چرا وب‌سایت ما به وبلاگ نیاز دارد؟

چرا وب‌سایت ما به وبلاگ نیاز دارد

آیا وبلاگ برای هر نوع وب‌سایتی ضروری است؟ داشتن بلاگ چه مزیتی برای وب‌سایت شما دارد؟ از نظر گروهی از طراحان وجود بلاگ برای هر نوع سایتی لازم و ضروری است. برای داشتن یک وبلاگ موفق باید در بازه‌های زمانی مشخص توسط متخصص تولید محتوا، مطالب مرتبط با که مرتبط با کسب و کارتان را در بلاگ سایت منتشر کنید.

وبلاگ سایت چیست؟

بخش وبلاگ سایت، همان بخش محتوایی سایت است که از انواع مقالات و ویدئوهای آموزشی، خبری، تحلیلی و ترندهای مربوط به کسب و کار هدف تشکیل می‌شود. آیا داشتن بلاگ در یک وب‌سایت فروشگاهی یا ارائه دهنده خدمات می‌تواند به فروش آن کمک کند؟ برای رسیدن به جواب این سؤال پیشنهاد می‌کنم به این آمار دقت کنید.

*لینک‌های ورودی به سایت‌هایی که بلاگ دارند ۹۷ درصد بیشتر از وب‌سایت هایی هستند که وبلاگ ندارند.*

مزایای داشتن وبلاگ در وب‌سایت

مزایایی داشتن وبلاک در سایت

١. افزایش ورودی و ترافیک سایت

با داشتن بخش وبلاگ در وب‌سایت خود می‌توانید از جستجوهای گوگل درباره موضوعات مرتبط با تجارت خود ورودی بیشتر جذب کنیم. با این کار هم افراد بیشتری با سایت شما آشنا می‌شوند و هم مدت زمان ماندن در وب‌سایت افزایش می‌یابد.

٢. بهبود سئو سایت

با افزایش تعداد مطالب، گوگل صفحات بیشتری را برای شما ثبت می‌کند و تأییدیه‌های بیشتری به نام سایت شما می‌دهد در نتیجه سئو سایت شما بهبود می‌یابد.

٣. لینک سازی

با لینک کردن مطالب مختلف از طریق کلمات کلیدی، هم به مدت زمان ماندن کاربران در سایت و هم سئو سایت کمک فراوانی می‌کند.

۴. ایجاد ارتباط و تعامل از طریق وبلاگ

با راه اندازی بخش وبلاگ، مخاطبان ما بعد از خواندن مقاله، با نوشتن نظر و نگرش خود نسبت به هر موضوع در قسمت پایانی هر مطلب و یعنی قسمت نظرات، شما را با سلیقه، دغدغه و نیازهای خود آشنا می‌کنند و نتیجه ارتباط و تعامل بین کسب و کار و مخاطبان می‌شود. مشتریان، اصلی‌ترین رکن خانواده کسب و کار شما هستند، آنها را حفظ و به آنها ارزش دهید.

۵. نشان دادن تخصص و حرفه‌ای بودن

زمانی که شما مطالب مختلف و مرتبط با کسب و کارتان را در بلاگ سایت منتشر می‌کنید، از نظر کاربران یک متخصص دیده می‌شوید که می‌تواند برای رسیدن به اهدافشان به آنها کمک کند.

۰۶ بازگشت کاربران به وب‌سایت شما

وقتی کاربران و دنبال کنندگان مطالب شما را مفید ارزیابی کنند، همیشه به دنبال مطالب جدید شما می‌آیند و منتظر خواندن اطلاعات و خبرهای جدید وب سایت شما هستند. این کار برای کیفیت و بهبود ترافیک وب‌سایت، نرخ تبدیل، سئو و برندیگ بسیار مؤثر است.

شخصی سازی مطالب و برگه‌های وردپرس

هرچقدر هم مطالب و عناوین مقالات بخش بلاگ سایت جذاب باشند، تأثیر گذاری ظاهر و چینش صفحات جای خود را دارد. شما با استفاده صفحه سازهای جذاب و پیشرفته وردپرس مانند: صفحه ساز المنتور پرو می‌توانید مطالب و برگه‌های وردپرس را شخصی سازی کنید.

در پایان

کاربران اینترنت برای به‌دست آوردن یک ارزش و یا پاسخ سؤالات خود قدم به دنیای وب می‌گذارند. با راهنمایی و کمک به آنها می‌توانید متخصص حل مشکلاتشان شوید و به راحتی محصول یا خدمات خود را به فروش برسانید. پس اگر به پیشرفت کسب و کار آنلاین خود اهمیت می‌دهید، همین امروز برای ایجاد وبلاگ سایت خود اقدام کنید.  بخش وبلاگ سایت آیجیتالی یکی از نمونه های موفق در این زمینه است که مطالعه مطالب آن پیشنهاد می شود.