبر به محتوای سایت لینک می دهند برای محتوای سایت رأی اعتماد است و به موتورهای جستجو می گوید آنچه که به اشتراک گذاشته می شود، ارزش خواندن دارد.

11. بروزرسانی منظم محتوا

به عنوان ناشر محتوا، بر ارزشمند سازی محتوا تمرکز کنید. محتوای منسوخ شده که ارزش اضافی برای خوانندگان فراهم نمی کند چیزی نیست که گوگل تبلیغ کند. بنابراین، بروزرسانی منظم، ویرایش و بهینه سازی برای تازه و به روز بودن مطالب بسیار مهم است.

برخلاف سئو کلاه سیاه، سئو کلاه سفید شامل اقداماتی است که می تواند ضمن حفظ تصویر، اعتبار کسب و کار، رتبه بندی جستجوی شما را در SERP بهبود بخشد. موتورهای جستجو فعالانه بازاریابان و صاحبان مشاغل را تشویق می کنند تا روی سئو کلاه سفید تمرکز کنند تا تجربه کاربری خوبی را برای مصرف کنندگان فراهم کنند.

 

چرا سئو کلاه سفید را انتخاب کنیم

 

چرا سئو کلاه سفید را انتخاب کنیم؟

استراتژی های SEO کلاه سفید به زمان و تلاش نیاز دارند و حتی در این صورت هیچ تضمینی وجود ندارد که وب سایتی که از آنها استفاده می کند، از رتبه خوبی برخوردار شود. پس چرا باید از آنها در مقابل تکنیک های SEO کلاه سیاه استفاده کرد؟

در اینجا سه دلیل عمده وجود دارد:

1. سئو کلاه سفید نتایج ایمن و پایداری می گیرد.

استفاده از SEO کلاه سفید اساساً به معنای رعایت قوانین گوگل و شهروندی مطیع قانون در جهان جستجوگرها است.
با انتخاب این روش ها، دیگر نگران خطر مجازات شدن موتور جستجو نخواهید بود. محتوای شما ایمن است و در نتیجه از هرگونه موتور جستجوگر ممنوع است. این بدان معنا نیست که سایت شما به طور خودکار در SERP ها رتبه خوبی خواهد داشت.

اشتباه نکنید: هنوز هم باید آستین ها را بالا بزنید و بر روی ساختن محتوای خوب سرمایه گذاری کنید.

2. سرمایه گذاری بهتری است.

علاوه بر خطر مجازات های موتور جستجو، برخی از روشهای SEO کلاه سیاه، مانند شبکه های وبلاگ خصوصی (PBN)، برای شروع به سرمایه زیادی نیاز دارند. در حقیقت، برخی از بازاریان کلاه سیاه ماهیانه دستمزد بسیار بالایی بابت خدمات خود دریافت می کنند.
آیا می توانید تصور کنید برای چند ماه ترافیک مناسب چندین میلیون بپردازید و سپس ببینید همه آن ناپدید می شوند؟
استراتژی های موثر سئو کلاه سفید رایگان ارائه نمی شوند، اما در طولانی مدت بازگشت سرمایه را ارائه می دهند، پس نیازی نیست بر روی منابع جدید سرمایه گذاری کنید.

3. به برند شما اعتبار می دهد.

اگرچه یک کاربر متوسط از تفاوت های فنی بین سئو کلاه سفید و کلاه سیاه اطلاع ندارد، اما به طور کلی می تواند تفاوت وب سایت خوب و بد را ببیند. وب سایت هایی که از SEO کلاه سیاه استفاده می کنند – به طور کلی بد به نظر می رسند. چرا؟
برای شروع، تکنیک های کلاه سیاه از نظر محتوا غالباً مبهم یا مزخرف است، زیرا آنها عمدا خوانندگان را فریب داده و گمراه می کنند. وقتی کاربران این موارد را در یک وب سایت مشاهده می کنند، شانس کمی برای بازگشت دوباره  آنها به سایت وجود دارد.
سئو کلاه سفید رویکرد کاربر محور تری برای ایجاد محتوا برخلاف کلاه سیاه در پیش می گیرد، روشی که کمک به کاربران و حل سوالات جستجوی آنها را مورد تأکید قرار می دهد. به خوبی انجام شده است، این استراتژی ها کمک می کند سایت بانظرات مثبت و به عنوان سایت مفید و آموزنده، به جای تکراری و هرزنامه بودن، ترسیم شود.

 

به نوعی سئو کلاه سفید امتحان صبر در دریافت رضایت است. این مسیر برای ایجاد محتوای منحصر به فرد و تلاش برای جلب توجه رسانه های اجتماعی آسان نیست، اما پاداش های طولانی مدت تری نسبت به نمونه کلاه سیاه خود دارد.
مراقب کسانی باشید که سعی می کنند شما را در غیر این صورت متقاعد کنند. برای هر برندی که به دنبال نتایج مثبت و طولانی مدت وب سایت است، در دوره های آموزش سئو بهترین روش همیشه استفاده از SEO کلاه سفید است.

اگر هنوز به سئو کلاه سفید کاملا اطمینان ندارید؟ یا اگر قبلاً به استفاده از این روش ها روی آورده اید، نظراتان را با ما در میان بگذارید.